Začít hrát
 

Válečný vůdce 1. díl

Pevná s přebalem matná
EAN:9788020420954
Život Winstona Churchilla ve válce 1874-1945
Manufacturer: Mladá fronta

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
449 Kč
368 Kč
449 Kč
368 Kč
Annotation
Válečný vůdce byla jedna z rolí, kterých se v životě zhostil s perfektními výsledky a skutečnou noblesou Winston Churchill. Carlo D´Este je ve svém oboru vojenského historika stejně vynikající na poli teorie a bádání, jako byl Winston Churchill v praktické sféře. Výsledkem této kombinace je kongeniální dílo o jedné z nejvýraznějších postav 20. století.
 Mladý Winston Spencer-Churchill se zpočátku projevoval jako hloupé neduživé dítě. Jeho snem bylo studovat na vojenské akademii a skutečnost, že se tento sen uskutečnil a mladík byl na třetí pokus přijat do Sandhurstu, je možné považovat za vítězství ducha nad hmotou. Jeho působení v armádě začalo účastí na Kitchenerově expedici a boji s divokými kočovnými kmeny v severozápadní Indii. Proslul šílenou odvahou, a přestože prováděl ty nejztřeštěnější kousky, zůstal nezraněn. Přivydělával si jako válečný dopisovatel a v té době u sebe objevil literární talent.
Jako syn z prominentní a společensky aktivní rodiny se pokusil prosadit v politice - jeho otec vedl britské konzervativce a dědeček byl 7. vévodou z Marlborough. Nepovedlo se mu to a znovu se vrátil k armádě, tentokrát narukoval do búrské války. Později využije své popularity válečného hrdiny a je zvolen za konzervativce. Bytostným konzervativcem zůstal po celý život.
Stal se prvním lordem admirality, tedy ministrem námořnictva, a po vypuknutí první světové války se jeho talent pro vedení válečných operací na nejvyšší úrovni zdaleka neprojevil. Koncepce vylodění V Gallipoli fakticky znamenala jeho pád. Jeho čas přišel až později, v období druhé války byl nejaktivnějším členem vlády a vůdčí osobností protiněmecké koalice. Dokázal Anglii zmobilizovat jak materiálně, tak morálně, a stal se jejím pravým vůdcem.
Výroky Winstona Churchilla přešly na potomstvo s gloriolou přísloví, je autorem termínu „železná opona“ a v projevu ve sněmovně v roce 1940 zazněl slavný výrok o „krvi, potu, dřině a slzách“.
Products specifications
Podnázev Život Winstona Churchilla ve válce 1874-1945
Druh sortimentu Kniha
Autor Carlo D´Este
Značka Mladá fronta
V prodeji od 06.11.2012
Rok vydání 2012
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 17.4 x 24.0 x 4.4 cm
Hmotnost 0.92 kg
Vazba Pevná s přebalem matná
Počet stran 440
ISBN 978-80-204-2095-4
EAN 9788020420954
Interní kód 0109414
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy