KNIHOMOLSKÉ TRIČKO ZDARMA už jen dnes!

Zatloukači jsou báječnou pohádkou pro dospělé

Zatloukači rozhodně nejsou sladkobolnou romancí ani přeslazenou limonádou pro naivky.
Milé dámy, oblíbily jste si Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě a marně pátráte po její české obdobě? V tom případě jste ji právě našly. Zita Marinovová píše vtipně a s lehkostí o trampotách s opačným pohlavím. Zatloukači jsou báječnou pohádkou pro dospělé a doporučuji ji všem, kteří právě prožívají nějaké splíny.

Česká autorka Zita Marinovová (1968) měla o své budoucí profesi jasno už v dětství. Ještě na základní škole poslala příspěvek do časopisu Ohníček, který redaktoři okamžitě zveřejnili. Po úspěšném absolvování několika literárních soutěží se Marinovová rozhodla pro psaní povídek o vztazích mezi muži a ženami. V roce 2009 vyšla její prvotina „Deník (všeho) schopné ženy“ a od té doby publikovala celkem šest knih. Novelku Zatloukači vydalo nakladatelství Čas. Autorka pracuje jako novinářka a redaktorka.

Zatloukači jsou prototypem knihy, kterou by literární kritici zařadili do kolonky „červená knihovna“ anebo „román pro ženy“. Neříkám, že je nemůžou číst muži, ale ti by měli počítat s tím, že autorka má pěkně ostrý jazýček a její mužští hrdinové mají vesměs komediální role. Příběh dvou žen a jednoho muže je napsán s neuvěřitelnou lehkostí a nadsázkou. Ačkoliv se děj dá víceméně předvídat, vůbec to není na škodu. Ústřední dvojici již dávno není –náct, ale oba se chovají hůř než leckterý puberťák.

Evelýna (nebo Eva, jak si nechává říkat) je devětatřicetiletá ředitelka hotelu v Krkonoších a Kristián se mílovými kroky blíží k padesátce. Ona je rázná feministka, které se muži bojí, a on je nenapravitelný playboy kráčející z jedné ženské náruče do druhé. Jednoho dne se jeho nevěry provalí a na Kristiána čeká rozvod, při kterém ho jeho zákonitá oškube jako ono pověstné kuře. Zhýčkaný Kristián se proti své vůli ocitne v horské boudě, která mu patří a která je shodou okolností konkurenčním podnikem Evelýny.

Aniž by se ti dva někdy viděli, začnou si dělat různé naschvály. Přísahají si pomstu, ve svých kouskách jsou čím dál rafinovanější a zákeřnější a čtenáři se skvěle baví. Obrat nastane ve chvíli, kdy se oba přihlásí pod cizím jménem do internetové seznamky a na první pohled se do sebe zamilují. Příběh je po všech stránkách vyvážený a z každé stránky je znát, že autorce šlo především o to, aby polechtala vaše bránice. Příběh se zkomplikuje, když na scénu vstoupí ostřílená bulvární novinářka, která se rozhodne natočit publicistický příspěvek o tom, jak si dva konkurenti dělají naschvály.

Po řadě peripetií a nedorozumění vás čeká poměrně překvapivý závěr, který potěší jak romantičky, tak i o poznání cyničtější jedince. Zatloukači rozhodně nejsou sladkobolnou romancí ani přeslazenou limonádou pro naivky. Ve skutečnosti jde o chytré a zábavné čtení plné jízlivých průpovídek na adresu mužů, kteří by se rádi viděli jako hrdinové. A nejlepší na tom je, že i oni sami si ze sebe dokážou udělat legraci, o čemž svědčí například Kristiánův zamýšlený deníček. Jediná věc, která mě na knize mrzí, je to, že není mnohem delší. A tak budu doufat, že se autorka rozhodne napsat pokračování.

Autor: Veronika Černucká
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Zatloukači

0.0 0
od 99
Like

Latest articles

Deskové hry jsou skvělým způsobem, jak trávit čas s přáteli a rodinou, a také skvělým způsobem, jak se pobavit. Na trhu je k dispozici široká škála deskových her, tudíž si každý najde něco pro sebe. Jaké hry vyšly v dubnu? A o co soutěžíme? Pojďte na to kouknout s námi.
Bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové a dnes už spisovatelka Blanka Malá splnila slib, který dala čtenářkám po vydání své první knihy. Vychází pokračování Lásky ve špičce italské boty. Již v květnu se můžete těšit na knihu, která má výmluvný název Srdce nemá vrásky.
Patřím mezi velké milovníky psů, zejména větších plemen. Neumím si představit život bez těchto čtyřnohých parťáků, kteří mají neuvěřitelnou moc empatie v situacích, kdy ani člověk sám často nepozná, že je něco špatně. Bydlíme v domečku se zahrádkou a je potřeba, aby nás někdo hlídal.