Začít hrát
 

Wolf Útěk do země indiánů

Pevná bez přebalu lesklá
Manufacturer: Bourdon

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
279 Kč
229 Kč
279 Kč
229 Kč
Annotation

Generační román Oldřicha Janeby vypráví o přátelství tří spolužáků, kteří vyrůstají v 80. letech na pražském Jižním Městě.

Přízračné sídliště a nedůvěryhodný svět dospělých v nich probouzejí intuitivní dětskou touhu po vzpouře, po útěku. Kolize s učitelkou občanské nauky je stíhána jako protistátní činnost a potrestána vyloučením ze školy. Jejich cesta k dospělosti v divoké první půlce 90. let proto nijak svobodná není.

Mezní zkušenosti získávají s drogami nebo ve rvačkách fotbalových fanoušků, čím dál víc se odcizují rodičům a postupně i sobě navzájem. Zbývají návraty do krajiny dětských dobrodružství, v tomto případě Posázaví. Vypravěč Radim se o peripetiích svého dospívání vyjadřuje přímočaře, s mírou ironie a hořkosti vlastní jeho věku. Wolf aneb Útěk do země indiánů je román o svobodě, která bolí, a o životě, za který má smysl se prát.

Products specifications
Druh sortimentu Kniha
Autor Oldřich Janeba
Značka Bourdon
Pořadí vydání 1. vydání
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Interní kód 0145209
Produktový manažer Jana Knopová (jana.knopova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy