Víte, že Lars Kepler píše pod novým pseudonymem? 1. díl série máme právě za akční cenu!

Recenze: Klíč

„Musíme najít klíč, kterým odemkneme, co se tady nahoře děje. Klíč k vaší svobodě se nenachází na svazku hlavní sestry. Je tady, ve vaší hlavě. Prosím, dovolte mi, abych vám pomohl."

Klíč je druhou knihou od úspěšné autorky Kathryn Hughesové, která nás již na první pohled upoutá přenádhernou obálkou. To ale není vše, kniha ukrývá dvě dějové linky, při kterých budete zděšeni z toho, jak kdysi fungovalo lékařství, na druhou stranu ale budete dojatí při dojemných pasážích, které se vás, stejně jako hlavních hrdinů, jistě dotknou u srdce.
 

Mladá sestra Ellen Crosbyová nastupuje do léčebny pro duševně choré. Zde se seznamuje s mladou pacientkou Amy, kterou přivedl do léčebny její otec. Ellen postupně poznává chod nemocnice, zároveň i ostatní pacienty, a zjišťuje, že pomáhání nemocným lidem nebude zdaleka tak jednoduché, jak si vysnila. Zvlášť když je jich tam spousta neprávem, a techniky, kterými se s nimi zachází, se jí ani trochu nelíbí.
 

V druhé dějové lince poznáváme Sarah, která je zvláštně přitahována opuštěnou nemocnicí pro psychicky nemocné. Píše o ní dokonce i knihu. Při jednom prozkoumávání se svým kamarádem narazí na půdě na kufry pacientů a obsah jednoho z nich je pro ně obzvlášť šokující. Sarah se pouští do rozmotávání zapomenutého příběhu o velké tragédii a ztracené lásce. Naskytne se jí příležitost po padesáti letech napravit dávnou křivdu.
 

Obě dějové linky se mi četly velice dobře. Vůbec bych neřekla, že linka současná, kterou nás provází Sarah, působí, jako by byla jen doplňková, jak to většinou u těchto knih bývá. Užívala jsem si ji stejně jako linku z minulosti - což je pro mě velké plus.
 

Celý příběh mě velice potěšil. Zažívala jsem při čtení plno pocitů, od smutku až po radost. Místy byla kniha opravdu dojemná. Na konci jsem si dokonce i poplakala. Rozhodně bych ji doporučila všem čtenářům bez ohledu na věk. Najdete v ní i spoustu vedlejších postav, a tím pádem i další životní příběhy, které vrství dějové linky. Kniha je ideálním čtením do podzimní atmosféry, ke kávě, či k večernímu čaji.
 

Pokud si zkrátka chcete přečíst krásný, ale  i napínavý spletitý historický román, bude kniha Klíč rozhodně tou správnou volbou! Mě tahle kniha rozhodně nalákala na další autorčiny příběhy. Věřím, že se bude líbit i vám.

Hodnocení: 5/5 

Autor: Sabina Burešová

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Klíč

5.0 2
od 339
Like

Latest articles

Druhý díl série Nemocnice Whitestone navazuje přesně tam, kde skončil díl první. Avšak hlavními postavami se v „Tonoucích duších“ stávají Mitch a lékařka Sierra. Právě proto, že na sebe díly volně navazují, je dobré pustit se do tohoto pokračování až poté, co si přečtete díl první s názvem „Velké naděje“.
Pokud jste četli autorčinu první knihu „Hory zpívají“ a byli jste z ní unešení stejně jako já, pak zbystřete! Nguyen Phan Que Mai vyšel v nakladatelství Jota nový titul s názvem „Dítě prachu“ a je FANTASTICKÝ!
V posledním dílu našeho podcastu Z druhé stránky jsme měli tu čest přivítat Vladimíra Kořena, známého českého moderátora, popularizátora vědy a životního prostředí, bývalého starostu Říčan a nyní také spisovatele. Kořen, který se narodil v roce 1973 v Teplicích, je známý svými aktivitami na poli vědy a ekologie, a to díky pořadu Zázraky přírody.