Útěk do Toskánska – o léčivé síle toskánské krajiny i kuchyně 😊

Tohle je příběh o jednom útěku pryč z Česka i pryč ode všeho známého. A také je to příběh o hledání sama sebe a síly a vůle žít dál.
Útěk do Toskánska je o životní etapě, ve které jako by zmizela všechna řešení i všechny šťastné konce. Nejdřív se necítila dost zralá, aby měla dítě, a teprve s čtyřicítkou na krku začala dítě chtít. Poznala muže, s kterým se cítila konečně šťastná a ke štěstí scházelo jen to dítě, které oba chtěli. Ale jak už to někdy bývá, vždycky všechno nejde podle vašich představ.

Najednou se všechno změnilo a svou budoucnost viděla jen v černých barvách bez naděje na něco lepšího. Tak se rozhodla vytrhnout ze všedního života v Praze a odjet jinam, kde nabere síly a bude mít pocit, že život je pořád krásný. A volba padla na Toskánsko, zemi krásného nářečí i skvělého vína. Možná se původně chtěla jen utopit v moři chianti a pokusit se vypnout mozek, který ji pořád připomínal, co nedokázala přijmout. Ale tam, v úplně jiném prostředí, ji spousta věcí zaujala a padla do oka. Jasně, pro začátek to bylo to dobré víno, jak měla v plánu, ale postupně začala vnímat i skvělé jídlo, krásnou krajinu, svérázné lidi a pomalu, aniž to sama věděla, se začala dávat dohromady.


Útěk do Toskánska dýchá tou neopakovatelnou atmosférou, jakou sama znám. I když vás téma na první pohled možná odrazuje, příběh není o neplodnosti, ale o léčení duše. A hlavně je o všem krásném, co v Toskánsku můžete objevit. Napijte se výborného vína, dejte si fetuccine con tartuffi, sedněte si na kamennou zídku a dívejte se do kopců, zatímco se kolem vás začne pomalu šeřit. A zjistíte, že život je krásný, i když se všechno vždycky úplně nepodaří.
 
-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Like

Latest articles

Dnešní doba skýtá pro milovníky cestování řadu výhod. Chceme-li se vypravit na nějaké pro nás neznámé místo, konzervativci určitě před cestou sáhnou po knižním průvodci či atlasu. Častěji si však vyhledáváme vše potřebné na internetu, kde si pak rovnou nakoupíme i nezbytné vybavení na cestu, rezervujeme letenky, případně ubytování. V porovnání s minulostí je cestování dnes docela snadné, ale je ještě vůbec možné v současnosti objevit něco nového?
Beara je dokumentárním románem o genocidě spáchané v létě 1995 v Srebrenici a okolních městečkách. Tento hrůzný akt dopomohl zakončit několik let trvající válku v Bosně a Hercegovině, obecně známou tak jako Bosenská válka za nezávislost.
Nachlup stejná vražda jako před sedmi lety. Ale pachatel sedí ve vězení. Kdo to tedy udělal? A proč vlastně? Vždyť to byly sestry! Obě měly těsně před svatbou, hlavu plnou snů a očekávání. No a teď? Teď mají hlavu plnou úplně něčeho jiného. Pusťte si chytlavý hlas Miny Mazzini, nalejte grappu a otevřete tuhle žhavou španělskou novinku.