Knižní novinky pro děti a mládež - září 2018

Poslední zářijový týden se pomalu přehoupne do své druhé poloviny a my vám ještě musíme rychle naservírovat porci knižních novinek, na které čekají hlavně děti.
Začneme sérií Lenčiny katastrofy. V září vyšel už třetí díl této série, která je určena dětem od 8 let. Tento díl má název Zaklínání hadů. A jak jinak - s Lenkou Patrmanovou si opět užijete spoustu zábavy.

Krásně ilustrovanou knihu Jak to žije ve stromě? ocení malí čtenáři. Odklápěcí okénka, díky kterým děti objeví spoustu nových věcí, jistojistě nezklamou U knihy máme ukázky i video, takže se můžete podívat, jak knížka uvnitř vypadá.

Chcete se stát kouzelníkem? S titulem Největší kouzelník na světě máte šanci! Připojte se ke klukovi, který je posedlý kouzly a naučíte se s ním neuvěřitelné triky. Budou mizet předměty a zase se objevovat! Dokonce budete umět číst myšlenky kamarádům a provádět bláznivé karetní triky. Zahrajete si také na jasnovidce a budete umět předvídat budoucnost. No není to lákavé?

Je tady nové dobrodružství konstábla Petera Granta. Nejodlehlejší stanice vás zavede do londýnského metra na linku Metropolitan, kde se dějí divné věci. Cestující jsou vystrašení a volají na tísňovou linku. V tlačenici je napadají zvláštně oblečení lidé, kteří se jim pokoušejí předat důležitý vzkaz. 

Další, konkrétně 5. díl ze série Časodějové, si nesmíte nechat ujít. Časodějný svět je totiž v ohrožení, nepřítel elfarských hodinářů Astragor se vrátil a chce se pomstít. Severin Ohnivý se mu otevřeně postavil a Vasilisa chce otci pomoct. Spolu s přáteli se pokouší rozluštit tajemství zrezlého úlomku, který objevila v Rozeklaném zámku. Díl nazvaný Časogram vám ve sbírce nesmí chybět.

Čarodějovy hodiny je fantasy, kterou ocení nejen děti, ale i dospělí. Kniha se rovněž stala předlouho stejnojmenného celovečerního filmu. Hrdinou příběhu plného tajemství a magie, je sirotek Lewis Barnavelt. Když navštíví svého strýce Jonathana, čeká, že se setká s obyčejným člověkem. Ale není tomu tak. Strýček Jonathan a jeho sousedka, paní Zimmermannová, jsou čarodějové!  Zbytek už se dozvíte v knize.

Znáte státní vlajku, státní znak, národní strom, korunovační klenoty? Kdo byl svatý Václav, Karel IV.? Publikace Kdo to nezná, není Čech vás se vším seznámí a budete hrdí na to, že jste Češi. 

Je libo kreativní deník, do kterého si můžete zaznamenávat své sny a cíle? Soukormý deník je tu právě pro vás. Můžete si ho udělat přesně podle sebe, s různými seznamy, kresbami, poznámkami. Právě v této digitální době bude vedení zábavného papírového zápisníku potěšením. Spousta lidí zjišťuje, že si informace mnohem lépe zapamatuje a problémy vyřeší, když jsou přehledně na papíře ­– vaší vlastní rukou, s infografikou, přehledně. Udělejte si jasno o svých cílech, snech a přáních, zpřehledněte svůj program, bavte se.

Netrefili jsme se ani v jednom případě do vašeho knižního vkusu? Nevadí, zkuste si sami projít beletristické novinky pro děti a mládež, nebo nabídku populárně naučné literatury.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Lenčiny katastrofy Zaklínání hadů (3. díl)

Lenčiny katastrofy Zaklínání hadů (3. díl)

4.8 5
249 204
IHNED odesíláme

Jak to žije ve stromě?

0.0 0
219 180
Vyprodáno

Největší kouzelník na světě

0.0 0
399 339
Vyprodáno

Nejodlehlejší stanice

5.0 1
179 147
POSLEDNÍ KUSY

Čarodějovy hodiny

0.0 0
249 212
Vyprodáno

Kdo to nezná, není Čech

0.0 0
99
IHNED odesíláme

Soukromý deník

0.0 0
249 212
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

V únoru nám přituhlo a je třeba pořídit si žhavé knižní novinky, aby nás zahřály.
Jaké události aktuálně hýbou světem knihomolů a na co se můžeme už brzy těšit?
Thriller Dívka A je založený na skutečných událostech a nese podtitul Dům hrůzy. Ovšem čtenář, který očekává syrové popisy konkrétních hrůzných činů, které se v tomto záhadném domě odehrávaly, bude nejspíše zklamán. Zlo se v románu plíží tak nějak pomalinku a fádně, což je škoda, protože kdyby autorka zrovna toto propracovala více do hloubky, byla by kniha samotná jistě mnohem zajímavější.