O čem se mluví aneb Letem knihomolským světem

Jaké události tento měsíc hýbou světem knihomolů a na co se můžeme právě teď těšit?

Kdo z nás se občas necítil jako detektiv, když se mu podařilo rozlousknout nějakou záhadu? Čtveřice přátel žijící v poklidné vesnici pro penzisty si dlouhé chvíle u čaje o páté krátí přemýšlením nad nevyřešenými vraždami. Říkají si Čtvrteční klub amatérských detektivů a všichni už mají na krku sedm křížků. Jednoho dne je však nalezen místní developer mrtev a tahle partička, vyzbrojená jen svým důvtipem, se rozhodne vraha dopadnout dřív, než bude pozdě. Humorný krimiromán z dílny britského moderátora Richarda Osmana, jehož hlavní postavy si rozhodně zamilujete, se na našem e-shopu objeví nejpozději na apríla.
 

Nakladatelství CooBoo na podzim vsadilo na překlad 15 let staré fantasy série, když vydalo mezi zahraničními čtenáři populární Studii jedu Marii V. Snyderové. Teď už na ni navazuje Studie kouzel, ve které se Jelena vrací do své dlouho ztracené domoviny. Má tak šanci se shledat se svou rodinou, ale mnozí s ní jednají jako s nepřítelem. Podaří se jí ovládnout magii kolující její krví, nebo bude nakonec její zkázou?
 

Jaro se sice teprve začíná hlásit o slovo, ale pokud chcete kalendář trochu předběhnout, vsaďte na letní romanci ze střední s názvem Instant karma. Pod tou je podepsaná Marissa Meyerová, autorka bestsellerové série Měsíční kroniky a trilogie Renegáti. Tentokrát však vsadila na jedinou superschopnost – přivolat na kohokoliv karmickou odplatu. To může být v rukou rázné šprtky Prudence docela nebezpečnou zbraní, navíc pokud ji nasměruje na svého otravného spolužáka Quinta. Co když ale vůbec není takový, jak ho Pru dříve viděla? Vždyť pracuje v záchranném centru pro mořské živočichy… Může to být láska, nenávist, nebo osud?
 

Streamovací služba Netflix se vrací s dalším seriálem k tématu Sherlocka Holmese, avšak tentokrát hodně netradičně. Sice zůstáváme ve viktoriánském Londýně, ale hlavními hrdiny kousku s názvem Příležitostní detektivové z Baker Street bude partička mladistvých s podivnými schopnostmi. Ty se rozhodne naverbovat dr. John Watson poté, co se v Londýně začnou dít vážně podivné věci a onen slavný detektiv prakticky zmizí ze scény. Všech osm hodinových dílů už nyní najdete online.


Britská spisovatelka Erica Leonard, známá pod pseudonymem E L James, konečně do světa vypustila informaci o tom, kdy se její fanoušci dočkají zakončení Padesáti odstínů z Christianova pohledu. Kniha nazvaná jednoduše Freed vyjde v angličtině 1. června, tedy necelé čtyři roky po předchozí Darker. Na případný český překlad si budeme muset počkat ještě o něco déle.

Markéta Kubalová

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Instant karma

4.5 2
399 327
IHNED odesíláme

Darker

5.0 3
449 79
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Máme tady první žebříček roku 2023. Které knihy se nejvíce prodávaly v lednu?
Co jsme vlastně zač, co je to okolo nás, kde jsme se tu vzali a proč? Tyto otázky si pokládá autor knihy Na co jsem (prozatím) přišel, o kterou si můžete zasoutěžit. Získají ji 3 výherci.
Prémiový obsah
číst více
Pro milovníky hranatých kamarádů máme parádní zprávu! Snížili jsme cenu až o 50 % u desítek titulů a sleva bude platná po celý únor. Nakupte co nejdřív, ať vám jiný knihomil nevyfoukne poslední kus. Máme pro vás knihy, které si možná chcete přečíst už dlouho, a super je, že nyní ušetříte spoustu peněz.