Tipy, jak strávit Mezinárodní den dětí

Jak budete trávit Mezinárodní den dětí vy? Přečtěte si tipy od KNIHCENTRUM.CZ
Mezinárodní den Dětí
Mezinárodní den dětí se dnes slaví v zemích na celém světě. Poprvé byl tento den věnovaný dětem vyhlášen v Turecku v roce 1920. Během Turecké války za nezávislosat si tehdejší ochránce národních práv, Mustava Kemal, uvědomil, jak důležité jsou děti pro budování nového státu. Postupem času se k nápadu věnovat jeden den v roce pozornost hlavně dětem, přidaly i další země.

Tak, aby bylo na co vzpomínat
Způsobů, jak vyjádřit vašim dětem lásku a náklonnost, je mnoho. Určitě je potěšíte dárkem, ale nejvíce jistě ocení společně strávený den plný zábavy a dobrodružství, na který budou možná vzpomínat ještě v dospělosti. Není třeba žádných pompézních oslav, ale pěkný výlet udělá radost vám i vašim dětem.

ZOO
ZOO, hrad nebo útěk z města?
Hrady, zámky, muzea i zoologické zahrady u nás i za hranicemi naší země na Den dětí připravují speciální akce a programy, které mají jediný cíl: pobavit a potěšit malé i velké diváky. Pokud nechcete jezdit nikam daleko, zajímavý program ke dni dětí se bude konat jistě i ve vašem městě nebo blízkém okolí.
Rodinám, které dávají přednost poklidnější zábavě, udělá radost společný útěk z města do přírody. Pokud nám bude počasí přát, piknik v trávě, procházka kolem řeky nebo výšlap na tajemnou horu vás potěší a utuží vztahy v rodině. Pokud chcete pro děti udělat výlet ještě zajímavější, vezměte s sebou také jejich kamarády nebo jim vyprávějte příběhy, které se vážou k danému místu. Třeba o praotci Čechovi, který vystoupil na horu Říp nebo si vymyslete svůj vlastní, originální.

Knížky místo televize
Mezinárodní den dětí je každoročně také symbolickým zahájením Týdne čtení dětem v ČR, který pořádá iniciativa Celé Česko čte dětem. Zapojte se letos i vy a věnujte co nejvíce času čtení vašim nejmenším. Darujte ke Dni dětí vašim dětem pro radost knížku, ze které jim budete před spaním předčítat. Nejen, že je společně strávený čas tím nejcennějším, čtení také rozvíjí fantazii, paměť a představivost vašich dětí a posiluje vzájemné rodinné vazby.

Jak budete letos trávit Den dětí s vašimi ratolestmi vy? Podělte se se svými tipy v diskuzi.
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Deník malého poseroutky Všechna sláva (11)
Čeština

Deník malého poseroutky Všechna sláva (11)

5.0 3
229 195
IHNED odesíláme
Čeština

Auta 3 Zlatá kniha

5.0 1
299 245
Vyprodáno
Čeština

Ledové království Nejkrásnější kolekce příběhů

5.0 3
349
Vyprodáno
Čeština

Plyš očka žirafa maxi

3.0 1
699 573
Vyprodáno
Čeština

Šmoula Fešák plyšový 15cm

0.0 0
225 185
Vyprodáno
Čeština

Cestovatelské pohádky

4.6 5
199 163
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.