Začít hrát
 

Skrytá autorita

Pevná bez přebalu lesklá
EAN:9788074380532
Iracionalita a dav v člověku
Manufacturer: Dybbuk

Na skladě máme poslední kusy. Expedujeme nejpozději třetí pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme - POSLEDNÍ KUSY
Show qty on stock
337 Kč
276 Kč
337 Kč
276 Kč
Annotation
Proč si za vůdce volíme jedince s psychopatickými sklony? Proč k smrti nenávidíme skupiny lidí, kteří se od nás neliší ničím kromě názorů na několik abstraktních a nepodstatných záležitostí? Proč jsme schopni nasazovat život při obraně standarty?

Kniha se snaží na tyto nejednoduché otázky týkající se iracionality a víry nalézt odpovědi.

V boha věří většina lidstva. Víra je a vždy byla zcela běžná, je to cosi, bez čeho si mnoho lidí neumí představit svůj život. Zamyslíme-li se, zdá se, že není možné odpovědět na otázku, k čemu je náboženství dobré. Podle evoluční teorie by naše tělesná stavba a chování měly směřovat k možnosti mít co nejvíc potomků a dále šířit své geny. Ovšem jak si tedy vysvětlit masy lidí, jež toto pro víru obětují?

Na druhou stranu lidská víra významně ovlivňuje činnost politických stran, církví, ekologických organizací i vědeckých skeptiků. Víra je emocionální stav, díky kterému jednáme podle psychologie davu. V davu nikdy nejsme sami, díky víře nikdy nejsme sami. Oboje nás zbavuje kritického pohledu na vůdce a naše souvěrce, přiměje nás v opojení spáchat zločin a stejně tak jsme díky víře schopni hrdinských skutků, ke kterým bychom se jinak neodhodlali…

Text působí jako návod, jak se orientovat ve vlastním myšlení, rozpoznat svůj sklon k iracionalitě, i když se svým založením považujeme za osoby řízené rozumem.

Products specifications
Podnázev Iracionalita a dav v člověku
Druh sortimentu Kniha
Autor Milan Petrák
Značka Dybbuk
V prodeji od 23.11.2011
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 16.8 x 23.7 x 2.8 cm
Hmotnost 0.77 kg
Vazba Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran 324
ISBN 978-80-7438-053-2
EAN 9788074380532
Interní kód 0123628
Produktový manažer Věra Klíšová (vera.klisova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny