Otázka pro Yrsu Sigurdardóttir - existují místa popisovaná v jejÍch knihách?

archiv revue
Píše mrazivé severské thrillery jako jsou Poprava, DNA, Černá díra, Katarze, ale my chceme vědět víc, a tak jsme se zeptali na otázku
Víme o ní, že je autorka mnoha knih, ale kdo je ona sama? Nemáte někdy chuť víc znát ty lidi, kteří píšou to, co my čteme? A tak jsme se Yrsy zeptali.

Z popisů lokací ve vašich knihách člověk dostává husí kůži. Píšete o opravdových místech, nebo jde čistě o fikci?

Vždycky píšu o místech, která opravdu existují a už jsem je předtím navštívila, pak je dokážu popsat živě. Googlením a čtením knih se dá dělat jenom omezený výzkum, není to to samé jako být někde fyzicky přítomen. Někdy ale příležitost dané místo navštívit nemáte. Například jsem napsala povídku, co se odehrává na Měsíci, takže jsem zrovna neměla možnost vydat se na průzkumnou misi a nasát tamní atmosféru. Ráda bych ji měla, ale jsem kuřák, takže by mě nepustili na palubu raketoplánu.

Zeptali byste se na něco jiného? Zkuste to a třeba vám Yrsa odpoví.


-ice-
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Poprava
Čeština

Poprava

5.0 2
od 341

DNA (1)

0.0 0
od 350

Katarze (3)

0.0 0
od 339

Černá díra

0.0 0
od 152
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.
zanechte komentář (zprávu)

Nejnovější články

Co nového napsali mistři napětí? Přinášíme rovnou 10 důvodů, proč si najít chvíli a ponořit se do světa napětí.
Svátek všech maminek klepe na dveře! Obdarujte ji nezapomenutelným zážitkem s naší speciální kávovou edicí. Přidejte k tomu knihu plnou dobrodružství nebo romantiky a nezapomeňte využít slevový kód MAMINKA. Několikanásobná radost je zaručena!
Nosíte náramky z minerálů? Sbíráte kamínky na dovolené nebo obdivujete sochy detailně vytesané z žuly či mramoru? Horniny a minerály jsou všude kolem nás a mohou působit nejen esteticky. Používají se ve stavebnictví, sochařství i malířství, šperkařství a mincovnictví, ale také v předmětech každodenní potřeby či ve zdravotnictví. Jak to ale s jejich vznikem vlastně je? Kde se minerály a horniny na planetě Zemi vzaly nebo jak vznikly zkamenělé rostliny, živočichové i celé stromy? Některé kameny se staly posvátnými, kdežto jiné jsou zajímavou kuriozitou, kterou denně navštěvují houfy turistů. Svět hornin a minerálů je velmi rozmanitý. Vzpomenete si, který minerál denně používáme a lidské tělo nefunguje správně ani bez něj, ani s jeho přemírou?