Testy a dotazníky

Série: Aeskulap
Spirálová, kroužková
EAN:9788020454904
pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti
Manufacturer: Mladá fronta

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
420 Kč
76 Kč 18%
344 Kč
420 Kč
76 Kč 18%
344 Kč
Annotation

Ojedinělá odborná kniha s integrujícím pohledem neurologa a psycholožky systematicky představuje metody, které umožní správnou a včasnou diagnostiku Alzheimerovy nemoci a dalších onemocnění mozku ve stáří. Je průvodcem nejběžnějšími krátkými testy, komplexními psychodiagnostickými metodami, dotazníky nálady a soběstačnosti. Nabízí praktické postupy a vlastní zkušenosti doplněné konkrétními příklady a kvízy prověřujícími znalosti o metodách.

Nejdříve jsou vysvětleny klíčové pojmy, následuje oddíl věnovaný nejčastější demenci – Alzheimerově nemoci, u níž se nové poznatky o časných projevech promítly rovnou do několika diagnostických kritérií. Po seznámení s principy psychometrie a zásadami správného testování představují autoři jednotlivé kognitivní testy podle jednotného schématu. Jako hlavní kritérium pro třídění metod zvolili časové hledisko a dále členění podle kognitivních funkcí. Přednost dali testům s tradicí v českém prostředí, se kterými mají vlastní zkušenosti nebo jsou jednoduché na provedení a skórování. Zařazeno je i několik dotazníků ke zjištění deprese a k posouzení soběstačnosti, a to především od pečovatelů.

Jak pro testy, tak pro dotazníky jsou zveřejněny normativní tabulky na rozsáhlých souborech českých starších osob a pacientů a hraniční skóre zjištěná přímo v českém prostředí. Druhé vydání je obohaceno o unikátní a inovativní původní české testy ALBA a POBAV a upřesňuje některé poznatky u testů MoCA a MMSE. Publikace odkazuje na instruktážní videa, jak správně provádět a vyhodnocovat vybrané testy, představuje záznamové archy vybraných testů. Obojí je volně dostupné na www.nudz.cz/adcentrum. V závěru knihy čtenář nalezne vyřešení úvodního rébusu s komentářem a dalšími výsledky a informacemi o průběhu onemocnění.

Products specifications
Podnázev pro vyšetřování kognitivních funkcí, nálady a soběstačnosti
Druh sortimentu Kniha
Autor Aleš Bartoš, Miloslava Raisová
Značka Mladá fronta
V prodeji od 13.11.2019
Rok vydání 2019
Pořadí vydání 2. vydání
Rozměry 22.4 x 30.2 x 1.7 cm
Hmotnost 0.63 kg
Vazba Spirálová, kroužková
Počet stran 184
Edice Aeskulap
ISBN 978-80-204-5490-4
EAN 9788020454904
Interní kód 0307014
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@pemic.cz)
Ceny dopravy