• Zákaznická linka 597 490 490

Tipy na diáře a kalendáře na rok 2023

Přichází podzim a s ním čas pořídit si diáře a kalendáře na příští rok. Z širokého sortimentu stolních a nástěnných kalendářů a diářů jsme vybrali ty, které patří k nejoblíbenějším.
STOLNÍ KALENDÁŘE
Novinka

Lunární kalendář Krásné paní 2023

Jako tradičně obsahuje Lunární kalendář Krásné paní rady na každý den podle postavení Měsíce ve zvěrokruhu, ale také užitečný přehled toho, co se bude dít na obloze v roce 2023. Ve dvou publikacích si osvěžíte informace o starověké čínské filozofii, jejíž hlavní zásadou bylo dosažení harmonické jednoty mezi nebesy, zemí a člověkem. Dále se také dozvíte, jak váš život nebo náladu ovlivní čínský rok vodního Králíka 2023.

Slaďte každodenní život s lunárním cyklem a respektujte přírodu.

zobrazit více
245
IHNED odesíláme
98
IHNED odesíláme

Týdenní rodinný plánovací kalendář 2023

Pro zvládnutí rodinného chaosu je tady týdenní rodinný kalendář, ve kterém si čas naplánuje až pětičlenná rodina. Kalendář můžete použít jako stolní nebo ho pomocí háčku zavěsit na zeď. Obsahuje české a slovenské kalendárium.
zobrazit více
122
IHNED odesíláme
NÁSTĚNNÉ KALENDÁŘE

Miluj svůj život - nástěnný kalendář 2023

Nástěnný kalendář Miluj svůj život 2023 je opět zcela originální autorské dílo oblíbené české autorky a ilustrátorky Lucie Ernestové. Inspirována průkopnickým dílem Louise L. Hay nám ukazuje, jakou sílu mají naše myšlenky a jak ji můžeme využít. Změníme-li způsob, jakým o věcech přemýšlíme, můžeme změnit svůj život a učinit jej mnohem šťastnějším. Ke každému měsíci náleží inspirující moudrá myšlenka doplněná dechberoucí ilustrací a texty k zamyšlení a rozjímání.
zobrazit více
221
IHNED odesíláme

Magické kočky - nástěnný kalendář 2023

Užijte si kouzelný rok: Kočkovité šelmy ve fenomenálním uměleckém díle

Představujeme vám dvanáct ilustrací z jiného světa od oceňovaného umělce Ciro Marchettiho. Tento kalendář potěší všechny milovníky koček. Nádherné scény vás inspirují k tomu, abyste prožili své dny s moudrostí, grácií a hravostí kouzelných kočkovitých šelem. Marchettiho styl je barevný, podmanivý a dělá velký dojem, ať je vidět kdekoli. Kalendář zahrnuje svátky ČR, některé pohanské svátky, fáze měsíce a další informace.

zobrazit více
221
IHNED odesíláme

Poznámkový kalendář Harry Potter 2023 - nástěnný kalendář

Poznámkový kalendář s dvanácti fotografiemi oblíbených hrdinů z kouzelnického světa obsahuje také přehled čtyř posledních měsíců roku 2022 a šestijazyčné kalendárium na rok 2023 s mezinárodními svátky.
zobrazit více
163
IHNED odesíláme
DIÁŘE

Zábavný kalendář Kateřiny Winterové 2023

Další ročník zábavného diáře, který pro své fanoušky připravila Kateřina Winterová. Obsahuje zajímavé retro texty a obrázky z dobových periodik, obrázky bylin z herbářů, české kalendárium se jmény a i méně tradičními svátky, období sběru léčivých bylin a přehled roku.
zobrazit více
245
IHNED odesíláme
Již brzy

Lunární diář Krásné paní 2023

Lunární diář Krásné paní pro rok 2023 v plátěné vazbě se hodí do každé kapsy i kabelky.

Jako každý rok je tento týdenní diář ideální kombinací tradice i moderní doby. Najdete v něm samozřejmě kalendář se jmény i svátky pro celý rok, fáze měsíce a všechno ostatní, na co jste u Lunárního diáře Krásné paní zvyklí. Součástí je malá knížka, která vám poradí s Pěti Tibeťany, vysvětlí, co je to mantra, jak na čakry a spoustu dalších užitečných věcí.

zobrazit více
163
Předobjednávka

Školní diář Gamer

Školní diář s herním motivem obsahuje přehled na rok 2022 a 2023, české týdenní řádkové kalendárium se jmény a svátky, rozvrh hodin, prostor na poznámky. Kalendárium začíná v září 2022 a končí v prosinci 2023.
zobrazit více
106
POSLEDNÍ KUSY

Týdenní diář 2023 Student V8 lamino kapesní Jednorožec

Kapesní studentský diář s týdenním kalendáriem pro všechny studenty. Barevný trendy motiv a praktický formát do kapsy dělá z diáře cool doplněk.
zobrazit více
99
IHNED odesíláme
Tip

TraDiář 2023

Autorky bestsellerových knih z edice Tradinář připravily na rok 2023 diář zaměřený na svátky a tradice.

TraDiář spojuje kalendář jmenný, občanský a liturgický s cyklem přírody a zemědělským rokem a na ně navazujícími svátky a tradičními zvyky. Součástí TraDiáře je 12 originálních textů farářky Martiny Viktorie Kopecké, které nás vybízejí k zamyšlení nad konkrétním měsícem, jeho tradicemi a svátky. Jednou měsíčně TraDiář navrhuje možnou aktivitu spojenou s proměňující se přírodou nebo významnými dny.

Tento diář poradí, jak zařadit do života denní, týdenní, měsíční i roční rituály a jak nepromeškat významné dny a přípravu na ně. Budeme tak vědět, kdy a co je Tučný čtvrtek nebo Popeleční středa, jak se jmenují postní neděle, kdy se vynáší zima, kdy nás čeká svatomartinské posvícení nebo svatojánská noc a jak se slavily dříve, kdy začíná advent nebo kde se vzal Den matek. Život v cyklech a rituálech může pomoci v nejisté době. Budeme se tak mít na co těšit a chuť plánovat nejen práci a povinnosti, ale i radosti a zábavu.

TraDiář také vysvětluje, proč se některé svátky slaví den předem, a nabízí komplexní pohled na cykličnost roku a propojenost svátků s přírodou. A protože Velikonoce, masopust, letnice nebo adventní neděle jsou svátky pohyblivé, nabízí konkrétní termíny těchto svátků pro rok 2023 i se zvyky, které je doprovázejí.

1) Co znamená zvláštní slovo TraDiář

TraDiář vznikl spojením klasického datovaného týdenního diáře a tradic, které se váží k svátkům v koloběhu roku. A tak v něm například kromě hesla Štědrý den v kolonce 24. prosinec najdete i vysvětlení významu štědrovečerní večeře a zvyky, které při ní dodržovali naši předci. A také dostatek prostoru pro (předvánoční) plánování, protože oslava svátků začíná už jejich přípravou. Díky TraDiáři budeme vědět, kdy a co je Tučný čtvrtek nebo Popeleční středa, jak se jmenují postní neděle, kdy se vynáší zima, kdy nás čeká svatomartinské posvícení nebo Svatojánská noc a jak se slavily dříve, kdy začíná advent nebo kde se vzal Den matek, a budeme mít možnost se na tyto svátky těšit.

2) Máte rádi tradice? Používáte papírový diář a hledáte, jaký si pořídit na příští rok? Máme pro vás tip: TraDiář!

Spojuje klasický týdenní diář, kalendář jmenný, občanský a liturgický s cyklem přírody a zemědělským rokem a na ně navazujícími svátky a tradičními zvyky. Součástí TraDiáře je 12 originálních textů farářky Martiny Viktorie Kopecké, které vybízejí k zamyšlení nad konkrétním měsícem, jeho tradicemi a svátky. Provedení je velmi praktické, diář má pevné desky s gumičkou, vnitřek je dvoubarevný (černo-červený na bílém podkladu), s ilustracemi (bez fotografií). Hezky se vejde do kabelky i do batohu, je vyroben v rozměru A5 – 148 × 210 mm.

3) V čem je TraDiář jiný než klasické diáře?

Kromě klasického týdenního kalendária se jmény, státními svátky a významnými dny v něm najdete i vysvětlení původních i dnešních zvyků, včetně informací o tom, proč se některé svátky slaví o den dříve (Štědrý den nebo Mikuláš) nebo každý rok jindy (Velikonoce, letnice). Na začátku každého měsíce vás čeká originální text farářky Martiny Viktorie Kopecké, vybízející k zamyšlení nad konkrétním měsícem a jeho tradicemi, a informace o aktuálních svátcích. Nechybí přehled školních prázdnin a volných dní ani seznam sezónní zeleniny a ovoce a shrnutí toho, co se děje v přírodě. Jednou měsíčně TraDiář navrhuje možnou aktivitu spojenou s proměňující se přírodou nebo významnými dny. Pomůže vám tak přirozeně zařadit do života tradice a rituály a naladit se na pravidelný rytmus přírody.

4) TraDiář obsahuje:

 • 12 originálních zamyšlení farářky Martiny Viktorie Kopecké
 • týdenní kalendárium
 • rozšířený občanský jmenný kalendář
 • zjednodušený liturgický a lunární kalendář
 • přehled a vysvětlení zvyků a svátků každého měsíce, a to jak staročeských, tak i novodobých
 • přehled školních prázdnin a volných dní
 • seznam sezónní zeleniny a ovoce a shrnutí toho, co se děje v přírodě

 Navíc představuje:

 • cyklus přírody jako součást života
 • přínos propojení svátků, rodiny a komunity lidí kolem nás
 • význam slavností a příprav na ně
 • tvoření rodinných tradic
 • důležitost nového počátku
 • možnost nalezení stability skrze opakující se koloběh roku

5) TraDiář vám pomůže:

 • naladit se na pravidelný rytmus přírody a moudrost předků
 • zařadit do života staré tradice a rituály i vytvářet nové
 • nalézt stabilitu skrze opakující se koloběh roku
 • užívat si svátky nejen při oslavách, ale už při přípravě a těšení se na ně
 • objevit propojení svátků, přírody, rodiny a komunity lidí kolem nás

6) Pro koho je TraDiář určený a jak vznikal

TraDiář jsme pečlivě promýšleli a připravovali mnoho měsíců. Mimo jiné pro to, aby vyhovoval co nejvíce uživatelům, či spíše uživatelkám. Snažili jsme se do ně zařadit co možná nejvíce informací, ale zároveň nechat dostatek místa pro toho, kdo si diář koupí a bude do něj zapisovat své nápady a plány. To je totiž nakonec pravý tvůrce diáře.

TraDiář je určen pro všechny milovníky tradic a hodí se do každé rodiny – pro maminky, babičky i pro ty, kteří děti nemají. Pro všechny, kteří rádi používají tištěné diáře a chtějí se dozvědět něco víc a pomocí tradic se znovu napojit na přírodu a komunitu lidí kolem sebe.

7) Edice TRADINÁŘ

TraDiář je čtvrtým přírůstkem do edice Tradinář, která se soustředí na srozumitelný výklad zvyků našich předků i novodobých tradic a významných dnů, které utvářejí náš rok. Jako první spatřil světlo knihkupectví Tradinář s podtitulem rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů , který představuje 12 měsíců v roce s jejich starobylými i moderními svátky, rodinnými i komunitními oslavami. Všechny tyto nové rodinné či přátelské tradice i (znovuobjevené) tradiční zvyky, recepty a rituály můžete zapisovat do Našeho Tradináře – KRONIKY rodinných tradic, svátků a radostí , který je praktickým pomocníkem pro prozkoumávání a uchovávání rodinné paměti a propojování generací. V roce 2021 je následoval Vánoční Tradinář , který se podrobněji věnuje klidovému času ročního koloběhu – od Dušiček po Hromnice . (Obsahuje více předvánočních a vánočních receptů, návodů na tvoření, tradic a zvyků, které se váží k zimnímu období klidu přírody, křesťanský výklad Vánoc od farářky Martiny Kopecké, ale i pohanské oslavy slunovratu nebo příklady lidové kultury.)

zobrazit více
409
IHNED odesíláme
Další nabídka DIÁŘŮ a KALENDÁŘŮ.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Zábavný kalendář Kateřiny Winterové 2023

0.0 0
299
-18 %
245
IHNED odesíláme

Lunární kalendář Krásné paní 2023

5.0 1
299
-18 %
245
IHNED odesíláme
Čeština

Školní diář Gamer

0.0 0
129
-18 %
106
POSLEDNÍ KUSY

Týdenní diář 2023 Student V8 lamino kapesní Jednorožec

0.0 0
121
-18 %
99
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

K narozeninám patří vlajka, kterou si mnozí nechávají vytetovat na záda. Všichni touží po hygge, ačkoliv málokdo ví, co to vlastně je. Jídla se kupují v pytlíku, nejvyšší hora neměří víc než 160 metrů a všichni opovrhují švédskými sousedy. Tak vypadá Dánsko z pohledu publicistky Albíny Mrázové.
Hra pro členy věrnostního programu KNIHCENTRUM.CZ. Ulovte KNIHCENTY a vyberte si dárek.
V současnosti nejprodávanější francouzská spisovatelka, Mélissa de Costa, zabodovala u čtenářů hned se svým debutovým románem s názvem „Adresa naděje“, který u nás vydalo v roce 2021 nakladatelství Jota. Já se do tohoto románu pustila s vervou a velikým očekáváním, které se zcela naplnilo.