Umění francouzské kuchyně

Patříte mezi milovníky francouzské kuchyně? Pak vám doma nesmí chybět světoznámá bible kulinářského umění. Publikace Umění francouzské kuchyně je výsledkem spolupráce Louisette Berthollové, Simone Beckové a Julie Childové.
Patříte mezi milovníky francouzské kuchyně? Pak vám doma nesmí  chybět světoznámá bible kulinářského umění. Publikace Umění francouzské kuchyně je výsledkem spolupráce Louisette Berthollové, Simone Beckové a Julie Childové. Tato základní příručka všech milovníků francouzské kuchyně je vskutku objemná, čítá bezmála 900 stran a je  považována za jedno z nejvlivnějších děl v americké historii kuchařek.

O autorce
Julia Childová se narodila v roce 1912 v Kalifornii do zámožné a vzdělané rodiny – její otec byl absolventem Princetonské univerzity. Poté, co absolvovala střední školu, se přestěhovala do New Yorku, kde pracovala nějaký čas v reklamě. Během druhé světové války sloužila u výzvědné služby, mimo jiné na Cejlonu, kde se seznámila se svým pozdějším manželem, s nímž se v roce 1948 usadila v Paříži, kam Childa přivedly pracovní povinnosti. Julia navštěvovala věhlasnou kuchařskou školu Le Cordon Bleu a posléze brala soukromé hodiny u slavných francouzských šéfkuchařů. V roce 1951 založila se svými přítelkyněmi Louisette Berthollovou a Simone Beckovou vlastní kuchařskou Školu tří gurmánek. O deset let později společně vydaly kuchařku Umění francouzské kuchyně, která se ve Spojených státech stala bestsellerem a jednou provždy změnila pohled amerických žen na vaření. Z Childové se stala kuchařská celebrita. Pravidelně se objevovala na televizních obrazovkách a od roku 1963 uváděla svůj vlastní pořad Francouzský šéfkuchař. Diváky zaujala svou znalostí francouzské kuchyně, ale také přirozeností, šarmem a nelíčeným nadšením pro kulinářské umění. Následovala řada ocenění (mimo jiné cena Emmy) a několik dalších pořadů a kuchařských knih, mezi nimiž vyniká její další mistrovské dílo Kuchařské umění z roku 1989. V roce 2000 byla Childová oceněna francouzským Řádem čestné legie a o tři roky později jí byla udělena Prezidentská medaile svobody. V roce 2004 Childová zemřela na selhání ledvin.

Ohlasy na knihu

 „Jedna z nejúchvatnějších příruček dvacátého století, která ovlivnila několik generací nejen amerických kuchařek.“

New York Times


„Mimořádně užitečná kniha, s jejíž pomocí snadno proniknete do tajů francouzské kuchyně.“

Gourmet Food


„Nepostradatelný pomocník všech, kdo rádi (dobře) vaří.“

goodcooking.com
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Picture of Umění francouzské kuchyně
Like

Latest articles

Uměly by vaše děti odpovědět na otázku, proč se slaví Velikonoce? Tvoříte s nimi každoročně tradiční velikonoční ozdoby? Pokud ne, měli byste to rychle napravit.
Hustý mysteriózní příběh. Klasifikují ho sice jako horor, ale dá se to přečíst zcela v pohodě bez zšedivění vlasů ze strachu. Silný je zde hlavně prvek rodinného dramatu.
Jak byste malému dítěti vysvětlili, proč máte jinou „nežádoucí“ víru? Jak byste mu vysvětlili šílenou ideologii nacistů? Přesně takové otázky si pokládá Hannah, hrdinka románu Nové nebe autorky Margit Steinborn. Strhující a silný příběh vypráví o naději a lásce na pozadí těch nejděsivějších událostí druhé světové války.