Novinka

Slyšet neviděné/vidět neslyšené

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074922992
Folkové eseje o filmové hudbě aneb desetkrát deseti způsoby totéž
Manufacturer: Galén

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
490 Kč
88 Kč 18%
402 Kč
490 Kč
88 Kč 18%
402 Kč
Annotation

Monografie pojednává o hudbě ve filmu - jevu éterickém, pomíjivém a neuchopitelném slovy. Dnešní technologie filmového záznamu se neustále vyvíjejí, ale všichni tvůrci stále řeší odvěké otázky: Proč znovu a znovu skládat hudbu ke stále unifikovanějším filmům? Mluví režisér a skladatel stejnou řečí? Kde začíná svoboda skladatele a končí služebnost společnému dílu? Jak vnímá film skladatel, režisér filmu nebo divák? Kde se stýká univerzální citlivost s egoismem tvůrčí vášně? Obohacují se navzájem, nebo jen parazitují na dobovém a módním?

Autor knihy se k psaní hudby pro dětské animované filmy dostal v dobách, kdy nesměl jako folkový písničkář veřejně vystupovat. Jako zkušený profesionální hudebník umí hrát i na improvizované nástroje a zvládl práci ve studiu. Vlastní povahu práce skladatele hlouběji nahlédl později, když začal přednášet své zkušenosti studentům FAMU, jimž setkání s živým hudebníkem mnohdy výrazně pomohlo při orientaci ve světě tónů.

Nejvýznamnější přínos této odborné publikace je v syntéze obecně platných principů a popisu vlastních zkušeností s psaním a nahráváním filmové hudby rukodělně v domácím studiu. Text je prokládán praktickými návody a triky pro nahrávání, názorně ukazující zákulisí muzikantské kuchyně. Připojené komentáře řady filmových profesí a vyznání hudebníků pak doplňují pokus o ucelený pohled na předmět a rozšiřují práci nad rovinu autorovy možná teoreticky omezené, zato ale prožité a stále korigované zkušenosti.

Products specifications
Podnázev Folkové eseje o filmové hudbě aneb desetkrát deseti způsoby totéž
Druh sortimentu Kniha
Autor Vladimír Merta
Značka Galén
V prodeji od 22.09.2022
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16.5 x 22.5 x 2.5 cm
Hmotnost 0.68 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 393
ISBN 978-80-7492-299-2
EAN 9788074922992
Interní kód 0394195
Produktový manažer Martina Opartyová (martina.opartyova@pemic.cz)
Ceny dopravy