Postup stažení e-knihy


E-knihy, které lze zakoupit ve formátech PDF, EPUB a MOBI, je možné číst ve čtečkách elektronických knih či prakticky v každém zařízení podporujícím operační systémy Android, iOS, Windows mobile, Windows nebo MacOS (např. Smartphone, tablety, PC, …).


Výběr vhodné aplikace pro čtení e-knih závisí na typu zařízení, na němž chcete e-knihy číst, např.:
  • pro PC v aplikaci Adobe Digital Edition
  • pro iPhone / iPad / iPod Touch v Bluefire Reader
  • pro Android v aplikaci Aldiko

Více informací o ochraně a formátech e-knih zde: Funkčnost a zabezpečení e-knih.

Existuje dvojí ochrana e-knih proti nelegálnímu šíření. První z nich je Social DRM. E-knihu v tomto formátu lze jednoduše stáhnout a v příslušném zařízení a aplikaci číst. Druhým typem ochrany je Adobe DRM. O tomto zabezpečení si více povíme níže. Pozor! Čtečky Kinde nejsou s ochranou Adobe DRM kompatibilni.

U každého produktu na našich stránkách naleznete označení druhu zabezpečení, které je u daného titulu použito.

Zabezpečení e-knih

E-knihy s Adobe DRM

Při prvním užití e-knihy s Adobe DRM stáhnete malý soubor URLLink.ascm. V něm je „zabalena“ vaše e-kniha. Je potřeba provést následující tři kroky:
1. Stáhnutí a instalace programu Adobe Digital Edition (dále jen ADE)
2. Registrace Adobe ID a autorizace PC
3. Autorizace čtečky a nahrání e-knih do zařízení


Ad 1) Stažení a instalace ADE
Potřebný program stáhnete zdarma na tomto odkazu: Stažení programu ADE.
Následně ADE instalujte do svého PC.


Ad 2) Registrace Adobe ID a autorizace PC
Nejdříve je nutné zaregistrovat své Adobe ID. K tomu využijte těchto stránek: Registrace Adobe ID.

Adobe ID a heslo si zapamatujte, budete je potřebovat při první autorizaci každého ze zařízení, na nichž chcete e-knihy číst. Svoje Adobe ID můžete využít až na šest autorizací – najednou tedy můžete e-knihy číst celkově na šesti zařízeních. Stačí je před prvním čtením autorizovat svým Adobe ID.

Poznámka: Adobe Digital Editions nabízí kromě autorizace pomocí Adobe ID i možnost anonymní autorizace. Důrazně nedoporučujeme tuto možnost - při anonymní autorizaci jsou všechny e-knihy vázány pouze k tomuto konkrétnímu počítači. Po jeho přeinstalování se stanou nepoužitelnými! Navíc je není možné číst na žádných jiných zařízeních. Zaregistrujte si proto zdarma Adobe ID, tak zaručíte, že e-knihy budou vázané na vás jako osobu, ne na konkrétní hardware. Vlastníte-li specializovanou čtečku e-knih, která podporuje Adobe DRM, stačí ji připojit k počítači (například prostřednictvím USB kabelu).

Nyní autorizujte počítač svým osobním Adobe ID - Autorizaci počítače vykonáte prostřednictvím příkazu Library > “Authorize computer”. Následně zadáte svoje Adobe ID.

Otevřete opět aplikaci ADE. Svoje Adobe ID zadejte do kolonky “Adobe ID (email address)”, do kolonky “Password” vepište svoje heslo. Klikněte na “Activate” (Aktivovat). Aplikace bude úspěšně aktivována. Stlačením tlačítka Finished je celý proces úspěšně dokončen. Aktivaci svého počítače si můžete ověřit stlačením „Library“ > „Authorize computer.“

Ad 3) Autorizace čtečky (či jiného zařízení ke čtení e-knih)

Autorizace přenosných zařízení se provádí automaticky. Po připojení zařízení k počítači ADE nabízíme autorizaci tohoto zařízení, stačí potvrdit.

Ověřte si kompatibilitu vaší čtečky v seznamu podporovaných zařízení.

Nyní si můžete nahrát své e-knihy do čtecího zařízení...
… přejeme hezké čtení :)

Zde naleznete bližší informace k funkčnosti a zabezpečení e-knih.

Zde naleznete informace k nákupu e-knih.

Zde naleznete informaci, jak zasílat e-knihy do čtečky.