Začít hrát
 
 

Letní horečka slev: ušetřete až 80 % od 79 Kč

Říkají ji Vespertina - temná kněžka

Příběh Vespertiny - Artemisie vás chytne okamžitě. Stačí jen otočit pár stránek a nebudete chtít přestat číst.
Vespertina je YA fantasy od autorky knihy Kouzla rodu Thornů a je úplně jiná, než hlavní hrdinky obvykle bývají. Je to příběh, který vás okouzlí natolik, že budete litovat, že má jen něco málo přes 330 stránek.

Jako dítě byla posedlá přízrakem. Zbyly jizvy na těle i na duši a pocit, že v klášteře Šedých sester konečně našla to, čemu se dá říkat domov. Chce se stát jednou z nich a pomáhat duším mrtvých v klidu přejít. Ostatní dívky se jí bojí, některé sestry na ni hledí s pochybnostmi, ale Artemisie má jasno. Na rozdíl od většiny dívek v klášteře chce zůstat.

Posláním Šedých sester je postarat se o duše zemřelých, aby nezůstaly na tomto světě v podobě zlých přízraků a netrápily živé. Artemisie má talent a ve své práci je šikovná. Vlastně je ji nejlíp s mrtvými. Ti po ní nepokukují, neciví na její jizvy a ani se ji nesnaží pomlouvat a vymýšlet si o ní drby. Do kláštera denně přivážejí mrtvé a sestry mají plné ruce práce. Kromě toho ještě pořád musí studovat a mají tedy od rána do večera co dělat. Artemisie je rozhodnutá, ale osud s ní má úplně jiné plány. Ať už to způsobil přízrak, který ji posedl jako dítě, nebo jde o její přirozený talent, má toho v sobě mnohem víc, než dává najevo. Neumí mluvit s lidmi a neumí se ani smát, ale vždycky je připravená pomoct každému, kdo její pomoc potřebuje.

Šedé sestry ovládají mocné relikvie, s jejichž pomocí dovedou léčit i bojovat a když jednoho dne vojáci napadnou jejich klášter, běží Artemisie pro sestru, která ovládá ten nejmocnější přízrak v klášteře. Je to jejich jediná šance, jak se ubránit. Jenomže, sestra leží na zemi, zabitá vojáky a Artemisie má jedinou možnost, jinak všechny zemřou. Rozhodne se vyvolat přízrak, ale jeho pomoc je dvojsečnou zbraní. Může ji pomoct, ale může ji taky posednout, ovládnout a přinutit její mysl i tělo, aby sloužilo jemu. Anebo se s ním může zkusit domluvit, protože i pro něj je život mezi lidmi rozhodně zábavnější, než být uvězněn v relikvii. S jeho pomocí ale změní svůj osud. Už se nemůže stát Šedou sestrou a žít v ústraní. Musí vylézt z ulity a stát se někým jiným. Vespertinou – nositelkou přízraku.

Vespertina skrývá příběh, který se čte jedním dechem. Hlavní hrdinka není ani krásná, ani zlatovlasá a ani nemá kouzlo, po kterém by všichni muži toužili. Je svá, je uvěřitelná a člověku se od prvního okamžiku líbí jak ona, tak i její pohled na svět a touha žít podle svého. Nenechá se spoutávat tím co by měla, ale hledá si své cesty a má pro vás příběh, který vás bude bavit od první do poslední stránky.

-ice-
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Kouzla rodu Thornů

4.0 3
399 327
Vyprodáno

Vláda vlků

0.0 0
od 269

Dcera zimy

4.3 3
od 169
Like

Latest articles

S autorkou jsem se již potkala v prvním díle, který se jmenuje Láska ve špičce italské boty. Byla to romantika jak vyšitá. Více se řešila psychická stránka hlavní hrdinky, kterou je sama autorka. Přeci jen zamilovat se do o sedmnáct let mladšího partnera, k tomu jiné národnosti, není žádná sranda. Je to prostě láska s nádechem moře a sluníčka.
I když si dnes děti mohou všechny informace najít na internetu, zvířecí encyklopedie jsou stále trhákem. Tedy alespoň u nás.
Vyhrajte knihu plnou smíchu, sladké romantiky a útulného vesnického života, která vás přesvědčí, že za ty nejlepší věci v životě opravdu stojí za to bojovat. Cukrárna – Sladký život čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více