V červnu byla předána Krameriova cena

Ve Slovenském domě v Praze se 20. června udělovala Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku.

Ve Slovenském domě v Praze se 20. června udělovala Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku. Je určena novinářům, redaktorům a publicistům, kteří pomáhají vytvářet svobodný mediální prostor. Cena je pojmenována po zakladateli novodobé české žurnalistiky.

Cenu obdrželi: 

Stanislav Motl za rozhlasovou publicistiku, ostravský bloger Ladislav Větvička (alias Laďa Větva) za internetovou publicistiku, historik a spisovatel Vlastimil Vondruška za publicistiku v denním tisku, politolog Zdeněk Zbořil za celoživotní dílo, Otakáro Maria Schmidt a jeho žena Jana Kristýna Studničková za televizní publicistiku, Jaromír Nohavica za nezávislou publicistiku ve verších a také fotograf a kameraman Jiří Skopjen. V neformální a příjemně vyladěné atmosféře proběhl i křest dvou nových knih. Blahopřání slovem i potleskem sklidil nejprve Jan Schneider a jeho knížka Slova nepadají do prázdna; jejím kmotrem byl Jaroslav Bašta. Kmotrovství knížky Petra Žantovského Otevřené dopisy, již vydalo Ottovo nakladatelství, se ujal písničkář Jaromír Nohavica. Ostravský bard se nenechal prosit a oběma pokřtěným knihám, či spíše celé akci předávání Krameriových cen a všem hostům s chutí zazpíval dvě své písně.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like

Latest articles

Novinka Vášeň a přítomnost nabízí čtenářům osvědčenou cestu zpět k napojení a intimitě, a to často na mnohem hlubší úrovni. S nakladatelstvím Synergie jsme si pro vás připravili překvapení. Knihu nyní zakoupíte se slevou 40 %. A to zdaleka není všechno.
V práci máme tradici, že na Tučný čtvrtek snídáme všichni společně, kdy každý přinese k snídani něco tučného. Upekla jsem domácí koblihy podle kuchařky Kynuté od Josefa Maršálka. Mrkněte, jak to dopadlo.
Svěží novinka od autorek bestsellerových erotických sérií Božský a Vášnivý. Kniha Rovnice lásky vám prozradí, zda se dá láska vypočítat. Zapojte se do soutěže a můžete ji vyhrát!
Prémiový obsah
číst více