Začít hrát
 
 

Právě je správný čas pořídit si čtení od Larse Keplera! Od 199 Kč. 

Vánoční tipy na deskovky

Společenská hra, u které může zasednout celá rodina či parta přátel, by pod stromečkem neměla chybět. Pojďme se podívat na ty, které měly u nakupujících obzvlášť úspěch anebo jsou čerstvě v prodeji.

Nezdá se to, ale vánoční svátky už pomalu klepou na dveře. Pokud byste někomu rádi nadělili hru, rádi vám poradíme s výběrem. Hry jsme rozdělili do tří oddílů: deskové, karetní a únikové.

 

DESKOVÉ

Harry Potter Boj o Bradavice

Jedná se o propracovanou kooperativní fantasy hru. Hráči v rolích studentů (Harry, Ron, Hermiona a Neville) bradavické školy bojují proti silám zla a snaží se je porazit dříve, než tyto síly bradavickou školu zničí. Hráči si vylepšují svůj balíček karet postavami, kouzly a kouzelnými předměty a pouze společnými silami mohou porazit temné síly. Hra je rozdělena na sedm částí, které do hry postupně přidávají nové a silnější nepřátele a kouzla a zároveň přidávají pokročilejší pravidla. Zachraňte společnými silami Bradavice!

 

Společenská hra pro nejmenší Člověče, nezlob se

Kdo by neznal Člověče, nezlob se, to je základ deskových her. Jenže tato verze je pro nejmenší děti daleko lákavější – kvůli roztomilým ilustracím. Místo čísel jsou na hrací kostce vyobrazeny motivy zvířátek, podle kterých hráči postupují po herním plánu. Hru tak snadno pochopí i malé děti a díky veselým obrázkům se nejen baví, ale i učí. Hra podporuje soustředění a logické myšlení.

 

Popelka

Princ pořádá veliký bál a Popelka by se jej ráda zúčastnila. Její přání se může splnit jen díky kouzlům… a vašemu postřehu a paměti! Na kostce se vám zobrazí akce, které můžete v daném tahu s kartičkami provést. Váš tým zvítězí, jestliže se vám podaří najít všechny věci a postavy dříve, než hodiny odbijí dvanáct. Kooperativní hra pro děti od 4 let umožňuje tři různě obtížné herní varianty a pomáhá procvičovat paměť, poznávací schopnosti i prostorovou orientaci.

 

Tempo! Junior

Vymýšlejte slova a spěchejte do cíle za vítězstvím! Témata určují kouzelné ilustrace na kartičkách, čas odměřují skryté přesýpací hodiny. Díky 60 tematickým kategoriím a čtyřem možným variantám včetně jedné týmové je hra pokaždé jiná, vždy však dětem pomáhá rozšiřovat slovní zásobu, rozvíjet kreativní myšlení a procvičovat časovou i prostorovou orientaci.

 


☝ Pozor, u této a dalších pěti vybraných her pro vás máme skvělý bonus! Zakoupíte-li jednu z nich, získáte ZDARMA Vánoce Sváteční dílna. Více informací se dozvíte v tomto článku.

 

KARETNÍ

Pexeso Ledové království II.

Princezny a další hrdinové z Ledového království jsou mezi našimi ratolestmi stále v kurzu. Sešit obsahuje 64 kartiček. Děti si mohou samy či s pomocí dospělého vystřihnout a složit krabičku, do níž pexeso schovají. Balíček obsahuje i 4 listy k vybarvení.

 

Pexeso Tlapková patrola

Pexeso s obrázky oblíbeného animovaného seriálu Tlapková patrola je mezi dětskými hráči populární. Cílem hry je najít co nejvíce dvojic obrázků se stejným symbolem. Vyhrává ten, kdo najde nejvíc dvojic. Toto balení jich obsahuje osmnáct, tj. 36 kartiček. Známá dětská hra, s níž se hráči nejen pobaví, ale také si procvičí paměť, je určena dětem od tří let. Jednotlivé kartičky mají tvar štítu (psí známky).

 

Zvuky kolem nás

Populární Kouzelné čtení se rozrostlo o mluvící pexesa. Pexeso je známá a oblíbená hra. Ovšem díky zvukům získává zcela nový rozměr.

Kouzelné mluvící pexeso Zvuky kolem nás kombinuje procvičování vizuální a poslechové paměti dětí. Děti se tak budou učit rozeznávat zvuky, které nás obklopují.

Pexeso nabízí více herních variant. Lze jej hrát jako klasické pexeso, kdy jsou všechny karty otočeny obrázky dolů a děti poznávají karty podle zvuku. Snadnější variantou je, že se otočí pouze půlka kartiček a děti hledají druhou kartičku podle zvuku. Pexeso lze hrát i jako obyčejné pexeso bez zvuků.

 

Domino Tlapková patrola

Domino s motivy s psí partou z Tlapkové patroly je určeno zejména pro menší děti. Zapojit se však mohou všechny věkové kategorie. S dominem si hráči procvičí logické uvažování. Obrázky jsou pestrobarevné, a tak jsou pro děti lákavější. Cílem hry je přikládat k sobě stejný motiv.

Hra obsahuje: 28 ilustrovaných kartonových kartiček domina a pravidla.

 ÚNIKOVKY

Papírový dům Profesorův deník

Hitem letošního podzimu je únikovka podle bestsellerového seriálu Papírový dům. Sergio Marquina alias Profesor, vůdce největšího loupežného přepadení v historii Španělska, strávil část svého dětství v nemocnici, kde se spřátelil s chlapcem jménem Jero Lamarca. Ti dva si byli vzájemnou oporou, jak to jen dva kluci zavření v nemocnici dokážou. Sergio pro Jera vymýšlel hádanky a hry, Jero ho na oplátku naučil skládat papírové ptáčky. Čas plynul a osudy obou chlapců se ubíraly jinými cestami. Jero se protlouká od krachu ke krachu. Pak ale dojde k přepadení Státní tiskárny cenin a Sergio se znovu objeví na scéně. Za nějaký čas Jero obdrží balíček – a v něm je dopis bez podpisu, sešit, zamčená krabička, fotka Dalího masky a červený papírový ptáček. Jero nepochybuje – někde tam venku mu Sergio nechal skrytou část kořisti, příležitost znovu začít. Jen musí vyluštit stopy, které mu zanechal.

A co vy? Zvládnete dojít až do konce? Úniková kniha Profesorův deník slibuje napětí, dobrodružství a zapojení všech mozkových závitů. Dopisy popisující přepadení tiskárny cenin se prolínají s příběhem Jera Lamarcy, který podle tajemných indicií postupuje až k ukrytému cíli – vyluští-li všechny hádanky, čeká na něj deset milionů eur.

 

Únikovka Deník malého Minecrafťáka

JSTE UVĚZNĚNI, MALÍ BOJOVNÍCI! Když už to vypadalo, že bude v Městečku-Vesnici klid, objeví se najednou tajemný chrám! Alizée se vydává na jeho průzkum, nikdy se však nevrátí. Bez váhání se ji vydáváte hledat, stáváte se však dalšími vězni chrámu. Před sebou máte řadu hádanek, které musíte vyřešit, abyste se z chrámu dostali. Není pochyb, za tím vším stojí Herobrine… SPOJTE SÍLY S BILLYM, NEOBVYKLÝM KOTĚTEM Z PODSVĚTÍ, ABYSTE SPOLEČNĚ NAŠLI ALIZÉE A VŠICHNI Z TAJEMNÉHO CHRÁMU UNIKLI!

 

Únikové hry Bratři Grimmové

Zvláštní vír vás vtáhl do pohádkového lesa bratří Grimmů, ale kam se podíváte, tam chybí nějaké pohádkové bytosti. V tom je asi ten háček a řešení můžete nalézt jedině vy. Zahrajte si únikovou hru se svými blízkými, pusťte si k tomu speciálně připravený soundtrack a ponořte se do světa pohádek. Tato kniha je jiná než ostatní ze série – hraním ji nezničíte! Proto si ji budete moct zahrát víckrát nebo ji předat dále. Zkrátka si užijete ještě více zábavy.

 

Únikovka Noc v knihovně

Strávit noc učením není zrovna lákavá představa. Ale co když se vám v univerzitní knihovně podaří proniknout do místnosti, kam je jinak vstup přísně zakázán?

Ponoříte se do několika knih, které vás postupně provedou různými světy plnými dobrodružství, během nichž se budete muset pozorně dívat, luštit šifry i prokázat schopnost bystrého úsudku. Jako ve skutečné únikové místnosti!

Každá vyluštěná šifra v knize Únikovka, založená například na zašifrované abecedě, cestě bludištěm nebo logickém uvažování, vás v příběhu posune o krok dál. Pokuste se hru dokončit do 60 minut!

Kniha je určená pro začátečníky až pokročilé luštitele.

 

Přejete si od Ježíška nějakou deskovku? Objevili jste v předchozích letech v nadílce nějakou hru, ze které jste měli opravdu radost? Dejte nám vědět do komentářů. 😊👇

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Pexeso Tlapková patrola
Čeština

Pexeso Tlapková patrola

0.0 0
259 212
IHNED odesíláme
Čeština

Společenská hra Kloboučku, hop

4.5 16
179 147
IHNED odesíláme
Čeština

Hra Z pohádky do pohádky Retro edice

3.8 6
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Úniková hra Strašidelná vila

5.0 2
399 327
IHNED odesíláme
Čeština

Hra Máme rádi Česko

4.5 6
699 573
IHNED odesíláme
Čeština

Domino Tlapková patrola

0.0 0
269 221
IHNED odesíláme
Čeština

Blechy

0.0 0
79 65
Vyprodáno
Čeština

Hra Princezny na plese v novém

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Tempo! Junior

0.0 0
449 368
IHNED odesíláme
Čeština

Úniková hra Katakomby hrůzy

0.0 0
579 475
Vyprodáno
Čeština

Zvuky kolem nás

0.0 0
249 224
IHNED odesíláme
Čeština

Únikovka Strašidelný dům

0.0 0
199 169
IHNED odesíláme
Čeština

Popelka

5.0 2
369 303
IHNED odesíláme
Čeština

Společenská hra pro nejmenší Člověče, nezlob se obrázkové (Moje první zvířátka)

5.0 1
229 188
IHNED odesíláme
Čeština

Najdi dvojici 5 Vyjmenovaná slova záludné dvojice

0.0 0
49 40
Vyprodáno
Čeština

Harry Potter Boj o Bradavice

4.5 2
1649 1451
IHNED odesíláme
Čeština

Logické hádanky

0.0 0
249 204
Vyprodáno
Čeština

Pexeso Pravěk

0.0 0
49 40
Vyprodáno
Čeština

Pexeso Ledové království II.

0.0 0
59 50
Poslední kusy
Čeština

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese – úniková hra

0.0 0
399 359
IHNED odesíláme
Čeština

Pexeso Dinosauři

5.0 1
59 50
IHNED odesíláme
Čeština

Hrací karty Minecraft

5.0 3
249 204
IHNED odesíláme
Čeština

Hra Harry Potter Turnaj tří kouzelníků

3.0 1
369 303
Vyprodáno
Čeština

Magnetické piškvorky

4.8 8
304 249
IHNED odesíláme
Čeština

Hra Gump

4.0 2
379 311
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O králích a alchymistech (obtížnost lehká)

4.6 5
129 106
Poslední kusy
Like
Leave your comment
Comments
11/2/2021 8:07 AM
S dcerkou rády hrajeme různé hry, takže pod Stromečkem najde Ubongo Junior a s manželem také rádi hrajeme a super hra je Dixit nebo třeba Český film. Z vašich tipů bych si vybrala únikovku a Popelku. Skvělý výběr 👍🤩

Latest articles

Román „Kniha osudu“ íránská socioložky a psycholožky Parínúš Saníí, jež pracovala jako vedoucí výzkumného oddělení v Nejvyšší koordinační radě pro technické a odborné vzdělávání Ministerstva školství v Íránu, je v její rodné zemi zakázán. Proč? Protože podává reálný obraz íránské společnosti a přístupu zejména k ženské otázce v jeho surové podobě. Postavení žen v těchto končinách není zrovna ukázkové, to už víme, ale prozatím máme k dispozici velmi málo autentických výpovědí žen, kterých se to přímo týká.
Vincent King před třiceti lety zapříčinil smrt sedmileté dívenky. Po odpykání trestu se vrací do rodného města. Brzy dojde k tragické události a poté další. Kam je člověk ochoten zajít, aby ochránil své blízké? Co jsme schopni udělat z pomsty a co z lásky? Existuje dobro a zlo. To mezitím se nazývá život.
Léto je v plném proudu a je to rozhodně ten nejlepší čas na čtení. S námi vám žádné dobrodružství neuteče, mrkněte na novinky, které vycházejí v první polovině prázdnin.