Začít hrát
 
Akce

Vzpomínky na Sýrii

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788027800155
Od arabského socialismu k Islámskému státu
Uznávaný arabista. Problematikou Blízkého východu se zabývá čtyřicet let, dlouhou dobu pracoval v zemích tohoto regionu jako diplomat. ....show author's CV
Manufacturer: Epocha

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
449 Kč
368 Kč
449 Kč
368 Kč
Annotation

Autor působil "v barvách" československé a později české diplomacie na ambasádách ve třech důležitých arabských zemích, které kdysi patřily k našim nejvýznamnějším obchodním partnerům. Sýrie, Libye i Irák ve své době budovaly pod vedením autoritativních vůdců svoji verzi arabského socialismu, nedávno ale nad rozsáhlými územími těchto zemí zavlály černé prapory Islámského státu a začaly se uplatňovat středověké zákony. To, že se tyto země přeměnily v epicentra chaosu a islámského extremismu a že Evropa se zase stala cílem přílivových vln migrantů a utečenců, nepochybně nutí k zamyšlení nad příčinami takového zásadního zvratu. Potvrzuje se, že rozhodnou měrou k této dramatické proměně přispěl vojenský zásah vedený zvenčí proti sekulárním režimům.

Na osudech pestré, mnohonáboženské syrské společnosti autor s intimní znalostí místních realit líčí události, které předcházely takzvanému arabskému jaru, a s udivením pozoruje, jak protesty v ulicích syrských měst náhle přerostly ve válku v zastoupení regionálních a dalších mocností a v džihád financovaný islamistickými sítěmi. Vzpomínky na Sýrii, jaká byla před čtyřiceti a před dvaceti lety, konfrontuje s realitou posledního desetiletí, a zamýšlí se i nad dalšími okolnostmi, proč se Sýrie, někdy přezdívaná jako kolébka křesťanské civilizace, ocitla na prahu úplného zhroucení.

Products specifications
Podnázev Od arabského socialismu k Islámskému státu
Druh sortimentu Kniha
Autor Miroslav Belica
Značka Epocha
V prodeji od 14.05.2021
Rok vydání 2021
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 15.2 x 21.2 x 3.7 cm
Hmotnost 0.75 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 504
ISBN 978-80-278-0015-5
EAN 9788027800155
Interní kód 0358565
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny