Začít hrát
 
  • Zákaznická linka 597 490 490

Žebříček TOP knih za měsíc leden

Pojďte se mrknout na to, které knihy se nejvíc prodávaly v lednu. Některé byste uhádli, ale jiné vás možná překvapí. Je tu první letošní Žebříček nejprodávanějších knih!

Má cesta za štěstím Karla Gotta je očividně poslední Mistrův velký hit. Kniha se prodává sama a ačkoliv jsme si mysleli, že prodeje po Vánocích klesnou, nestalo se. Jestli doma tuto unikátní autobiografii nemáte, možná byste měli pouvažovat, jestli, ale jen kdy si ji pořídíte. Nebo bude někdo z příbuzných slavit jubileum? Pak mu dejte knihu, která se drží v nejprodávanějších titulech od té doby, co vyšla. A vůbec to nevypadá, že by to mělo být jinak.

Karin Lednická dostala své čtenáře už románovou trilogii Šikmý kostel (na třetí díl netrpělivě čekáme) a v mezičase napsala další pozoruhodné dílo, které se okamžitě vyšvihlo mezi nejprodávanější knihy v lednu, ačkoliv ještě ani nevyšlo. Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše. Probíhala tu největší germanizační akce v Evropě. Kdo se nepodvolil, byl vysídlen nebo skončil v lágru. Účast na veřejných popravách byla povinná. Stanný soud zasedal téměř nepřetržitě – často přímo v bloku smrti nedalekého koncentračního tábora Auschwitz (Osvětim). Starosta Životic zaujal jednoznačný postoj: pěstoval vřelé vztahy s nacistickými pohlaváry a s obyvateli obce začal mluvit německy. V atmosféře všudypřítomného strachu se Životičtí snažili vydržet do konce války. Nepodařilo se jim to…

Tomáš Kosačík nám taky dává pěkně na frak. Ať už se jedná o některou z jeho hubnoucích kuchařek, nebo o duchovní růst, prostě umí a na prodejích je to znát. V lednu se skvěle prodávaly všechny jeho knihy, ale nejvíc novinka Nakup a uvař na dva dny. Vypadá to, že cokoliv Břicháč Tom napíše, to se mu podaří, protože kdyby ne, tak dobře by se jeho knihy neprodávaly… Kniha obsahuje 19 plánů s jídly na 2 dny. Tedy skoro měsíc a půl nových receptů a inspirací, které vám ušetří moře času. Nakoupíte jen pár surovin a vytvoříte z nich hlavní jídla, polévky, pomazánky, večeře, a to během jednoho vaření, kdy je vše zjednodušeno. Od použitých hrnců až po výsledný pokrm. Další den už nemusíte vařit, špinit další nádobí, a hlavně neustále přemýšlet, co nového uvařit. To je sen všech kuchařek.

Kniha Zeleninová zahrádka vychází z televizního pořadu Polopatě a její prodeje dokazují, že Češi jsou národ zahrádkářů. Od A do Z vás provede vším potřebným. Naučíte se zakládat záhony, sázet zeleninu, udržovat kompost, připravovat správná hnojiva i postřiky, a to hezky přírodně a bez chemie. A ještě se dozvíte, které odrůdy jsou nejoblíbenější, odkud k nám která zelenina přišla a třeba jak moc jsme mrkvosoběstační. Snad každý z nás má aspoň truhlík s bylinkami za oknem, takže se mu tato skvělá kniha bude hodit a ten, kdo má před sebou náročnější zahradní práce, ji prostě musí mít a vyzkoušet zase něco nového. Jdete do toho taky? Jaro už se blíží... Tak rychle, než se vyprodá.

Dalších 365 dní Blanky Lipińské vás evidentně chytlo za srdce, protože prodeje pořád stoupají. Poslední díl trilogie o vynucené lásce jde na dračku. Dalších 365 dní je pokračováním bestsellerové série o Lauře Bielové, unesené šéfem sicilské mafie. Předchozích knih 365 dní a Ten den se po celém světě prodalo přes 1,5 milionu výtisků. Román plný erotiky a senzačních zvratů, přirovnávaný k celosvětovému bestselleru „50 odstínů šedi“, si získal srdce statisíců žen. Pokud se snad někdo domnívá, že pro autorku bude těžké čtenáře znovu překvapit, měl by se připoutat, protože Dalších 365 dní je pořádná jízda na horské dráze!

Bílá Voda. Takto poeticky se jmenuje pustá vesnice skrytá ve stínu pohraničních hor, kam kdysi přicházely zástupy poutníků vyprosit si pomoc u zázračné sošky Panny Marie. Právě sem o několik století později přijíždí Lena Lagnerová, aby se tu skryla před svou minulostí, která ji přivedla na pokraj sebevraždy. Namísto kláštera s početnou řeholní komunitou tu však najde pouze několik řádových sester, vedených svéráznou řeholnicí Evaristou. Ta přišla do Bílé Vody o poslední zářijové noci roku 1950, kdy komunistický režim zosobněný démonickým páterem Plojharem odvlekl v rámci Akce Ř všechny řádové sestry do sběrných klášterů. Mladičká Evarista tehdy dostala na výběr: vrátit se do civilního života, nebo s ostatními sdílet jejich příští osud. Nezaváhala ani na okamžik a neváhejte ani vy, protože knihu Kateřiny Tučkové, která patří mezi nejprodávanější tituly ještě v předprodeji, musíte mít.

Hoď se do pogody je útlá knížka Sandry Pogodové a jejího tatínka a při čtení budete litovat jen jedné věci, že není mnohem delší. Vlastně to není tak úplně kniha, ale něco jako otevřené dveře do obýváku Pogodových a vás zvou, abyste šli dál a poslechli si, o čem je řeč. Všechny příběhy, popisované v knize, se opravdu staly a na to Sandra Pogodová dá ruku do ohně. Takže, vítejte! Doporučuji odskočit si, pak se posadit, slabší nátury se prosím přikurtují, a můžeme začít.

Pět, čtyři, tři, dva, jedna, gooooool! zařval celý stát. Československý tým uhájil nad Sovětským svazem těsné vítězství na mistrovství světa v hokeji. Po letech ponížení, utlačování a vazalství nám alespoň na několik hodin přálo štěstí. Byl duben 1972 a lidé za sebou měli neradostné roky po vystřízlivění z jara 1968. A tak komunisté zvyšovali lidem platy, mladé rodiny měly výhody, rodilo se víc dětí. Ale bylo i veselo. Karel Gott pěl „Ó, mami, dík“ a Olympic zase „Co tě napadá“. Můj rok 1972 je kniha, kterou ocení každý jubilant a přiznejte, že taky netrpělivě vyhlížíte, kdy vyjde ten „váš rok“…

Papírový dům – Profesorův deník je únikovka na motivy úspěšného seriálu, který určitě znáte z Netflixu. Zvládneš dojít až do konce nebo zůstaneš viset uprostřed a nebudeš vědět, jak dál?? Úniková kniha Profesorův deník slibuje napětí, dobrodružství a zapojení všech mozkových závitů. Dopisy popisující přepadení tiskárny cenin se prolínají s příběhem Jera Lamarcy, který podle tajemných indicií postupuje až k ukrytému cíli – vyluští-li všechny hádanky, čeká na něj deset milionů eur.

Elektronická Albi tužka s knihou Hravá angličtina je interaktivní učebnice pro děti již od 6 let vhodná pro výuku anglického jazyka jak pro začátečníky, tak mírně pokročilé. Zábavnou formou si vytvoříte nebo rozšíříte slovní zásobu a naučíte se správně vyslovovat anglická slovíčka a jednoduché věty. Kniha je namluvena rodilými mluvčími, ale obsahuje také kompletní český překlad. Získané znalosti si můžete otestovat v kvízech, které jsou rozděleny do tří kategorií dle obtížnosti. Kniha obsahuje přes 2200 zvuků a textů. Je vidět, že bez angličtiny se v dnešní době nikdo neobejde a začíst se musí co nejdřív. Možná proto je tato Albi tužka s knihou jedna z nejprodávanějších v našem e-shopu.

-ice-

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Karel Gott Má cesta za štěstím

Karel Gott Má cesta za štěstím

4.4 132
1399
-31 %
969
IHNED odesíláme

Životice

4.4 13
od 269

Nakup a uvař na 2 dny

2.9 36
399
-18 %
329
IHNED odesíláme

Papírový dům Profesorův deník

4.0 36
399
-25 %
299
IHNED odesíláme

Zeleninová zahrádka

4.2 30
399
-15 %
339
IHNED odesíláme

Elektronická Albi tužka s knihou Hravá angličtina

5.0 3
1699
-10 %
1529
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros jsme snížili ceny u pár desítek titulů. A je z čeho vybírat! Nasytíme ty, kteří prahnou po napětí, ženám nabídneme romantiku i humor a v neposlední řadě uděláme radost i mladým čtenářům.
Hagen je malé ospalé městečko. Všichni se tu znají a domnívají se, že o svých sousedech ví naprosto všechno. Městem otřese chladnokrevná vražda manželského páru, ale to není nic v porovnání s tím, co bude následovat. Vyšetřovatelka Kylie Milliardová si není jistá, jestli by nebylo lepší nepátrat po pravdě.
Deskové hry jsou oblíbenou kratochvílí napříč věkovými kategoriemi. Které u našich zákazníků v tomto roce zvítězily?