Nenechte své děti zahálet! Na hudební nástroj se dá naučit i doma

Základní umělecké školy máme také zavřené a pokud chceme mít z dětí hudebníky, nezbývá nic jiného, než se učit doma.
Pokud chce někdo začít hrát na hudební nástroj, většinou neoplývá takovým talentem, aby k tomu nic nepotřeboval. Jistě, najdou se géniové, kteří chytnou kytaru do ruky, nebo zasednou k pianu a začnou hrát. Těch je ale jako šafránu. Většina z nás potřebuje začít s učitelem, notami a radami. V současné době jsou základní umělecké školy zavřené a nikdo neví, kdy se jejich brány zase otevřou. Aby naše děti (nebo i dospěláci - začátečníci) neusnuli na vavřínech a něčemu - alespoň základům - hry na hudební nástroj se naučili, doporučíme pro tuto příležitost několik titulů:

KYTARA  - URČENO TÉŽ PRO SAMOUKY

Základy hry na kytaru, a to až k úplnému zvládnutí nástroje. Přes 100 textů nejznámějších písní. Základy hudební teorie. Vhodná pro samouky i pro hudební školy.

Tato škola hry na kytaru je určena pro začátečníky i pokročilé a je vhodná jak pro žáky hudebních škol, tak pro samouky. V první části získáte základní informace o ladění, držení kytary, postavení rukou při hraní a o základních úhozech. Naučíte se potřebné akordy a celou řadu písniček s jednoduchými doprovody. To vše bez not. Ve druhé části se postupně seznámíte se základními pojmy hudební teorie, naučíte se základní barré akordy a systém jejich vyhledávání na hmatníku. Vyzkoušíte si i mnoho dalších způsobů doprovodů – a to na různých národních písničkách, spirituálech, ale i skladbách Suchého a Šlitra, Beatles, Paula Simona a dalších. Na konci výuky krátce nahlédnete do problematiky hry trsátkem a naučíte se dvanáctitaktové schéma, které je základem pro blues a rokenrol.


KLAVÍRNÍ ŠKOLA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Tato Klavírní škola pro začátečníky je nejrozšířenější školou hry na klavír v České republice.

Jedná se o základní výukový materiál pro ZUŠ a obsahuje všestranná technická cvičení, lidové skladbičky i nezbytné etudy.

Jedná se o nové vydání - původní populární klavírní škola byla přepracována na podkladu praktických výsledků učitelů, kteří se školou pracovali. Hudební látka je seřazena metodicky vhodněji, mnohé skladbičky byly upraveny či nahrazeny jinými.

V této klavírní škole se tedy spojují mnohaleté domácí zkušenosti se zásadami moderní klavírní pedagogiky. Škola se skládá ze tří hlavních kapitol (průprava před hrou z not; hra z not; výběr skladeb), které se dále člení na jednotlivé podkapitoly a cvičení.


FLAUTOŠKOLA 1 - UČEBNICE NA ZOBCOVOU A SOPRÁNOVOU FLÉTNU

Dvoudílná moderní učebnice, doplněná přednesovými skladbami různých stylů i řadou metodických materiálů v samostatných sešitech je určená určená především žákům ZUŠ od 6 let a jejich pedagogům. Kromě nápadů a zkušeností z praxe autorů čerpá inspiraci ze zkušeností předních světových pedagogů a z osvědčených zahraničních škol vydávaných v zemích s významnou tradicí hry na zobcovou flétnu (Nizozemí, Německo, Anglie).

Hravou formou a za pomoci písniček, her, neobvyklých zvuků, rozmanitých cvičení a dětských ilustrací seznamuje malé hráče se základními technickými i hudebními návyky. Metodické sešity pro učitele přinášejí podrobný popis práce s učebnicí a mnoho podnětů a nápadů pro výuku hry na zobcovou flétnu v malých skupinách.

DALŠÍ KNIHY NAJDETE ZDE

 
- zik-

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Kytara určeno též pro samouky
Čeština

Kytara určeno též pro samouky

5.0 3
159 130
IHNED odesíláme
Čeština

Klavírní škola pro začátečníky

0.0 0
329 296
IHNED odesíláme
Čeština

Flautoškola 1 Učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu

3.0 1
295 266
IHNED odesíláme
Čeština

Nová klavírní škola 1.díl

0.0 0
395 356
IHNED odesíláme
Čeština

Flautoškola 2 Učebnice hry na sopránovou zobcovou flétnu

3.0 1
319 287
IHNED odesíláme
Čeština

Flautoškola 3

0.0 0
365 329
POSLEDNÍ KUSY
Like

Latest articles

Pavlína Brzáková je autorkou řady knih věnujících se tradici a kultuře sibiřských kočovných pastevců. V nedávné době jí nakladatelství Eminent vydalo novou knihu s názvem Marš šamanů a podtitulem Za Putina i proti. Požádali jsme ji při této příležitosti o rozhovor.
Získejte si respekt. Naučte se vyjádřit nesouhlas. A v neposlední řadě – přestaňte se bát, že spadnete do nížin v žebříčku oblíbenosti, pokud nebudete jen souhlasně přikyvovat. Buďte racek!
Na světové soutěži Gourmand Cookbook Awards získaly ocenění tři české knihy.