Novinka

Technika

Brožovaná bez přebalu lesklá
EAN:9788072254927
Práce s plastem, dřevem a kovem
Manufacturer: MONTANEX

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
290 Kč
52 Kč 18%
238 Kč
290 Kč
52 Kč 18%
238 Kč
Annotation

Odborná publikace s názvem TECHNIKA, PRÁCE S PLASTEM, DŘEVEM A KOVEM je určena zejména pro mladé nastupující učitele předmětu pracovní výchovy běžných i speciálních základních škol. Publikaci zcela jistě využijí i pedagogové středních škol (středních průmyslových škol, odborných učilišť a středních odborných učilišť), kteří v ní naleznou praktické náměty pro práci s technickými materiály v odborných školních dílnách.

Kniha nabízí čtenářům velké množství velmi zajímavých a bezesporu inspirativních námětů (celkem 10 pracovních námětů z plastů, 10 pracovních námětů ze dřeva a 10 pracovních námětů z kovů), které autor (učitel) vyrábí s žáky na 2. stupni základní školy v Ostravě - Hrabůvce. Každý praktický námět obsahuje velmi přehledný metodický list, kde je mimo jiné popisován: materiál, použití výrobku, ročník, výukové strategie, nástroje či technologický postup pro výuku učitelů v pedagogické praxi. Dále praktický námět zahrnuje technický výkres a (obrázky) fotografie zhotovených výrobku, které opravdu vyrobili žáci ve školní dílně na základní škole.

Pozitivem knihy je to, že technické výkresy praktických námětů jsou ve formátu A4, a učitelé je tak mohou ve školách snadno kopírovat a používat pro porozumění a orientaci žáků, kdy každý žák tak může mít na pracovním stole k dispozici technický výkres při zhotovování výrobků ve školní odborné dílně.

Kladně lze hodnotit i to, že některé uvedené praktické náměty implementují a podporují ve výuce alternativní rysy (kooperativní učení) např. při výrobě nýtované petlice, jejímž cílem je spolupráce a komunikace v pracovním týmu (měkké dovednosti), jiné náměty zahrnují i obsahovou integraci vzdělávacích oblasti a oborů i průřezových témat.

Vnímaví čtenáři (učitelé) odborné publikace zcela jistě realizují některé z uvedených praktických námětů v pedagogické praxi, protože předkládá řadu inspirací.

Products specifications
Podnázev Práce s plastem, dřevem a kovem
Druh sortimentu Kniha
Autor PhDr. Ivan Jařabáč Ph.D.
Značka MONTANEX
V prodeji od 20.09.2022
Rok vydání 2022
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 21,4 x 30,0 x 0,8 cm
Hmotnost 0,36 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran 112
ISBN 978-80-7225-492-7
EAN 9788072254927
Interní kód 0392492
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@pemic.cz)
Ceny dopravy