Žebříček TOP knih za měsíc duben

Měsíc utekl jako voda a je tu zase žebříček nejprodávanějších knih. Pojďte se podívat, jaké knihy šly v dubnu vyloženě na dračku.
Všichni chtějí Listopád, aspoň tak to vypadá ve vašich objednávkách. Alena Mornštajnová napsala skvělý příběh a její čtenáři vzali náš e-shop útokem. Listopád je dramatickým příběhem obyčejné rodiny, kterou velké dějiny jedné listopadové noci rozdělí a postaví proti sobě. Jaký by byl váš život, kdyby v listopadu 1989 dopadlo všechno jinak? Jaké by byly naše osudy, kdyby komunismus neskončil a my zůstali za železnou oponou oddělující nás od světa i jeden od druhého?

Sami nevíme, jestli za to může výborná kniha nebo naše akce, ale do našeho TOP žebříčku raketově vystřelila kniha Černobyl. O Černobylu komplexně a bez cenzury. Přečtěte si, co se v dubnu 1986 odehrálo v Černobylské jaderné elektrárně. Autor vás seznámí s genezí sovětského jaderného výzkumu, konstrukcí dvou hlavních typů reaktorů užívaných v SSSR, s jejich přednostmi i chybami. Nastiňuje i výstavbu jaderné elektrárny u Černobylu, spojenou s problémy i proslulou sovětskou fušeřinou.

Prodeje elektronické Albi tužky s knihou Hravá angličtina v poslední době neustále rostou. Jak se nejlépe děti naučí nový slovíčka zapamatují si je? Samozřejmě tehdy, když to nebude povinnost, ale zábava. Právě na to cílí Hravá angličtina.
Albi tužka vám možná nepřipadá nejlevnější, ale koupíte si ji jen jednou, a pak už můžete dokupovat všechny další knížky, na které funguje. Najdete je u nás v kategorii Kouzelné čtení.

Nejjednodušší recepty Břicháče Toma jsou stálicí mezi nejprodávanějšími tituly. Tomáš Kosačík vše vyzkoušel na vlastní kůži a dokázal, že ví, jak na hubnutí. Jeho recepty i vlastní příklad znamenají, že to prostě funguje, takže jestli chcete shodit nějaké to kilo, neváhejte ani chviličku.

Jméno, město, zvíře, věc je stolní hra za pár kaček, kterou si sebou vezmete kdykoliv a kamkoliv. Klasická vědomostní hra pro více než 2 hráče. Cílem hry je nasbírat co nejvíce kartiček. Obsahuje 70 hracích karet, pravidla hry. Hrajte si během nudné cesty autem nebo vlakem, zabavte děti, když venku prší a nenásilně je něco nového naučte.

Vydejte se po stopách legendárních dobrodružství Rychlých šípů od Jaroslava Foglara, které milují celé generace malých i dospělých čtenářů. Více než dvě stovky komiksových příběhů v nezaměnitelném výtvarném provedení Jana Fischera vás pobaví, poučí a ukážou, na čem v životě záleží nejvíce: na kamarádství, svornosti, odvaze, empatii a umění poradit si za každé situace. Soubor vychází v unikátní grafické úpravě Martina T. Peciny.

Ať žijí padesátnice! To není oslavný pokřik, ale název knihy, která začala v poslední době lámat rekordy v prodejích. Když se přes člověka převalí páté kulatiny, spousta věcí je najednou jinak. Kalhoty bývají těsnější, diety přestávají fungovat, protože kdo by si ty dortíky ke kafi pořád odpíral. Do hor už nevyběhnete jako kamzík, děti už si nenechají mluvit do života jako dřív a jako ideální zábava se začínají jevit hry na trénování paměti. Jeden by se z toho zhroutil… smíchem. Hana Hřebejková nabízí ve sbírce povídek Ať žijí padesátnice humorný pohled na zdánlivě všední problémy, v nichž se leckdo pozná.

V historickém románu Křišťálový klíč IV Vlastimila Vondrušky se vrací Falknovská huť částečně zpět do vlastnictví rodu Heřmanů, ačkoli je to v časech, kdy se severočeskému sklářství už nevede zdaleka tak dobře jako dříve. Jednotliví členové rodu pokračují v tom, co započali, a jak už to tak bývá, ne všem se daří. Matyáš zůstává u svého jarmarečního obchodování, zato plátenictví se daří výtečně. Z toho profituje Vilemína, která získává vliv na kamenickém panství díky svému synovi, jehož utajeným otcem je hrabě Kinský.

Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna — průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou? Proč začali častěji a tvrději útočit? A co se skutečně nachází na druhé straně? V Ilanině světě neexistuje nikdo, kdo by na tyto otázky dokázal odpovědět. Přečtěte si také Nastereu Petry Stehlíkové.

Asi si nikdo nemyslí, že mít sexy šéfa není vůbec komplikované ani matoucí. Ale musím mu už odolávat jen pár měsíců. V lednu odlétám do Paříže, abych si splnila svůj sen a stala se umělkyní. Škoda, že nemůžu mít svůj zákusek a náležitě si ho užít. Zapomněla jsem se zmínit… Můj sexy šéf byl mou školní láskou. Tak trochu. Nejprve jsem ho chtěla samou láskou umačkat. Nakonec jsem ho chtěla už jen umačkat. Teď je zpět a klidně by mohl mít na hrudi napsáno „nesahat“. Jedna drobná otázka: počítalo by se, kdybych nepoužila ruce? Humor i erotiku objevíte v románu Jeho zákusek.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Listopád
Čeština

Listopád

4.1 117
od 259
Čeština

Elektronická Albi tužka s knihou Hravá angličtina

5.0 10
1699 1529
IHNED odesíláme
Čeština

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera

5.0 3
899 764
IHNED odesíláme
Čeština

Jméno, město, zvíře, věc

4.8 23
199 163
IHNED odesíláme
Čeština

Nejjednodušší recepty

4.6 16
369 314
IHNED odesíláme
Čeština

Nasterea

4.0 4
429 352
IHNED odesíláme
Čeština

Země, město, rostlina

0.0 0
259 212
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové a dnes už spisovatelka Blanka Malá splnila slib, který dala čtenářkám po vydání své první knihy. Vychází pokračování Lásky ve špičce italské boty. Již v květnu se můžete těšit na knihu, která má výmluvný název Srdce nemá vrásky.
Patřím mezi velké milovníky psů, zejména větších plemen. Neumím si představit život bez těchto čtyřnohých parťáků, kteří mají neuvěřitelnou moc empatie v situacích, kdy ani člověk sám často nepozná, že je něco špatně. Bydlíme v domečku se zahrádkou a je potřeba, aby nás někdo hlídal.
V únoru vydalo nakladatelství Motto detektivní příběh Dceřina kletba od nadějné české autorky Terezy Bartošové, autorky hitu Vodník. Minulost se střetává s přítomností a na povrch vyplývají zajímavé skutečnosti…