Začít hrát
 
Novinka

Šíp s modrým peřím

Brožovaná bez přebalu matná
EAN:9788076560673
Tři příběhy z Kublova a Velízu
Manufacturer: Machart

Zboží máme skladem. Expedujeme nejpozději druhý pracovní den.

Availability: IHNED odesíláme
Show qty on stock
289 Kč
237 Kč
289 Kč
237 Kč
Annotation

Jedná se – v nejlepším slova smyslu – o knížkou pro celou rodinu. Čtenářům mladým, i těm stále mladým, nabízí především tři napínavé dobrodružné příběhy; jejich hrdinové jsou jak jen možno odlišní v charakteru i v prožívaném příběhu.
Druhou vrstvou knihy je přínos v oblasti historického poznání, které přináší náročnějším čtenářům. Jak ukazuje její podtitul, je lokálně zakotvena v křivoklátských lesích. Na vrchu Velízu a ve vsi Kublově na jeho úpatí se ve třech různých časových dobách (století jedenácté, patnácté a devatenácté) odehrávají tři příběhy, opírající se o historicky daná fakta.
V jedenáctém století zde byl přemyslovský kníže Jaromír přepaden soupeřícími Vršovci a vysvobozen družinou, kterou přivedl – jak vypráví kronikář Kosmas – věrný sluha Hovora. K
ostel, který tu Jaromír na poděkování za záchranu dal vystavět – a také klášter, který pak jeho následovníci z rodu Přemyslovců nechali vybudovat – husité v patnáctém století vypálili a tím ukončili čtyři staletí působení benediktinských mnichů ve zdejším kraji.
A konečně o čtyři století později se ve vsi Kublově do chudé rodiny a do revolučního devatenáctého století narodil Josef Leopold Zvonař, skladatel, hudební teoretik a pedagog, aby na trnité cestě překážek a bojů za rozvinutí svého talentu vytvořil skladatelské, pedagogické a teoretické dílo, jež zanechalo významné stopy v dějinách české hudby.
Těmto třem příběhům je autorovou fabulací vdechnut život, cit, napětí: čtenář se stává současníkem jejich hrdinů, je jen na něm, kolik inspirace si z četby odnese pro své vlastní zápasy. A kdy se vypraví na cestu, aby z se na Velízu a v okolí prošel po stopách hrdinů knihy a shlédl památky, které tu stále o nich vyprávějí. Autor knihy je také autorem poutavých ilustrací, které příběhy doprovázejí.

Products specifications
Podnázev Tři příběhy z Kublova a Velízu
Druh sortimentu Kniha
Autor Oldřich Selucký
Značka Machart
V prodeji od 22.11.2023
Pořadí vydání 1. vydání
Rozměry 13.0 x 21.4 x 1.7 cm
Hmotnost 0.26 kg
Vazba Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran 128
ISBN 978-80-7656-067-3
EAN 9788076560673
Interní kód 0435597
Produktový manažer Jana Knopová (jana.knopova@knihcentrum.cz)
Ceny dopravy
Vývoj ceny