Čertí brko vám ukáže, že láska prochází i peklem

Filmová pohádka Čertí brko byla bezesporu tou „nej pohádkou“ loňského roku. Vynikající herecké obsazení (Ondřej Vetchý v roli Lucifera byl fantastický a Jan Cina v roli roztržitého čerta Bonifáce roztomilý) a chytlavé písničky přilákaly do kina tisíce nadšených dětí i dospělých.

Film je film, ale knížka je knížka! A tak pro děti, které rády pohádky poslouchají nebo už umějí samy číst, vyšla v nakladatelství PRESCO GROUP, a. s., pod značkou ELLA & MAX tato pohádka knižně, a to s překrásnými ilustracemi Roberta Smolíka. Musím pochválit i nápaditou grafickou úpravu – na stránkách knihy nechybí ani notový zápis písniček pro ty, kteří umějí muzicírovat anebo si jen rádi zazpívají. Tak vzhůru do Pytlova, městečka na úpatí kopce Pervidle, kde se to hříšníky a čerty jen hemží!

Hlavním hrdinou pohádky je čert Bonifác, který má v hlavě plno nápadů, pořád vymýšlí nějaké vychytávky a roztodivné stroje a přístroje, jež na první pohled vypadají poněkud potrhle, ale všechny slouží pokroku. Například takový fofrnec… Bonifác je prostě dobrotivý koumák, vynálezce a všeuměl. Luciferovi, samotnému knížeti pekel, se ale jeho vynálezy úplně nepozdávají, spíš je z nich úplně na mrtvici, a tak se rozhodne Bonifáce poslat na zkušenou. Pověří ho doručením Čertího brka do podpekla Pervidle. Že nevíte, co to je Čertí brko?

Zatímco peklo zná každý, málokdo už ví, že je to vlastně úřad – úřad starý jako lidstvo samo. Jeho nejtajnější a nejmocnější zbraní nejsou ani plameny, ani oblaka dýmu. Je to Čertí brko pocházející z kohouta samotného knížete pekel Lucifera, které spolehlivě zapisuje všechny hříchy! Každý hřích, nepravost a lotrovina se totiž musí pečlivě zaznamenat, aby byl na světě pořádek. Hříchu zmar! Ale to by se čerti museli při svých povinnostech ulítat, a tak mají celou zemi rozdělenou na župy, okresy a okrsky. A v každém okrsku mají pobočku – obecní podpeklo. A taková pekelná pobočka v Pytlově má plné ruce práce. Jenže Čertí brko jim tak trošku klekne (rozuměj přestane fungovat) a je třeba nastartovat nové. A to má za úkol právě Bonifác.

Jenže Bonifác není dost ostražitý a brko mu hned někdo šlohne (rozuměj ukradne). Čertí brko ale musí získat stůj co stůj, jinak by si ho Lucifer pěkně podal, a tak dělá, co může… Jeho hon za brkem vyvolá řetězovou reakci bláznivých příhod, které se nevyhnou nikomu z Pytlova: krásné Markétě, hraběti Von Pintlichovi alias zamilovanému, ale línému krejčímu Klouzkovi, hostinskému Spilkovi ani vychytralcům, lenochům a podvodníkům, které najdete v každém městečku a městě, nejen v Pytlově… A jako v žádné správné pohádce ani tady nechybí láska. Kdo se nakonec stane Markétčiným vyvoleným? Trošičku napovím, že láska prochází i peklem!

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Čertí brko
Čeština

Čertí brko

0.0 0
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Barvy na obličej Čertí brko

0.0 0
99 81
POSLEDNÍ KUSY
Čeština

Černý Petr Čertí brko

0.0 0
89 73
Vyprodáno
Čeština

Čertí brko Čertí rohy

0.0 0
119 98
Vyprodáno
Čeština

Čertí brko Karty Prší

0.0 0
89 73
Vyprodáno
Čeština

Čertí brko Pekelné masky a zpěvy (řevy)

0.0 0
99 81
IHNED odesíláme
Čeština

Čertí brko Pekelné omalovánky

0.0 0
49 40
Vyprodáno

Čertí brko Psací pero

0.0 0
79 65
Vyprodáno
Čeština

Hříchu zmar! Čertí brko Společenská hra

3.0 1
249 204
POSLEDNÍ KUSY
Čeština

Kvarteto Čertí brko

0.0 0
89 73
Poslední kusy
Čeština

Pekelný notes Čertí brko

0.0 0
129 106
Poslední kusy
Like

Latest articles

Už máte vše přečteno a nevíte po čem sáhnout teď? Něco pro vás máme. V krátkém videu přinášíme náš knižní tip, ve kterém se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Vyhrajte nový román od odbornice na koreanistiku Niny Špitálníkové. Severka čeká na 3 výherce.
Prémiový obsah
číst více
J. R. Erickson nám předkládá mysteriózní román lízlý hororovými prvky. Přízraky z Michiganu opět ožívají…