Naši recenzenti doporučují

Opět jsme pro vás připravili přehled nejzajímavějších recenzí, které jsme v poslední době publikovali na našem blogu.
Ukradené dětství

Ukradené dětství je silné kafe. Připravte se na to, že z vás tato kniha podle skutečných událostí vyždímá spousty emocí a postaví vás před řadu otázek. Prvních sto stránek ve mně mizí jako nic. Musím už jít spát. Ale přemítám o tom, jak se mohl osud – doslova – vybít na jedné malé holce. 

… Že by čtenář po více než dvou set stranách zapomněl na to šokující vplutí do příběhu? Beru to od tohohle okamžiku s rezervou. Odmítám si kazit dojem z knihy, která byla téměř do konce s hodnocením 100 % – za odvahu podělit se o své dětství a mládí, které jí kazil jeden člověk za druhým, za náhled do duše zmateného dítěte a za sílu to všechno překonat a žít.

Přečíst celou recenzi >>


Kouzla rodu Thornů

Už na první pohled mě kniha Kouzla rodu Thornů zaujala svou krásnou obálkou a musím říct, že nezklamala. Taky jsem byla velice nadšená, že je to standalonce (jednorázovka). Už dlouho jsem hledala nějaký zajímavý titul, který by neměl mnohočetná pokračování. Co se týče zpracování, bylo to pro mě opravdu osvěžující, skvěle se zde prolíná svět knih a kouzel
Za mě to byl krásný příběh, který potěší každého milovníka knih a fantasy. Naprosto odpočinková četba, kde není děj až příliš překombinovaný. Dokázala jsem si vychutnat jak akci, tak poklidné pasáže.

Přečíst celou recenzi >>

Zapomenutý ostrov někde v Pacifiku

Tohle je jednoznačně jedna z nejlepších knih letošního roku. Román má spád, je vtipný, a přitom nesmírně lidský. Vypráví vlastně příběh, který může žít každý z nás. Kniha na mě působila jako jakýsi motivátor k tomu, abych se zamyslela na životem, nad událostmi, které mě den co den potkávají, a v myšlenkách podumala, co mi doopravdy „stojí za nervy“ a co naopak můžu hodit tak nějak za hlavu.

Přečíst celou recenzi >>

Přežila jsem čínský gulag


Je to, jako bych četla zápisky staré několik desítek let. Ty praktiky, to, jak vám bez skrupulí někdo vezme váš vlastní život… Stále si připomínám, že vyprávění hrdinky se odehrává v letech 2016-2019, a nemůžu tomu uvěřit.

Hlavní hrdinka, které je v té době zhruba padesát let, se odhodlala vyjít se svou zkušeností na veřejnost. Přežila jsem čínský gulag předkládá příběh nejen její, ale reprezentuje pocity, ztrátu naděje a zmařené životy tisíců převychovávaných = vězněných lidí a jejich příbuzných.

Přečíst celou recenzi >>


Průtrž


Při čtení románu jsem ocenila, že jsem se ani na chvíli nenudila. Nutkání otáčet stránku za stránkou nemám u každé knihy, v Průtrži mě k tomu autor donutil. Wilbur Smith to zkrátka umí, je vynikající vypravěč. Zajímavé bylo také to, jak jsou povahy tří hlavních protagonistů rozdílné. Rozhodně nikomu z nich nechyběla odvaha, a hlavně ochota pomoct jeden druhému. Kniha přináší koktejl přátelství a zrady, do něhož autor umně namíchal i ekologické problémy související s těžbou v deštných pralesích Konga. Navíc odhaluje zdejší nelidské zneužívání tisíců dětí, které se v tomto silně znečištěném prostředí využívají na práci a s nimiž je zacházeno jako s otroky.

Přečíst celou recenzi >>
Příšerky ze skříně


Hra Příšerky ze skříně nás strhla hned od samého začátku. Je úžasně graficky zpracovaná, takže zaujme děti všech věkových kategorií. Hra je určena pro děti od tří let a její velkou výhodou je, že ji může hrát dítě úplně samo, anebo se může zapojit celá rodina.

Primárně je tato hra kooperativní. Tedy všichni hráči spojují síly a snaží se zahnat příšerky společnými silami. Nic vám ale nebrání udělat i z této hry vzrušující souboj mezi členy rodiny. A tak pokud jste soutěživí, nezahánějte příšerky do skříně, ale rovnou je lovte! A pak můžete mezi sebou porovnávat, kdo je úspěšnější lovec.

Přečíst celou recenzi >>


Tak vaří Viet Nam

V kuchařce najdeme recepty jak na tradiční polévky, například tradiční Pho, tak na spoustu hlavních jídel - křupavé kuřecí stehno, nudle na různé způsoby, karamelizovaný bůček s vejci, kuře obalované v lepkavé rýži a další zajímavé a chutné recepty. Dále tady máme závitky a saláty a nakonec i dezerty. Mezi mé oblíbené patří sladké sezamové kuličky. Na konci knihy najdeme všechny používané byliny a u každé z nich je napsáno, čím jsou přínosné pro naše zdraví a pro koho je jejich konzumace vhodná. Oceňuji přesnost a stručnost receptů, které jsou doplněny o ilustrační fotografie jídel, ze kterých se vám sbíhají sliny, jen se na ně podíváte. U některých receptů je dokonce QR kód s videem.

Přečíst celou recenzi >>

 Klíč


Kniha ukrývá dvě dějové linky, při kterých budete zděšeni z toho, jak kdysi fungovalo lékařství, na druhou stranu ale budete dojatí při dojemných pasážích, které se vás, stejně jako hlavních hrdinů, jistě dotknou u srdce.

Celý příběh mě velice potěšil. Zažívala jsem při čtení plno pocitů, od smutku až po radost. Místy byla kniha opravdu dojemná. Na konci jsem si dokonce i poplakala. Rozhodně bych ji doporučila všem čtenářům bez ohledu na věk. Najdete v ní i spoustu vedlejších postav, a tím pádem i další životní příběhy, které vrství dějové linky. Kniha je ideálním čtením do podzimní atmosféry, ke kávě, či k večernímu čaji.


Přečíst celou recenzi >>Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Klíč
Čeština

Klíč

5.0 2
od 339
Čeština

Přežila jsem čínský gulag

5.0 2
298 244
Vyprodáno
Čeština

Kouzla rodu Thornů

4.0 3
399 327
Vyprodáno
Čeština

Tak vaří VIET NAM

5.0 1
349 286
Vyprodáno
Čeština

Průtrž (1. díl)

5.0 3
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Příšerky ze skříně

4.0 15
399 327
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Příroda je mocná čarodějka a posílíme-li vzájemné vztahy, může být také mocnou léčitelkou. Nejen o sepětí člověka a přírody, ale také o nové moderní metodě zvané lesní terapie jsme si povídali s jedním z prvních certifikovaných průvodců ve svém oboru Alešem Miklíkem. Ten nám představil i svou novou knihu.
Pokud jste četli autorčinu první knihu „Hory zpívají“ a byli jste z ní unešení stejně jako já, pak zbystřete! Nguyen Phan Que Mai vyšel v nakladatelství Jota nový titul s názvem „Dítě prachu“ a je FANTASTICKÝ!
Druhý díl série Nemocnice Whitestone navazuje přesně tam, kde skončil díl první. Avšak hlavními postavami se v „Tonoucích duších“ stávají Mitch a lékařka Sierra. Právě proto, že na sebe díly volně navazují, je dobré pustit se do tohoto pokračování až poté, co si přečtete díl první s názvem „Velké naděje“.