• Zákaznická linka 597 490 490

Soutěž o 3 výtisky knihy Třešňovou alejí

Prémiový obsah
Soutěžíme o knihu české autorky Evy Tvrdé, která beletristickou formou zachycuje národnostní a politická specifika opavského Slezska. Příběh začíná před druhou světovou válkou a končí na konci 20. století. Kniha Třešňovou alejí čeká na 3 výherce.

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA

Odpovědi na soutěžní otázky

1. Jak se jmenují další dva díly Slezské trilogie od Evy Tvrdé? Dědictví, Okna do pokoje
2. Kolik Kč stojí v našem e-shopu kniha Nejkrásnější vánoční příběhy z Ottova nakladatelství? 99 Kč

Výherci

1. Luboš Vrba
2. Petra Chvátalová
3. Jitka Plachá

Blahopřejeme!!!

* * * * *

Dramatické příběhy konfrontované s velkými dějinami. Události a osudy, čtivé a autentické, autorka nehodnotí, nutí čtenáře přemýšlet nad nimi a domýšlet je. Čtenář je prudce vtažen do děje, stává se účastníkem života malé slezské vesnice, která během dvacátého století téměř zmizela z mapy, a v závěru má pocit, že osobně stojí v místech, z nichž odešli lidé, a vnímá beznadějné prázdno, které po nich zůstalo. Od prvního vydání knihy (podzim 2008) mnozí čtenáři vesnici, v níž se fiktivní příběhy odehrávají, navštívili, aby si v reálném prostředí atmosféru knihy znovu prožili.


Autorka oslovuje především zachycením zdánlivě klidného života na statku v konfrontaci s frontovými zážitky vojáka wehrmachtu. Stejně silně působí atmosféra socializace dosidlovaného pohraničí i to, že Třešňovou alejí se poprvé dostávají do česky psané beletrie osudy volyňských Čechů.


Soutěž o 3 výtisky knihy Třešňovou alejí probíhá od 20. října do 26. října 2022 do 23,59 hod. v internetovém knihkupectví KNIHCENTRUM.CZ

Knihy do soutěže věnovalo nakladatelství Littera Silesia, kterému velmi děkujeme. 


Pravidla soutěže najdete ZDE. Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR - Soutěže.cz a na Websoutěže.cz.

Podmínkou soutěže je vyplnění e-mailové adresy, která je registrovaná do VĚRNOSTNÍHO PROGRAMU e-shopu KNIHCENTRUM.CZ, proto uvidí proklik na soutěžní formulář pouze zákazníci, kteří tuto podmínku splňují. 
Prémiový obsah
Pokračování článku je přístupné pouze přihlášeným uživatelům s aktivním věrnostním programem.
Register
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Třešňovou alejí

0.0 0
299
-18 %
245
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Domů jsem běhala jen za Matthewem Perrym a strávila jsem s ním pár bezesných nocí. Miluju Přátele. Miluju charisma Matthewa Peryho, jeho věčně vysmátý obličej a to, že má vždy po ruce zábavnou hlášku. Anebo to vše bylo jen na oko a jednalo se o skvělý herecký výkon? Neměla jsem tušení!
Strhující a zcela podmanivý příběh románu australské spisovatelky Rachel Givney Tajemství mého otce čtenáře zavádí do polského Krakova.
Dřevo je úžasný materiál, z něhož vznikají nádherné výrobky a který vyniká svou rozmanitostí. Dnes se podíváme na dřevěné skládačky, u nichž se zabaví malí i velcí.