Zlatá klec – vyměnila vězeňská ranhojička jen jednu klec za druhou?

Přežila. To je to nejdůležitější, to je to, k čemu se celou dobu upínala a pro co deset let přežívala v děsivém vězení. Ale opravdu se vězení navždy zbavila, nebo jen získala Zlatou klec?
Ranhojička Zlatá klec patří do žánru young adult, je to fantasy a také je to pokračování Ranhojičky Královny rebelů. Ačkoliv mívám nedůvěru k druhým a třetím dílům, pro tuhle sérii to v žádném případě neplatí.

Kiva dokázala přežít. Našla způsob, jak nezemřít v Zalindovu, což se mnoha ostatním nepovedlo. Přežila i zkoušky čtyř elementů, ale teď má úplně jiný cíl. Pomstu. Posledních deset let dělala všechno proto, aby se znovu shledala se svou rodinou, ale ta také trpěla, a ne všichni dokážou utrpení snést a zůstat stejní. Snaží se znovu zabydlet, znovu objevit svůj domov, ale vidí, že její sourozenci se hodně změnili. Netrvá to dlouho a nejsou to jen její nepřátelé před kterými musí leccos skrývat. Radost z toho, že je zase doma má hořkosladkou chuť. Její život připomíná tanec po skle, nikdy neví, kdy co praskne. Napětí mezi rebely houstne a přicházejí zprávy o hrozbě ze severních království. Znovu se musí snažit, aby přežila a projít velkou sítí intrik a lží a možná to i tak trochu hrát na obě strany. Stačí jeden chybný krok a může být po všem.

Ranhojička Zlatá klec se čte skvěle. Začátek knihy je trochu pomalejší, jako by na nás šla autorka polehoučku, ale pak pořádně šlápne na plyn, akce se zrychlí a příběh je tak napínavý, že knihu prostě nejde odložit. Nosila jsem si ji všude s sebou, když mě od čtení odtrhovaly nepříjemné povinnosti jako třeba úklid a vaření. Všem vřele doporučuju, je to přesně ten pravý příběh, pokud se potřebujete ztratit v knize, ale samozřejmě je nutné znát předchozí díl. A právě proto je na obrázku i Ranhojička Královna rebelů, protože jestli ji nemáte, pořiďte si najednou hned oba díly. Nebudete litovat.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like

Latest articles

V únoru nám přituhlo a je třeba pořídit si žhavé knižní novinky, aby nás zahřály.
Debutový román Kylea Perryho Hora duchů vyšel pod hlavičkou nakladatelství HOST. Jak hlásá už tajuplná obálka, jedná se o působivou krimi z Tasmánie odhalující krásu i krutost přírody... a také lidí. A rozhodně stojí za přečtení!
V rámci každoročního udílení cen ČESKÝ BESTSELLER dává KNIHCENTRUM.cz prostor také čtenářskému publiku, které hlasováním vybírá nejoblíbenější knihu ve speciální kategorii Cena čtenářů. I vy tak můžete podpořit knihy svého srdce. Výsledky hlasování se dozvíme 3. března na slavnostním vyhlášení na ostravské Černé louce.