Akce

Za svědky minulosti

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788075653246
Výpravy za technickými památkami a mizejícími řemesly Čech, Moravy a Slezska
Manufacturer: JOTA

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
598 Kč
298 Kč
598 Kč
298 Kč
Annotation

Za svědky minulosti je kniha inspirovaná úspěšným stejnojmenným seriálem České televize. Autor Milan Švihálek, novinář, redaktor, dramaturg a scénárista v ní s klukovskou zvědavostí objevuje ztracené poklady minulých generací na výpravách za větrnými mlýny, zaprášenými kovadlinami a ztichlými šachtami.

 

Minulost a život předků lze poznávat nejen díky ozvěnám, které k nám doléhají ze stránek dávných kronik, z nápěvů starých písní a fresek na chrámových stěnách, ale i díky vzkazům, které nám přes práh staletí posílají ve svých výrobcích a plodech práce někdejší řemeslníci. Setkáváme se s nimi všude v naší vlasti. Se starými hamry, papírnami, lanovkami, sklárnami a cihlářskými skanzeny. Možná se o nich neví tolik jako o památkách kulturních a uměleckých, přesto i ony vypovídají o naší minulosti, poskytují obraz toho, jak se kdysi žilo, s jakými technickými problémy se lidé potýkali na cestě k pokroku a lepšímu životu. Buďme hrdi na toto dědictví, které nám zanechaly předchozí generace, ta hrdost souvisí s naší budoucností.

 

Vydejte se s námi na společnou pouť mezi stíny dávných řemeslníků a možná tam potkáte i kousek sebe, svůj obraz a své dětství. Kniha je provázena množstvím dobových materiálů, ilustracemi, mapou s vyznačenými lokalitami a praktickými informacemi o otevíracích hodinách.

 

 

Products specifications
Podnázev Výpravy za technickými památkami a mizejícími řemesly Čech, Moravy a Slezska
Druh sortimentu Kniha
Autor Milan Švihálek
Ilustrátor Tereza Jirků Váňa
Značka JOTA
V prodeji od 26.06.2018
Rok vydání 2018
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 19.5 x 23.7 x 4.0 cm
Hmotnost 1.22 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 488
ISBN 978-80-7565-324-6
EAN 9788075653246
Interní kód 0271125
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy