Ocenění ČESKÝ BESTSELLER převzal Patrik Hartl, čtenáři zvolili Karin Lednickou

Udílení knižních cen ČESKÝ BESTSELLER se letos mohlo opět vrátit ke své původní podobě a vyjádřit tak již po třiadvacáté uznání nejúspěšnějším autorům. Slavnostní vyhlášení se konalo v pátek 11. března v industriálních prostorech ostravského Trojhalí Karolina a proběhlo ve spolupráci s Knižním festivalem Ostrava 2022.

Knihy nominované na cenu ČESKÝ BESTSELLER představují nejúspěšnější tituly v rámci knihkupectví a e-shopu KNIHCENTRUM.cz. Nominace zahrnuje rovněž audioknihy prodané prostřednictvím služby Audiotéka. Každá z kategorií má svého vítěze, který získává skleněnou plaketu, a tvůrci nejprodávanějšího titulu v hlavní kategorii Česká beletrie pro dospělé náleží navíc soška navržená akademickým sochařem Olbramem Zoubkem.

V kategorii Česká literatura pro děti a mládež získal ocenění mistr etikety Ladislav Špaček, tentokrát za vlastivědnou knížku pro malé čtenáře nazvanou Dědečku, vyprávěj o Česku. Mezi Překladovou literaturou pro děti a mládež vloni nejvíce zaujal titul Batman/Fortnite Bod nula 1 od autorské dvojice Donald Mustard a Christos Gage. Velký úspěch sklidili také manželé Jana Vaňková a Roman Vaněk, a to v kategorii Kuchařky, kde byl oceněn jejich titul Jednoduše & dokonale: Ryby, drůbež, zvěřina. Vítězem na poli Odborné a populárně naučné literatury pro dospělé se stala kniha Sedm zákonů, jejímž autorem je známý egyptolog Miroslav Bárta. Kategorie zdraví & životní styl patřila fyzioterapeutovi a odborníkovi na celostní medicínu Pavlu Kolářovi. Ocenění v ní získala jeho novinka Posilování stresem. Mezi Audioknihami tentokrát zabodoval román Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel v excelentní interpretaci Martina Hofmanna. V kategorii Překladová beletrie pro dospělé se na první pozici umístil autor úspěšných thrillerových sérií Robert Bryndza se svou knihou Propast smrti. Společenskou událostí loňského roku se stal životopis české pěvecké legendy Karla Gotta Má cesta za štěstím, který zvítězil mezi biografickými tituly.

Hlavní kategorii Česká beletrie pro dospělé ovládl jeden z nejpopulárnějších autorů současnosti Patrik Hartl. Skleněnou plaketu společně se soškou převzal za svůj nový román 15 roků lásky. V poslední vyhlášené kategorii rozhodovali sami čtenáři, kteří vybírali jejího vítěze po celý měsíc pomocí hlasování na webových stránkách www.ceskybestseller.cz. Cenu čtenářů získala kniha Šikmý kostel 2, která je druhým dílem románové kroniky Karin Lednické.

Přehled oceněných nejprodávanějších knih za rok 2021:

 

ČESKÁ LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj o Česku

 

PŘEKLADOVÁ LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ

Donald Mustard, Christos Gage: Batman/Fortnite Bod nula 1

 

KUCHAŘKY

Jana Vaňková, Roman Vaněk: Jednoduše & dokonale: Ryby, drůbež, zvěřina

 

ODBORNÁ A POPULÁRNĚ NAUČNÁ LITERATURA PRO DOSPĚLÉ

Miroslav Bárta: Sedm zákonů

 

ZDRAVÍ & ŽIVOTNÍ STYL

Pavel Kolář: Posilování stresem

 

AUDIOKNIHY

Patrik Hartl: Prvok, Šampón, Tečka a Karel (čte Martin Hofmann)

 

PŘEKLADOVÁ BELETRIE PRO DOSPĚLÉ

Robert Bryndza: Propast smrti

 

BIOGRAFIE

Karel Gott: Má cesta za štěstím

 

CENA ČTENÁŘŮ

Karin Lednická: Šikmý kostel 2


 


Hlavní kategorie ČESKÝ BESTSELLER za rok 2021 (Česká beletrie pro dospělé)

Patrik Hartl: 15 roků lásky

 


Další informace a fotografie z letošního i předchozích ročníků naleznete na www.ceskybestseller.cz.

Foto: Lukáš Ston

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of 15 roků lásky

15 roků lásky

4.0 23
399 319
IHNED odesíláme

Karel Gott Má cesta za štěstím

4.4 138
1399 969
IHNED odesíláme

Jednoduše & dokonale Ryby, drůbež, zvěřina

0.0 0
359 309
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Novinka Vášeň a přítomnost nabízí čtenářům osvědčenou cestu zpět k napojení a intimitě, a to často na mnohem hlubší úrovni. S nakladatelstvím Synergie jsme si pro vás připravili překvapení. Knihu nyní zakoupíte se slevou 40 %. A to zdaleka není všechno.
Svěží novinka od autorek bestsellerových erotických sérií Božský a Vášnivý. Kniha Rovnice lásky vám prozradí, zda se dá láska vypočítat. Zapojte se do soutěže a můžete ji vyhrát!
Prémiový obsah
číst více
Debutový román Kylea Perryho Hora duchů vyšel pod hlavičkou nakladatelství HOST. Jak hlásá už tajuplná obálka, jedná se o působivou krimi z Tasmánie odhalující krásu i krutost přírody... a také lidí. A rozhodně stojí za přečtení!