Recenze: Láska ve špičce italské boty

Kniha je vyloženě dovolenková. Autorka má od dětství ráda Itálii, takže o ní velmi hezky a poutavě píše. Dokonce přidává několik receptů na originální italské speciality. Když k slunci a moři přidáte lásku, tak je to letní kniha jak vyšitá. Přidaná hodnota je, že romanci, o které autorka píše, si osobně prožila. I dovolenková láska může přejít v trvalý vztah, kdy ani věkový rozdíl není překážka.

Blanka Malá své vyprávění začíná rozvodem třetího manželství a přestěhováním se svou nejmladší dcerou Annou (14) do Hradce Králové, kde pracuje v rádiu jako moderátorka. Ve svých třiapadesáti letech si plní své cestovatelské sny a vyráží do italské Kalábrie. Dle jejího popisu bych tam jela ihned taky. Zde potkává o sedmnáct let mladšího itala Agostina, který se do ní na první pohled zamiluje. Blanka to bere ze začátku jako letní lásku, ale Ago je vytrvalý a přesvědčivý.

Kniha líčí tříletý vývoj vztahu Blanky a Agostina, který byl ovlivněn covidovými restrikcemi, pubertou dcery Anny, která dává přednost pobytu u otce, a tak dochází  k ochlazení vztahu s matkou, kterou to velmi trápilo, ale i pochybnostmi ohledně velkého věkového rozdílu a přijetí okolí a rodiny.
 

Prázdninová láska bývá velmi ošidná. Znám spoustu příběhů, kdy chtěl muž ženu finančně využít a pak se už neozval. Chápu autorčiny pochybnosti a při čtení jsem fandila vývoji vztahu, který je na dobré cestě k pohádkovému konci. Dle mého je náročné ustát tlak okolí, které nevěří většímu věkovému rozdílu ve vztahu, navíc s přídavkem velké vzdálenosti mezi partnery. Pokud jsou ale city upřímné, pak je vše možné. Také chápu Blančinu lásku k Itálii a touhu v této zemi žít. Někdy se stane, že jeden krok změní směr celého žití a autorce se to v knize hezky podařilo vykreslit. Píše velmi čtivě a podle vyprávění působí sympaticky.
 

Láska ve špičce italské boty je letní romance s podkresem skutečného dění. Milá, příjemná a láskyplná. Doporučuji jako čtení na dovolenou, nebo si ji jen tak přečíst třeba na zahradě a cítit vůní dálek.

Cestování a lásce zdar!


Autor: Jana Dořičáková

 

 

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like
Leave your comment

Latest articles

Dámy, ženy, děvčata, vítejte ve světě romantické beletrie, kde láska a vášeň neznají hranic! Ale jak si vybrat knihu, která vám poskytne přesně ten druh zážitku, který hledáte?
Knížka mě zaujala svou obálkou, názvem a také anotací. A nezklamala.
Že to nejde dohromady? Zbabělí hrdinové? Přesně takoví jsme ale my. My obyčejní lidé, kteří toužíme po hrdinských činech, ale moc dobře si uvědomujeme, že jsme spíše slaboši. Někdo to možná myslí dobře, někdo si rovnou přizná, že je prevít, a někomu jen nepřály okolnosti. Výsledek je všelijaký, ale takový už je holt život.