Začít hrát
 

Knižní novinky - září 2021

Horké letní dny jsou už nenávratně pryč a o slovo se hlásí podzim. Ať chceme nebo ne, blíží se chladné dny, které jsou ale ideální pro čas strávený s knihou. Co vyjde v září? Pojďte se na to mrknout!
ROMANTIKA


Jednou z nejočekávanějších knih v září je 365 dní Blanky Lipińske, a je řeč o knižní předloze známého filmového hitu na Netflixu. Massimo má v plánu držet Lauru po celých 365 dní ve svém paláci a pokusit se získat její srdce. Pokud se do něj Laura během této doby nezamiluje, propustí ji. Pokud se ale pokusí uniknout, najde si ji a nechá zavraždit celou její rodinu. 365 dní věznění, 365 dní svádění, 365 šancí, jak se zamilovat, anebo třeba ne. Uvidíte sami, až si ji přečtete a druhý díl vyjde ještě letos na podzim.

Romantické útěky pokračují a tentokrát se budeme moct vypravit do Chaty ve Švýcarsku. Na nic nečekejte, zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům Švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. 😊 Nemyslete si, jeden šálek horké čokolády může někdy vyřešit všechny trable.

Jeho balík skončil v mé schránce. Uklidni se, úchyláku. 😊 V mé poštovní schránce. Jakmile jsem zjistila, co je uvnitř, uvědomila jsem si dvě věci: Patřil mému sexy sousedovi a ten měl temné tajemství. Většinou jsem se řadila mezi milovníky koček. Nebylo to proto, že bych je měla nějak extra ráda, jen jsem neměla extra ráda většinu lidí. Můj soused mezi většinu lidí nepatřil. Žil v bytě naproti mně a byl to ten typ perfektně oblečeného chlapa v nóbl botách, který voněl jako reklama na Calvina Kleina a navíc to vypadalo, že ví, jak se používá dentální nit. Ale k věci, tenhle chlap měl očividně svůj život pečlivě uspořádaný. Byl to pan Dokonalý, ale co se mě týká, potřeboval by trochu srazit hřebínek.

Můj milostný příběh začal dopisem. Nebyl však od muže, do kterého jsem se nakonec zamilovala. Napsala ho milá dívenka jménem Birdie Maxwellová a poslala ho do redakce časopisu, v níž jsem pracovala. Abyste věděli, můj zaměstnavatel jednou za rok plní pár přání čtenářům. Do té doby však zbývala ještě řada měsíců. A tak jsem jí některá přání splnila sama. Bylo to neškodné... aspoň jsem si to myslela. Až do toho dne, kdy jsem to nechala zajít moc daleko… název románu? Osudový dopis.

Všechno to začíná nevinnou lží na Valentýna. Kamarád mi domluvil rande naslepo. Čekám zadumaného introverta, ale místo toho tam sedí neskutečně žhavej týpek s hříšnýma jantarovýma očima. Nějak se stane, že nakonec skončíme v jeho podkrovním bytě. Dávám to za vinu ginu s tonikem. Další den ráno se dozvídám, že je to Jack Hawke – profesionální rozehrávač. Když mi dává podepsat prohlášení o mlčenlivosti, je mi jasné, že tenhle chlap rozhodně není nic pro mě. Podepisuji se jako Julie Kapuletová a čekám, že tím to mezi námi končí. 😊 Proč by měl slavný fotbalista s ocelovými svaly hledat knihovnici z malého města? Název knihy? Ty nejsi můj Romeo.

Olivia Bridgeová byla vždy vzorná dívka – dobré známky ve škole, dobří přátelé a dobrá práce, kterou jí zařídili její bohatí rodiče. Jednoho dne se Liv ve snaze začít žít život, který bude opravdu její, rozhodne pomoci svým bratrům otevřít nový řetězec fitness center v New York City. Will Donovan disponuje kapitálem, díky němuž by se sen bratrů Bridgeových mohl snadno uskutečnit. Dostat jejich upjatou sestru do postele se zdá být odpovídající odměnou za možné riziko. Liv je tou nejinteligentnější a nejvíc sexy puritánkou, jakou Will kdy poznal, a už se nemůže dočkat, až se mu ji podaří zlomit. Zdá se vám to trochu Za hranou? Tak to je správně.

Je to už sedm let od té doby, co Chelsea prožila rok v Evropě. Celý ten rok byl dokonalý, skvělý a plný nových zážitků. A taky mužů, když už jsme u toho. Pak se musela docela rychle vrátit, pustila se do práce a soustředila se na svou kariéru. Teď ji ale napadá, jestli neudělala chybu. Otec jí oznámil, že se bude ženit a ona si uvědomila, že žije život, o jaký nestojí. Je usedlá, zahořklá, řeší jen povinnosti. A i když zná to staré známé přísloví o tom, že do stejné řeky nejde vstoupit dvakrát, rozhodne se, že si svou cestu po Evropě zopakuje. Najde všechna místa, kde kdysi byla šťastná a možná tam někde znovu potká svoje staré já. A samozřejmě chce vidět všechny své tehdejší milence z Irska, Itálie i Paříže. No a když jsme u toho, nechceme nic naznačovat, ale Paříž je vždycky dobrý nápad… 😊NAPĚTÍ


Jedné mrazivé zimní noci je patoložka Julia Schwarzová zavolána k mrtvému tělu. Na efektně nasvícené ploše na náměstí však vidí jen krásnou ledovou sochu. Při pohledu zblízka si s hrůzou uvědomí, že uvnitř je mladá žena. Nikdo neviděl, jak se tam socha dostala, nikdo neví, jak byla oběť v ledu uvězněna. Navíc není možné provést pitvu, dokud socha neroztaje. Než však Julia může vzít do ruky skalpel, podivný umělec udeří znovu. Přečtěte si Vraždu v ledu.

Na špatné straně se ocitne Alex Cross. Dostane se do přestřelky a neprávem je obviněn z úmyslného zabití. Postavení mimo službu mu ale nezabrání ve vyšetřování brutálních zločinů, které mají líheň v nejtemnějších zákoutích internetu. Spolu s parťákem Sampsonem se pokouší zločiny rozplést, ovšem když o Alexově nevinně začne pochybovat i jeho vlastní rodina, situace se mírně řečeno zkomplikuje.

Proč by záhadný samotář po letech života v ústraní zabíjel naprosto neznámého člověka? Vražda majitele malého obchůdku vypadá na první pohled jako krádež, která se zvrtla. Oběť má na těle jedinou bodnou ránu a ve vazbě sedí hlavní podezřelý — na místě činu se nad tělem s rukama od krve skláněl záhadný tichý muž, který před patnácti lety beze stopy zmizel. Bez důkazů o jeho vině má hlavní vyšetřovatelka Dana Russoová pouhých dvanáct hodin na to, aby ho usvědčila. Kde se skrýval? Proč odmítá vypovídat? A jak moc je vlastně nebezpečný?

Lily Bakerová přežije autonehodu na zledovatělé silnici v Hagenu v Severní Dakotě. Probere se, aniž by tušila, kdo je a kde se nachází. Pronásledují ji verše z Bible a výjev muže ležícího v kaluži krve. Téže noci dojde k vraždě mladé ženy, jejíž tělo je pohozeno v popelnici. Kylie Milliardová, jediný detektiv v Hagenu, oběť zprvu nepoznává, ale brzy zjistí, že Lily s mrtvou ženou pojí temná minulost . . . Kdyby si jen Lily pamatovala, jaká. Lily i Kylie hledají odpovědi a vy je můžete hledat s nimi v thrilleru Bílá tma.

Neustále lže a stalkuje. Právě pronikla do tvého domu... Když Claire v kadeřnictví na Manhattanu spatřila Hannu, jako by se jí do sotva zahojených ran zaryl nůž. Od doby, kdy se s ní setkala naposled, sice uplynulo dlouhých deset let, ale Claire na Hannu myslí každý den. A rozhodně na ni nevzpomíná v dobrém. Proto udělá, co by na jejím místě udělal každý – začne ji sledovat. Z Hanny se mezitím stala paní Carterová, která si žije svůj kouzelný život newyorské smetánky. Takový život čekal i na Claire, než se objevila Hanna a všechno jí vzala. Zaujalo vás to? Pak si objednejte thriller Hospodyně.HISTORICKÉ


Jeden z vězňů během práce padne vysílením. Kápo ho utluče k smrti a nařídí Stefanovi vzít jeho ostatky na záda a odnést je do tábora, přičemž má ještě zpívat. „Nosím toho vězně již několik desítek let a nemohu ho donést…“ vzpomíná na svoji noční můžu Stefan Lipniak. Autoři knihy Dobrou noc, Osvětimi popisují pět velmi odlišných příběhů lidí, kteří přežili peklo koncentračního tábora Osvětim. To, co tam zažili, nelze popsat slovy. A přesto se rozhodli promluvit. O tom, o prožili a jak poznamenala tato krutá zkušenost z vyhlazovacího tábora Osvětim jejich další život.BIOGRAFIE


V dubnu 1975 se dostali v Kambodži k moci Rudí Khmerové vedení mužem, který si říkal Pol Pot. Rudí Khmerové rozpoutali v zemi teror, vyhnali veškeré obyvatelstvo z měst na venkov a z lidí udělali otroky. Kambodžský lékař Haing Ngor v této knize vypráví děsivý příběh o tom, jak přežil běsnění Rudých Khmerů ve své zemi, a vydává svědectví o nepředstavitelném strádání, ohromující brutalitě, utrpení a nelidském chování režimu, který zemi naprosto rozvrátil. V roce 1979 se mu podařilo z Kambodže uprchnout do USA, kde pomáhal jiným uprchlíkům. Další obrat v jeho životě nastal, když ho režisér Roland Joffé obsadil do role kambodžského novináře a tlumočníka Ditha Prana ve filmu Vražedná pole, za kterou získal Oscara.KALENDÁŘE A DIÁŘEMlíčko, odsávačky, plenky, prdíky, období vzdoru, puberta… Taky vám z toho už hrabe? Trio 3v1 dá vašemu životu ve stínu dětí nový rozměr. Matkou roku se můžete stát i vy – stačí si pořídit tenhle diář. Hoďte se do pohody s pořádnou dávkou hlášek a tipů od novopečených matek 3v1. Svěřte děti a chlapa do péče své tchyně a užijte si volnou jízdu! A pokud zrovna neřešíte mami-mimi témata, nevadí, být nad věcí se hodí každé z nás.

Herečka a zpěvačka Eva Burešová letos přichází s diářem, se kterým chce být svým příznivcům o něco blíž než loni. Diář obsahuje spoustu překvapení, je interaktivně protkán množstvím Eviných textů, příběhů, fotek, videí, odkazů a motivací. Oproti loňskému diáři má navíc 16 stran a také pár zajímavých tajemství, která bude jeho majitelka či majitel objevovat až v průběhu roku. Více neprozradíme, ať se máte na co těšit. 😊

S dvouletým diářem Karin a Richarda Krajčových plným fotografií a příhod z rodinného života Krajčových můžete nahlédnout pod pokličku vztahu známého páru. Jak tráví svůj čas a čím se baví během různých měsíců? Nejen to zjistíte v diáři, který vás svým grafickým zpracováním naladí na jednotlivá roční období. Do klasických týdenních rozpisů si pak můžete zapisovat své poznámky i plány, takže už vám nic neuteče. Najděte s Karin a Richardem ten správný rytmus a užijte si každý den! 😊  


Také pro rok 2022 připravily Lucie a Nicole z blogu A Cup of Style stylový diář. Nejdete v něm spoustu místa pro plánování úkolů, povinností i volnočasových aktivit, seznamy, to do listy a další vychytávky. A kromě toho také krátké autorské texty a ilustrace a motivační citáty, které nakreslila Bára z Nikolajky. Obálku v pastelových barvách tradičně doplňuje praktická gumička.

Tradiční týdenní „andělský“ kalendář Andělé 2022 poskytuje dostatek prostoru pro vpisování poznámek, je i tentokrát doprovázeno portréty andělů: texty spisovatelky Jitky Sani i vyobrazeními. Každý anděl je pánem jednoho týdne roku. Podle svého poslání nám přináší náměty k zamyšlení, inspiraci k různým činnostem i tvorbě, klade otázky týkající se našeho ukotvení ve světě, vztahu k lidem i zvířatům, nabádá nás k aktivnímu životu a ke konání dobra. Činí tak i vyprávěním drobných příběhů – podobenství. Dvěma příběhy – realistickým a pohádkově andělským – je provázeno také autorčino úvodní a závěrečné zamyšlení, zahrnující i poselství čtenářům, uživatelům kalendáře.

Lunární kalendář Krásné paní 2022 s publikacemi nabízí čtenářům konkrétní tipy pro sladění každodenního života s lunárním cyklem, se kterým se lidé setkávali od nepaměti. Respektovat přírodu a její cykly pomáhá udržet tělo v dobré fyzické i duševní kondici. V publikacích připomeneme cvičební sestavy Pět Tibeťanů a Pozdrav slunci, něco ze zdravovědy a nechybí ani přehledný průvodce pro pozorování hvězdného nebe.

Máte vybráno? Pro jistotu přidáváme odkaz na Předprodej, kde najdete kompletní nabídku připravovaných zářijových knih. Užijte si krásný začátek podzimu s knihami z KNIHCENTRUM.CZ

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Chata ve Švýcarsku (7)
Čeština

Chata ve Švýcarsku (7)

4.2 43
od 339
Čeština

Osudový dopis

3.7 3
349 286
IHNED odesíláme
Čeština

Za hranou

0.0 0
349 286
IHNED odesíláme

Samotář

0.0 0
od 249
Čeština

Vražedná pole

0.0 0
448 38
Vyprodáno
Čeština

Karin a Richard Krajčovi: Diář 2022/2023

0.0 0
399 327
Vyprodáno
Čeština

Dobrou noc, Osvětimi

0.0 0
339 278
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Vincent King před třiceti lety zapříčinil smrt sedmileté dívenky. Po odpykání trestu se vrací do rodného města. Brzy dojde k tragické události a poté další. Kam je člověk ochoten zajít, aby ochránil své blízké? Co jsme schopni udělat z pomsty a co z lásky? Existuje dobro a zlo. To mezitím se nazývá život.
Léto je v plném proudu a je to rozhodně ten nejlepší čas na čtení. S námi vám žádné dobrodružství neuteče, mrkněte na novinky, které vycházejí v první polovině prázdnin.
Vyhrajte knihu Chráním tě, jejíž autorka Nika Peas by si přála, aby nejen pobavila, ale zároveň na neveselém reálném příběhu upozornila všechny maminky, že není dobré házet za hlavu vlastní zdraví, štěstí a spokojenost.
Prémiový obsah
číst více