Knižní novinky pro děti a mládež - listopad 2018

Listopad už skoro končí, pojďte se podívat, jaké novinky v tomto měsíci vyšly. Třeba vás nějaká „cvrnkne do nosu".

Zoopark Hustoles
potřetí! Tentokrát s názvem Sloni v ohrožení. Zuzce Liškové je jedenáct let a právě se jí plní sen. Jaký? Rodiče mají svou vlastní zoo. Nejvíce se na Zuzčin příběh těší určitě ti, kteří četli první dvě knihy o této dívce, která bydlí s mladším bráchou a rodiči v zooparku. Toto je poslední díl trilogie, tak si ho nenechte ujít.


Doba kamenná přenese čtenáře do dávných časů. Prvním živým tvorem, kterého Bára spatřila, byl mamut.  Když se však jeden muž z Liščího lidu, kde Bára našla útočiště, rozhodl pomstít bratra, jehož zabil dýkozubý lev, začalo pro Báru dobrodružství mnohem napínavější. Od prvního vydání Štorchových Lovců mamutů v roce 1918 uplynulo právě sto let – pojďme se začíst do toho, jak se za tu dobu naše představy o tehdejších lidech změnily. Autorka knihy je historička a ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.

A teď by měly zbystřit mladé dívky. Je tady Kompletní příručka přežití pro holky. Čtivý, vtipný a neotřele ilustrovaný průvodce životem je výjimečný v mnoha ohledech. Autorka Christina De Witteová sama teprve nedávno oslavila dvacáté narozeniny, takže si ještě velmi dobře pamatuje, jak může být dospívání náročné. Proto jsou její rady a doporučení konkrétní, srozumitelné a praxí prověřené – autorka dobře ví, o čem mluví, protože si vše prožila na vlastní kůži – a navíc to není tak dávno.


Znáte Hildu? Tato malá průzkumnice a fanynka kamenů má nejraději dvě věci - svůj skicák a pejska Větvíka. A ještě vlastně maminku. A také všechny nadpřirozené bytosti a příšerky, které žijí u nich v údolí. Dobrodružství Hildy nejdříve ohromila čtenáře komiksů, pak animovaný seriál Netflixu a teď je tady konečně knižní série. Hilda a pidilidi je už čtvrtý díl této úžasné série.


A teď něco pro milovnice jednorožců. Laura, hrdinka knihy Kouzelný jednorožec - Tajemná proměna, se nemůže dočkat, až se přestěhuje na statek. Rodiče jí navíc slíbili poníka. Na koňské dražbě pozná Soumraka a hned je jí jasné, že to je ten pravý. Není to totiž obyčejný poník, kouzelné zaklínadlo ze staré knihy odkryje jeho tajemství a umožní mu stát se tím, kým doopravdy je.

Přesuňme se od dívčích hrdinek ke klukům. Pojďte se seznámit s Františkem, hrdinou knihy Ukradené štěně, jejíž autorkou je Ivana Peroutková. Vánoce už klepou na dveře, v městečku je trh a Frantík se s Kazánkem jde podívat na rozsvěcení velkého ozdobeného stromu. Svého psa uváže před hračkářstvím, aby si mohl prohlédnout skvělý vrtulník. Jenže když vyjde z obchodu ven, štěně je fuč i s vodítkem. Tři kamarádi - Frantík, Matěj a Zdíša - se rychle dávají do pátrání. Povede se jim Kazana najít?

Pro odrostlejší čtenáře máme tip na knihu Dračí strážce. Mocná dračice Tintaglia pomohla lidem z kupeckých měst porazit nepřátele. Od té chvíle uplynulo mnoho let. Obchodníci zapomněli na slib, že se postarají o znetvořené draky. Nyní hrozí, že draci zemřou. Proto je nařízeno přesunout je do jejich bájné pravlasti. Nikdo ovšem netuší, kde domov majestátních tvorů leží. Společná pouť lidí a draků tak přinese spoustu útrap, ale také radostí a dobrodružství, které předčí jejich nejdivočejší představy.


V nalezinci se slaví Vánoce a Hetty Featherová dostane nečekaný dárek. Její radost však vyvolá žárlivost, která přeroste do maléru. Nepřející vrchní sestra Bottomlyová Hetty zatrhne všechny sváteční dobroty a radovánky.

Chudinka Hetty je zdrcená – ale když se zdá, že už je všechno ztraceno, objeví se drahá přítelkyně, aby jí dopřála takové Vánoce, jaké ještě nikdy nezažila…Knihou Vánoční překvapení se Jacqueline Wilsonová vrací k Hetty Featherové, oblíbené hrdince své série z viktoriánské doby. Je to dokonalý dárek nejen k Vánocům pro dívky od osmi do dvanácti let od oblíbené a osvědčené autorky knih pro děti a mládež.

A na závěr doporučíme krásně ilustrovanou knihu s luxusní plátěnou tuhou vazbou Čertí brko. Tuto pohádku můžete vidět od 29. listopadu v českých kinech.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Zoopark Hustoles Sloni v ohrožení

0.0 0
179 89
Poslední kusy
Čeština

Kompletní příručka přežití pro holky

0.0 0
298 244
Vyprodáno
Čeština

Kouzelný jednorožec Tajemná proměna (1)

0.0 0
199 163
Vyprodáno
Čeština

Kroniky Deštné divočiny Dračí strážce

0.0 0
399 327
Vyprodáno
Čeština

Čertí brko

0.0 0
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Mimi & Líza

3.0 1
299 245
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Už máte vše přečteno a nevíte po čem sáhnout teď? Něco pro vás máme. V krátkém videu přinášíme náš knižní tip, ve kterém se o knize něco dozvíte a třeba vám pomůže při rozhodování, zdali si knihu koupit.
Vyhrajte nový román od odbornice na koreanistiku Niny Špitálníkové. Severka čeká na 3 výherce.
Prémiový obsah
číst více
J. R. Erickson nám předkládá mysteriózní román lízlý hororovými prvky. Přízraky z Michiganu opět ožívají…