Začít hrát
 
 

ŽHAVÁ EROTIKA O 40 % LEVNĚJI. Jen v červenci.

Recenze: Vítězové

Vítězové je kniha ze série Medvědín. Domnívám se, že by ale ani nevadilo číst knihu samostatně. Autor krásně doplňuje díl informacemi z minulých dílů, aby byl čtenář rychle v ději. Přestože jsem předešlé díly četla v roce 2020 připadalo mi, že jsem všechny postavy v knize opustila teprve včera. Maya, Ana, Leo, Amat, Benji, Bobo, Alicia, ale i Angi, Peter, Mira a další. Tím ale nechci říct, že předešlé díly nemáte číst. Komplet doporučuji všechny tři díly.

Kdo už nějakou knihu od Fredrika Backmana četl, ví jak si autor umí pohrávat se slovy. Své myšlenky o životě, zamíchá do příběhu, okoření větší špetkou napětí, aby z každé jeho knihy byl zážitek, na který se nezapomíná. Nejinak je tomu i u této knihy. Medvědín a Hed. Dvě městečka, která hrají hokej. Která spolu od pradávna soupeří. Nic není jednoznačné, ani černobílé. A vše co se stane pak každý vidí trochu z jiného úhlu. Slova plynou od každého trochu jinak. Kdo opravdu ví, po několika letech, jak se to opravdu stalo?
 

Vždy je jeden, který je vidět, a druhý, který vidět není. Dva stejné problémy, ale jednomu se věří, druhému ne. Už od třetiny knihy tušíme, že se něco přihodí. Ale nevíme co a nutí nás to číst dál a dál. Kniha je o hokeji, ale hokej hrají lidé, kteří mají své příběhy. Své pravdy a dojmy a problémy…
 

Kniha obsahuje příběh několika postav. Spousta lidí má své problémy, bolesti, touhy, naději, lásku, štěstí, zdraví, životní zkušenosti. Každý se setká s něčím, co ho pro budoucí život ovlivní. Ovlivní jeho další kroky a vlastně i život ostatních. Všechno má svůj důvod a původ.
 

A autor umí své filozofování dovést k dokonalosti. Já u jeho knih souhlasím, přikyvuji, čtu, souzním, píšu si citáty, hltám písmenko za písmenkem. Z jeho knih čerpám naději v lepší zítřky. Svým osobitým stylem psaní mi rve srdce z těla. Při čtení této knihy se u mě vystřídaly snad všechny pocity, které člověk může u jedné knihy zažít. Strach, překvapení, láska, štěstí. Mám stejný pohled na život, a proto jeho knihy miluju.
 

Citát z knihy: „Neboj se. Takový nesmysl. Jakmile uslyšíte první křik svého dítěte, láska vám svou mohutností roztrhne hruď, každý pocit, který jste kdy zakusili, se vystupňuje na hranici absurdity, děti vás proděravějí skrznaskrz. Nikdy dřív jste nepoznali takové štěstí a takový strach.

Autor: Eva Urbanová

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Medvědín (1.díl)

4.8 5
449 368
IHNED odesíláme
Čeština

My proti vám (2. díl)

4.3 3
399 327
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

S autorkou jsem se již potkala v prvním díle, který se jmenuje Láska ve špičce italské boty. Byla to romantika jak vyšitá. Více se řešila psychická stránka hlavní hrdinky, kterou je sama autorka. Přeci jen zamilovat se do o sedmnáct let mladšího partnera, k tomu jiné národnosti, není žádná sranda. Je to prostě láska s nádechem moře a sluníčka.
I když si dnes děti mohou všechny informace najít na internetu, zvířecí encyklopedie jsou stále trhákem. Tedy alespoň u nás.
Vyhrajte knihu plnou smíchu, sladké romantiky a útulného vesnického života, která vás přesvědčí, že za ty nejlepší věci v životě opravdu stojí za to bojovat. Cukrárna – Sladký život čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více