AKČNÍ NABÍDKA DO KONCE ÚNORA: 3 trháky se slevou 40 %

Trávy

Série: Artia
Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074421327
Traviny a trávníky v ilustracích
Manufacturer: Aventinum

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
499 Kč
409 Kč
499 Kč
409 Kč
Annotation

Trávy i traviny jsou okouzlující rostliny, i když to tak na první pohled nevypadá. Jejich předností není hýření barvami, tak obvyklé u květin nebo některých dřevin, ale kouzlo okamžiku a celkového pohledu. Když běží větrná vlna po obilném lánu, není krásnějšího efektu. A což letní poležení na trávě nebo vůně posečené louky.

Ale dosti poesie. V právě předkládané knize jsou popsány trávy luční, lesní, pastevní i obiloviny a jejich význam pro člověka, který si jich umí vážit. Jsou zde ovšem uvedeny i trávy, které nás trápí jako plevely a těžko se jich zbavujeme.

Trávy jsou součástí téměř všech rostlinných společenstev, takže je lze hodnotit jako nejcennější přirozenou skupinu rostlin. Nacházíme je v běžných klimatických podmínkách, jako stepi, pampy, prérie či savany, ale rostou i na tak nehostinných místech, kde by je člověk nečekal. Snímky různých biotopů z celého světa i z naší krajiny pořídil a čtenářům tak přiblížil známý severočeský fotograf Ing. Jiří Havel.

Naše kniha by nebyla úplná, kdybychom se v ní nezmínili o travinách, obecně nazývaných "kyselé trávy", které svým vzhledem sice trávy připomínají, jsou však vývojově zcela odlišné. Pro tuto knihu je nakreslila ak. mal. Zdenka Krejčová a patří do nich např. šáchorovité a sítinovité, které jsou blízké rostlinám liliovitým.

Praktické uplatnění travních porostů je velice rozmanité. Patří sem trávníky okrasné, na sportovištích i trávníky praktické, tj. kolem stromů, rybníků či u silnic a cest.

Products specifications
Podnázev Traviny a trávníky v ilustracích
Druh sortimentu Kniha
Autor Jaromír Šikula, Václav Větvička
Značka Aventinum
V prodeji od 05.11.2021
Rok vydání 2021
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 18.4 x 25.5 x 3.4 cm
Hmotnost 1.10 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 256
Edice Artia
ISBN 978-80-7442-132-7
EAN 9788074421327
Interní kód 0370391
Produktový manažer Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny