Čtení pro slečny: 2 + 1 ZDARMA na Lenčiny katastrofy

Věk je jen číslo a SRDCE NEMÁ VRÁSKY. Své o tom ví Blanka Malá

Bývalá moderátorka Českého rozhlasu Hradec Králové a dnes už spisovatelka Blanka Malá splnila slib, který dala čtenářkám po vydání své první knihy. Vychází pokračování Lásky ve špičce italské boty. Již v květnu se můžete těšit na knihu, která má výmluvný název Srdce nemá vrásky.
Pro vás, kteří jste první knihu Blanky Malé nečetli, tady máme malé shrnutí. V debutové Lásce ve špičce italské boty začala autorka vyprávět čtenářům svůj skutečný příběh, kdy je zavedla do slunné Itálie, konkrétně do kalábrijského mysu Capo Vaticano. Ve zkratce – Blance je třiapadesát a potkává se zde s o sedmnáct let mladším Agostinem, který se stává její novou láskou... Více o knize se dozvíte, když si přečtete anotaci, recenzi na knihu nebo také náš rozhovor s autorkou.

Poutavé čtení o Itálii, láska a partnerství hlavní hrdinky s o dost mladším mužem, její vztah k dcerám (především nejmladší Anně) – to vše vyústilo v dychtivost čtenářek po pokračování Blančina příběhu. Jejich touhu a volání po druhé knize si autorka vzala k srdci a slíbila jim, že se opět pustí do psaní. Svému slibu také dostála a v knize Srdce nemá vrásky jim nasdílela další část svého života. Loni v létě usedla pod olivovník a začala psát první kapitolu, jejíž děj navazuje přesně tam, kde skončil ten první, tedy na pozdim roku 2021. 


U první knihy jsem měla možnost přečíst si rukopis ještě před vydáním a tak nějak šestým smyslem jsem cítila, že by se kniha mohla stát bestsellerem. A nepletla jsem se. 

Nyní opět, už podruhé, čtu řádky sepsaného příběhu, který v květnu zamíří ke čtenářům. A znova mě přepadá tušení, že se bude hodně líbit. Blanka Malá nemusí mít nejmenší pochybnosti, že by pokračování nebylo stejně výborné jako její knižní debut. Naopak, máte se na co těšit, Srdce nemá vrásky bude ještě lepší :-).
 
No, jsem na sebe zvědavá! Začínala jsem mít pochybnosti, jestli si přece jen moc netroufám. Psát autobiografii chce odvahu a rozhodně musíte počítat s tím,  že vedle příznivých ohlasů můžete vyvolat i spoustu negativních reakcí. Ustojím to? Ptala jsem se sama sebe. Nebudu psát líbivý román, budu psát o jedné etapě svého života, o mých všedních i nevšedních dnech, které nebyly vždy jen růžové. I přesto jsem dnes kývla na to, že jsem připravená psát o svých nejniternějších pocitech, pochybnostech, prožitcích, radostech, ale i slzách. Stáli jsme před symbolem Říma, který se kdysi nacházel v samém centru největší a nejvyspělejší evropské říše své doby. Koloseum bylo místem, kde gladiátoři zápasili o holý život, bohatství a slávu a kde nálada lidí rozhodovala o tom, jestli přežijete. Připadalo mi to symbolické. Lidé budou rozhodovat o tom, jestli jako spisovatelka obstojím, a nebo jestli budu do smrti litovat toho, že jsem je nechala nahlédnout do svého života. (Srdce nemá vrásky, str. 301)

V knize se dozvíte, jak se vyvíjí Blančin a Agostinův vztah.

Už pár měsíců si v Kalábrii žije hlavní hrdinka svůj italský sen se vším, co k němu patří: křišťálové moře, výhled na Stromboli, báječné jídlo a pohledný Ital – osudový muž, který se nebojí plánovat s Blankou společnou budoucnost. A to i přes jejich sedmnáctiletý věkový rozdíl.
 

Děj se tentokrát nebude odehrávat pouze v Kalábrii u Agostinových rodičů, ale zavede čtenáře i na návštěvu do Prahy a Hradce Králové, kde se opět setkají s Blančinou kamarádkou Rózou a Jiřinkou a s jejími dcerami Mirkou a Annou. Kromě prosluněné Sicílie a Česka zavítáme také do zasněžených Dolomit, kam se Blanka s Agostinem na čas přestěhují za prací.
 

Srdce nemá vrásky přináší stejně jako první kniha řadu tradičních italských receptů. Můžete se tak těšit například na Purpetti i milingiani neboli kalábrijské lilkové kuličky, Chiacchiere di carnevale neboli karnevalové povídačky či tradiční kalabrijský vánoční pokrm – špagety s ančovičkami a opečenou strouhankou.

A kdo ví, možná se od Blanky Malé dočkáme jednou i vydání italské kuchařky...

Knihu si přečtěte v případě, že máte rádi oddechové, (ne)jen letní a místy i pikantní čtení, a především pokud vás zajímají odpovědi na následující otázky: Zasáhne do Agostinova rozhodnutí jeho tradičně smýšlející katolická rodina, pro kterou je manželství posvátné? Poznamená vztah hlavních hrdinů přesun do italských Dolomit?

„Nic nebude!“ definitivně jsem ukončila Italovy pokusy se milovat. „Va bene.“ Agostino mi znechuceně položil ruku kolem pasu a ukončil milostnou předehru. Česká duchna začala hřát, a horkokrevný Ital musel naopak vychladnout.  (Srdce nemá vrásky str. 85)


Nechte se vtáhnout do příběhu, ve kterém se opět setkáte s Agostinem, Annou, Rózou, signorou Domenicou a dalšími postavami, které vás provázely knihou Láska ve špičce italské boty.

- zik -

O autorce


Blanka Malá se narodila 18. 2. 1965 v Jičíně.

Je matkou tří dětí a babičkou dvou vnuček. Vodnářka, která svůj profesní život zasvětila rozhlasovému mikrofonu, jak v soukromých rádiích, tak i v Českém rozhlase Hradec Králové. Žije střídavě v Hradci Králové a na jihu Itálie. Nemá ráda blátivou zimu, dršťkovou polévku a povrchní lidi. Má ráda slunce, moře, bonbony Mon Cheri a Itálii ve všech jejích podobách.

A hlavně, napsala dvě skvělé knihy! (pozn. red.)Pokud se s Blankou Malou a Agostinem chcete setkat, v úterý 28. května se v 16:00 hod. uskuteční beseda v ostravském Domě knihy, na kterou vás srdečně zveme.

Foto: Blanka Malá a Ivana Lukavská 
 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Srdce nemá vrásky

4.0 1
398 326
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Už jste se dívali, jaké novinky pro děti a teenagery vycházejí v červnu?
Tato akce platí v e-shopu i kamenných prodejnách v období 20. 6.–7. 7. 2024.
S touto knihou otevřete vnitřní svět moderátora oblíbeného televizního pořadu Zázraky přírody Vladimíra Kořena. Pojďte si o ni zasoutěžit. 2 výherci získají knihu Řeka zázraků s podpisem autora.
Prémiový obsah
číst více