Začít hrát
 

Starožitník

Pevná bez přebalu matná
EAN:9788072177707
Vražda a tajemství kabaly ve stínu barcelonské katedrály
Manufacturer: JOTA

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
348 Kč
285 Kč
348 Kč
285 Kč
Annotation
Starožitník je historický thriller o záhadné relikvii, která propůjčuje pozemskou i duchovní moc. Autor knihy Julián Sánchez ji situoval do Barcelony a provádí čtenáře ulicemi města v době středověku i v současnosti.
Spisovatel Enrique Alonso dokončí román a po dopsání poslední kapitoly si odjíždí odpočinout na svou malou plachetnici Hispaniolu. Po třech dnech plavby se vrací do přístavu a na pevnině jej čeká jedno překvapení za druhým. Od své bývalé ženy Bety se dozví o smrti svého nevlastního otce Artura Aiguadera. Známý barcelonský starožitník byl zavražděn a Enrique odjíždí do Španělska. Od Artura dostává posmrtný dar či poselství, dopis s popisem záhadného rukopisu z patnáctého století. Text je psán latinsky, jeho autorem je zřejmě jeden ze stavitelů honosné gotické katedrály Casadevall a obšírně pojednává o existenci Božího kamene, mystického objektu, po kterém pátrali dávní kabalisté. Kámen nezměrné ceny by měl sblížit svět křesťanů a židů.
V Barceloně se Enrique vydá po stopách záhadného rukopisu i surového vraha. Při pátrání narazí na černý trh s kradenými starožitnostmi a také na krásnou Mariolu, dceru předsedy společnosti starožitníků. Ocitá se ve dvojím ohrožení, vrah starožitníka Artura se nyní pokouší zabít i Enriqua a objevuje další vlastnost Casadevallova rukopisu. Skrývá prokletí a každá jeho vlastník zemřel v krátké době násilnou smrtí.
Enrique podléhá kouzlu Marioly a s nečekaným příjezdem jeho ženy Bety se stává jedním z vrcholů milostného trojúhelníku. Jaký bude výsledek jeho pátrání ve stínu barcelonské katedrály? Kterou ze dvou osudových žen si nakonec vybere? A poslední otázka: Je Starožitník lepší než Šifra mistra Leonarda?
Products specifications
Podnázev Vražda a tajemství kabaly ve stínu barcelonské katedrály
Název v originále El Anticuario
Druh sortimentu Kniha
Autor Julián Sánchez
Značka JOTA
V prodeji od 25.08.2010
Rok vydání 2010
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.0 x 21.0 x 3.5 cm
Hmotnost 0.58 kg
Vazba Pevná bez přebalu matná
Počet stran 424
Poslední dotisk 02/2011
ISBN 978-80-7217-770-7
EAN 9788072177707
Interní kód 0105810
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy