Začít hrát
 
  • Zákaznická linka 597 490 490

Nalaďte se svátečně s Vánočním Tradinářem

Podzimní a zimní měsíce plynou ve znamení klidu a odpočinku přírody. Tma venku nám dává příležitost trávit vzácné chvíle pospolu. Je čas oslav a těšení se na všechno nové. O kráse tradic v tomto období vám bude vyprávět Vánoční Tradinář – kniha plná kreativních nápadů, receptů, ale také zajímavých informací ze života našich předků.

Když se minulost propojí se současností

Autorka Martina Boledovičová si dala za cíl sestavit publikaci, která by předávala následujícím generacím lidové tradice. Jejich význam i křesťanský původ v doprovodu biblických příběhů vysvětluje farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká. Společně s nadšeným týmem spolupracovníků, kteří se na přípravě knihy podíleli, odkrývají čtenářům spoustu pozapomenutých zvyků, ale zároveň je inspirují i těmi novodobými. Každá rodina je totiž co se týče slavení svátků naprostý originál. Máte tak příležitost zjistit, jakou atmosféru mají tyto chvíle v jiných domácnostech.

Vánoční Tradinář vám pomůže uvědomit si cenné hodnoty, které v dnešní době zůstávají v pozadí. Dlouhá tma na konci roku je ideálním časem k obohacení vašeho osobního času. Kniha začíná Dušičkami, kdy vzpomínáme na své blízké a meditujeme. Pokračuje oslavou sv. Martina, poté Mikuláše a Barbory, a navazuje adventními přípravami. Středobodem je pak Štědrý den v doprovodu vánočních svátků. Na závěr se kniha věnuje vítání nového roku a vyprovázení zimní temnoty masopustním veselím.

Jedinečná výzdoba i vlastnoručně vyrobené dárky

Vánočním Tradinářem si vychutnáte Vánoce přesně tak, jak je máte rádi, ne v nákupním centru a na trzích, ale hezky doma v rodinném kruhu. Ten totiž v sobě ukrývá kouzlo, na které tak rádi později vzpomínáme. Společně s ostatními členy rodiny a přáteli si můžete chystání svátků zpříjemnit přípravou různých dobrot, domácí výrobou ozdob nebo malých dárků.

Dozvíte se, co všechno je dobré skladovat předem do zásoby nebo jak si celý proces svátků naplánovat předem, aby všechno probíhalo naprosto harmonicky. Stihnete tak kromě jiného věnovat dostatečný čas tvoření a výrobě dárků se svými dětmi. Na všechny nápady najdete v knize návod. Co se týče jedlých delikates, všechny recepty na ně jsou rodinné a léty prověřené, takže s nimi nemůžete šlápnout vedle.

Díky bohatém obsahu Vánočního Tradináře si uvědomíte, jak rozmanitá může být i samotná zima. Novinka z nakladatelství Smart Press navazuje na předchozí úspěšné knihy Tradinář – rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů, který získal Cenu čtenářů Český bestseller 2019, a Náš Tradinář – Kronika rodinných tradic.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Tradinář

4.2 97
599
-18 %
491
IHNED odesíláme

Náš Tradinář - Kronika rodinných tradic, svátků a radostí

5.0 1
499
-18 %
409
IHNED odesíláme

Vánoční Tradinář

5.0 1
599
-18 %
491
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros jsme snížili ceny u pár desítek titulů. A je z čeho vybírat! Nasytíme ty, kteří prahnou po napětí, ženám nabídneme romantiku i humor a v neposlední řadě uděláme radost i mladým čtenářům.
Hagen je malé ospalé městečko. Všichni se tu znají a domnívají se, že o svých sousedech ví naprosto všechno. Městem otřese chladnokrevná vražda manželského páru, ale to není nic v porovnání s tím, co bude následovat. Vyšetřovatelka Kylie Milliardová si není jistá, jestli by nebylo lepší nepátrat po pravdě.
Deskové hry jsou oblíbenou kratochvílí napříč věkovými kategoriemi. Které u našich zákazníků v tomto roce zvítězily?