Začít hrát
 
Akce

Slepá skvrna

Pevná s přebalem lesklá
EAN:9788072179374
Manufacturer: JOTA

Toto zboží již není možné objednat. Zboží bohužel nelze dodat, je úplně vyprodáno také u nakladatele. Nastavte si Hlídacího psa, abyste byli informování o případné změně.

Availability: Vyprodáno
348 Kč
285 Kč
348 Kč
285 Kč
Annotation
Slepá skvrna patří mezi nejlepší severské detektivky posledních let. Torkil Damhaug se řadí mezi norskou elitu spisovatelů kriminálních románů. Kniha Slepá skvrna je víc než jen dobrá detektivka, je to děsivý, bolestný a fascinující román o lidské duši.

Kniha Slepá skvrna začíná jako příběh dvou sester, Liss a Malin. Liss žije v Amsterodamu, nevyhýbá se drogám, sexu a zábavě. Jakmile se dozví, že její sestra zmizela, okamžitě se vrací do Norska. V Oslu, bez ohledu na oficiální pátrání, hledá odpovědi na otázky o Malin, o jejím životě a okolnostech jejího zmizení. Jako malé si byly velice blízké. Později se pouto přerušilo, ale Liss cítí stále stejnou sesterskou lásku. Malin pracovala jako psychoterapeutka a musela být téměř anděl. Mezi osobami, které Liss potkala, jsou pacienti, podivné existence a výstřední známí její sestry. Malin měla své tajemství a v jejím okolí je jeden člověk, v jehož zájmu je, aby některé věci zůstaly skryté.
Děj knihy prochází stálými zvraty, stejně jako prostředí, ve kterém se Liss pohybuje. Temné uličky Amsterodamu vyměnila za hluboké a nádherné norské lesy nebo luxusní čtvrti Osla. Policejní vyšetřování vede kontroverzní, ale schopný komisař. Jako osamělý vlk sleduje stopu a nic ho nemůže zastavit. Nicméně naráží na nepochopení a nesmyslné ambice svých nadřízených, zbytečné ohledy na celebrity a inteligenci zločince. Povede se mu zvítězit? Vyhraje spolu s ním i právo a zákon? Skutečný život není nikdy jednoznačný a Torkil Damhaug to ve svých knihách respektuje.

Torkil Damhaug se narodil v Lillehammeru, vystudoval antropologii a literární teorii. Neklidná povaha jej vyhnala na toulky po francouzském venkově, kde se živil příležitostnou prací v zemědělství. Vrátil se ke studiu, poté řadu let působil jako psychoterapeut a psychiatr. Jeho knihy byly přeloženy do téměř všech evropských jazyků.
Products specifications
Název v originále Doden ved Damm
Druh sortimentu Kniha
Autor Torkil Damhaug
Překladatel Miluše Juříčková
Značka JOTA
V prodeji od 26.10.2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 14.0 x 21.0 x 2.6 cm
Hmotnost 0.63 kg
Vazba Pevná s přebalem lesklá
Počet stran 424
ISBN 978-80-7217-937-4
EAN 9788072179374
Interní kód 0120899
Produktový manažer Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy