NOVINKA ROBERTA BRYNDZY – Anděl smrti. Předprodej zahájen!

Skutečné příběhy o rodičovství

Být rodičem není žádný med. Těhotenství a rodičovství s sebou přináší nečekané situace, z nichž některé jsou předvídatelné a některé naopak vůbec. Kniha Protivný sprostý matky přináší hovory o tom, jaké je to být rodičem – bez zdrobnělin a bez příkras.

Emotivní hovory nejen s matkami

Protivný sprostý matky jsou jedinečným projektem České televize, který nově vychází také v knižním podání. Průvodkyněmi nám jsou dramaturgyně Kateřina Krobová a režisérka Lucie Macháčková. V knize se setkáme nejen s několika „protivnými sprostými matkami“, ale také s otci, kteří se svěřili se svými zkušenosti s rodičovstvím. Jejich příběhy jsou autentické, silné a nezkreslené.

O čem se v knize dočtete? O situacích, které mohou potkat (a taky potkávají) nejen novopečené mámy a táty, ale i ty, kdo rodičovství teprve plánují. Série hloubkových rozhovorů otevírá témata vážná, odlehčená i kontroverzní, jako jsou deprese, potrat, porod a porodnice, adopce, rozvod, láska… K daným tématům se následně vyjadřují také oslovení odborníci.

Protivná sprostá matka má také vždy na závěr přichystaný protivný sprostý vzkaz. Cílem hovorů není ostatním radit, jak by to měli dělat lépe, jak vychovávat své děti k dokonalosti a genialitě, jak vést domácnost, uklízet dům, nebo budovat hvězdnou kariéru. Cílem je podpořit ostatní rodiče a ukázat jim, že v tom nejsou sami.

Vzkaz autorek projektu Protivný sprostý matky čtenářům

Kateřina: „Doufám, že jim kniha přinese trochu sebedůvěry a klidu v duši. Myslím na tu prvomaminku, vystrašenou, a přitom tak strašně silnou, zarputilou a odhodlanou dělat všechno strašně moc správně. Je to superžena, ale velmi, velmi křehká. Potřebuje oporu.

Lucie: Já nemám vzkaz, ale přání. Přála bych si, aby každá čtenářka, která knihu otevře, v ní našla to, co právě potřebuje – sdílení, podporu, pobavení, inspiraci, pocit, že v tom není sama.

Kniha Protivný sprostý matky vám pomůže prožívat třeba právě ten váš příběh, ať už je jakýkoliv, o něco snáze.

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Protivný sprostý matky

0.0 0
329 270
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Uháčkujte a upleťte si krásné dekorace. Máme pro vás slevu 40 % na 3 háčkovací knížky a jednoho praktického průvodce pletením košíků. Akce platí od 16. do 27. 4. 2024.
Krakowiec je malé městečko na dnešní Ukrajině. Místo má pohnutou historii plnou konfliktů. Politických, vojenských i náboženských. Knížka je holdem místu, kde se nikdy nežilo lehce, stejně jako lidem, kterým nezbylo než zatnout zuby a rvát se s osudem.
Zastavte se letos na již 7. ročník největšího severomoravského vinařského festivalu Ostrava žije vínem, který se uskuteční 11. 5. 2024.