Naši recenzenti doporučují

Pro ty z vás, kteří nestíháte číst všechny nové recenze, které nám na blogu každý den přibývají, jsme opět připravili výběr některých z nich.
Listopád 

Na knihu Listopád máme na blogu dvě recenze. Pro první recenzentku to bylo první setkání s autorkou, druhý recenzent má naopak Mornštajnovou načtenou.

* * *
1. Alternativní realita, kterou Alena Mornštajnová popsala, je šokující a alarmující. Jen těžko si dovedu představit, že bych měla žít v době plné strachu a obav říct něco nahlas, vzbouřit se, kdy sebemenší protest byl trestán vyhoštěním ze společnosti, v horším případě mohlo vše skončit vězením. 

Přečíst celou recenzi >>

2. Já už četl všechny knihy od Aleny Mornštajnové a přestože se mi její styl vyprávění moc líbí, tahle novinka je úplně jiná. Nezobrazuje nám historii několika generací jedné rodiny, ale předkládá nám určitou dějovou alternativu, pod kterou by se klidně mohla podepsat i Margaret Atwoodová. Ovšem alternativa je to tak temná, že se mi kolikrát až ježily všechny chlupy na těle.

Přečíst celou recenzi >>
 

Hvězdy na cestě

Ke knize jsem přistupovala s určitým odstupem, zároveň jsem byla zvědavá, jaká je ta Karin Krajčo Babinská spisovatelka, to bylo hlavní, co mě k přečtení táhlo. Román je ale milým překvapením, je čtivý, zápletka je dobrá. Bavilo mě vyprávění v různých časových osách, retrospektivy si vždy doslova užívám. Je to nenáročné čtení, byť v posmutnělém duchu. I když lapálie týkající se vztahů zná zřejmě každý z nás, měli bychom se nad tím opět pozastavit a vytáhnout si z knihy hlubší myšlenku – nejsme tady věčně, žijme teď a spory vyřešme už jednou provždy.

Přečíst celou recenzi >>

TOPP Háčkovaná zvířátka

Knížek o háčkování je nepřeberná řada. Pokud ale máte chuť háčkovat zvířátka, pak určitě sáhněte po knize Háčkovaná zvířátka z edice TOPP (Tvoříme originálně pro potěšení).

V knize Háčkovaná zvířátka najdete celkem 25 návodů, které jsou rozděleny do kategorií podle náročnosti. U všech najdete barevné fotografie, nechybí ani cenné postřehy a dobré rady. Knížku určitě doporučím všem, kteří ještě nikdy nic neuháčkovali, určitě se to podle ní naučí.


Přečíst celou recenzi >>

Přežila jsem Osvětim

Jako laik se o problematiku koncentračních táborů zajímám již léta, načteno mám opravdu dosti knih s touto tematikou, a proto si dovolím tvrdit, že román založený na skutečných událostech Krystyny Żywulske, vlastním jménem Sonii Landanové, je jedna z nejlépe popisujících každodenní hrůznosti v osvětimském pekle.

Celý příběh má neuvěřitelnou vypovídající hodnotu. Každé slovo vyzařuje nepopsatelné emoce. Čtenáře chtě nechtě vtáhne do děje, a ačkoliv popisuje hrůzné události našich dějin, plné lidské zrůdnosti, není vůle přestat číst. Je surová, ale svým způsobem nádherná. Nádherná ve smyslu neutuchající síly člověka přežít takřka nemožné.

Přečíst celou recenzi >>

Dívej se, jak padám

Dívej se, jak padám má nejen všechny atributy správného psychothrillerového puzzle, ale i něco (a není toho málo!) navíc. Sympatický Švéd zde před čtenáře předstupuje ve vrcholné formě, je to opět starý dobrý Kallentoft, jehož neuvěřitelně bohatá paleta literárních dovedností mu umožňuje mistrnými tahy malovat obraz děsivého příběhu, který fascinovaného čtenáře nenechá ani na chvíli vydechnout...

Kniha, v níž jsou v podivuhodné symbióze spojeny detektivní žánr, sociologická sonda do morálního stavu tzv. postmoderního světa a psychologická studie o ztracenosti jedince v nepřehledném předivu sociálních interakcí. Západní společnost je v rozkladu a švédský spisovatel to dobře ví – pesimismus ohledně možné „nápravy věcí veřejných“ se jeho textem vine jako příslovečná červená nit. Tam, kde je odhozena elementární morálka a smysl života zredukován na orgiastický hedonismus, se ztrácí právo na budoucnost a zbývá jen čekání na ránu z milosti.


Přečíst celou recenzi >>
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Listopád
Čeština
Čeština

TOPP Háčkovaná zvířátka

5.0 3
159 130
IHNED odesíláme
Čeština

Dívej se, jak padám (1. díl)

0.0 0
369 303
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Mistr bojových umění Petr Zárybnický byl žákem japonských mistrů Sonody a Harady. Věnoval se Shorinji Kempu, Otokodate rodiny Sonoda a ninjutsu a stal se držitelem černých pásků. Jednu dobu pracoval jako instruktor ve zvláštních jednotkách, kde učil boj s „ne-zbraněmi“, a na krátký čas se s nimi zapletl v akcích. Působil i jako tělesný strážce. V České republice učí svoje COMBAT KEMPO víc než třicet let a je autorem několika knih s tematikou bojových umění.
S touto knihou otevřete vnitřní svět moderátora oblíbeného televizního pořadu Zázraky přírody Vladimíra Kořena. Pojďte si o ni zasoutěžit. 2 výherci získají knihu Řeka zázraků s podpisem autora.
Prémiový obsah
číst více
Tato akce platí v e-shopu i kamenných prodejnách v období 20. 6.–7. 7. 2024.