Recenze: Kouzla rodu Thornů

Kouzla rodu Thornů je příběh pro každého, kdo se nalezl v knihách.

Hlavní hrdinka Elisabeth vyrůstala ve veleknihovně mezi kouzelnými knihami nazývané grimoáry. Knihy nadevše miluje a touží se stát jejich strážkyní. Některé grimoáry jsou velice nebezpečné a když jsou osvobozeny, mohou se změnit na zlotvora – monstra z kůže a inkoustu. Po útoku na veleknihovnu uteče jeden z nejmocnějších grimoárů. Elisabeth jej porazí, ale místo uznání je obviněna ze zrady. A co víc, k soudu ji doprovází obávaný mocný čaroděj Nathaniel Thorn. Učňům v knihovnách je dáváno na pamět, že se mají vyhýbat kouzlům a čarodějové jsou zlí a nedá se jim věřit. Může to být ještě horší?

Už na první pohled mě kniha Kouzla rodu Thornů zaujala svou krásnou obálkou a musím říct, že nezklamala. Taky jsem byla velice nadšená, že je to standalonce (jednorázovka). Už dlouho jsem hledala nějaký zajímavý titul, který by neměl mnohočetná pokračování. Co se týče zpracování, bylo to pro mě opravdu osvěžující, skvěle se zde prolíná svět knih a kouzel a autorka Margaret Rogersonová překvapila originálním způsobem kouzlení. Každý čaroděj musí mít svého démonického sluhu, který jim magii propůjčuje. Jakmile jsem se začetla, příběh mě velice bavil. V ději se střídala akce a takové pozvolné vyprávění, což mi vůbec nevadilo, protože i to mi přišlo zajímavé.

Elisabeth je taková klasická hlavní hrdinka, chytrá, odvážná, podle mě není zrovna ničím výjimečná, záporák mi přišel taky dost plytký, zato Nathaniela a jeho démonického sluhu Silase jsem si zamilovala ihned. Nathaniel je milý, zábavný mladý muž a Silas mě naprosto okouzlil svými vybranými způsoby, elegancí a starostlivostí. Vzájemný zvláštní vztah mezi Nathanielem a Silasem je dost zajímavý a příběh skvěle doplňuje. Hned při prvním setkání Elisabeth a Nathaniela mi bylo jasné, že se do sebe zamilují, ale nevadilo mi to, romantika zde byla dost nenásilná, spíše až doplňková a momenty mezi nimi byly milé.

Za mě to byl krásný příběh, který potěší každého milovníka knih a fantasy. Naprosto odpočinková četba, kde není děj až příliš překombinovaný. Dokázala jsem si vychutnat jak akci, tak poklidné pasáže. Závěr knihy je nádherný, až jsem se musela usmívat.

Autor: Nikol

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Kouzla rodu Thornů

4.0 3
399 327
Vyprodáno
Like

Latest articles

Každý týden tady pro vás máme Dobré čtení na obzoru. V krátkém videu se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Velevážení, přijměte pozvání do společnosti, které se nabízí jen málokdy – a sice do aristokratických kruhů. Jsou „tihle“ lidé zpovykaní, anebo žijí životem jako běžná sorta občanů?
Patříte mezi milovníky lechtivé literatury? Navíc takové, která není úplně tradiční? Pak pro vás máme tip na erotickou fantasy sérii Vábení krve od autorky Sharon Page. Svou domácí knihovnu tak rázem povýšíte na zcela jiný level smyslnosti.