Víte, že Lars Kepler píše pod novým pseudonymem? 1. díl série máme právě za akční cenu!

Recenze: Únikové hry (O pašerácích a objevitelích, O králích a alchymistech)

Milujete únikovky na kartičkách? Nebo dokonce v reálu? Tento typ dobrodružství se přesouvá i do knižního světa a perfektní rodinná hra tak může být součástí pohodlného nedělního odpoledne v postýlkách.

Asi tušíte, jak únikovka v knížce může vypadat, přiznám se, že jsem měla zkušenost pouze s kartičkami, takže:

-      Knižní podoba příjemně překvapila, přece jen je to otáčení stránek zase trošku jiný zážitek

-      Výborně se přenáší, nemusíte se bát, že se někdo někde podívá na kartu, kterou ještě neměl

Knihy obsahují části k vystřihování, k vyloupnutí a také mapy, které dotváří atmosféru prostoru. A co mě bavilo nejvíc – také odkazy k hudbě, kterou si můžete udělat parádní atmosféru.

Dvě obtížnosti: byl rozdíl znát?

Byl, přičemž musím říci, že i ta první nejjednodušší knížka nebyla tak úplně lehká, což konstatuji nakonec velmi ráda. Hra alespoň není vyhraná na poprvé, nebo za hodinku, jak tomu bývá někdy u jednodušších karetních únikovek.

Tím, že je vše hezky v knížce, si stránky založíte, vše ostatní vložíte do obálky do knihy, a můžete pokračovat kdykoliv se vám zase zachce. Úklid je jednoduchý, stejně jako organizace dalšího hraní rozehrané hry.

O kolik je střední obtížnost těžší než ta první, nejjednodušší? Pokud už jste zkušení hráči, možná rozdíl moc nepoznáte, zejména, pokud vám vyloženě sedne téma a jde o prostředí pro vás srdcové a máte obecně velké znalosti o dané historické době nebo tématu. Pokud začínáte nebo jste jen záliboví hráči, snad bych doporučila obtížnost vůbec neřešit a navracet se hlavně k tomu, hru si užít!

Všichni…

Nechť všichni dostanou šanci se do knížky dívat, zkoumat, bádat a společně pak dojít k nějakému závěru. A klidně ať se liší, protože pak uvidíte, kdo měl pravdu. Největší díl zábavy je ve chvíli, kdy je hra hrána jednoduše a pomalu… není kam spěchat.

Časové limity jsem zcela ignorovala, stejně jako u všech únikovek. Tady, doma, u knížky… nikam nespěcháme. Užíváme si. A přemýšlíme. Lámeme si mozky.

A tak vás zvu do světa alchymistů, lupičů, na opuštěný ostrov i do hradních místností, které vynikají detaily, jež jsou velmi důležité.

Lze něco vytknout? Pokud máte rádi podobný styl ilustrací, pak nebudete mít námitek. U mě se fantazie rozjíždí na plné obrátky, takže mi chvílemi bylo líto, že ilustrace jsou moc jednoduché a že nějaký velkolepý obraz by byl lepší - a také by činil všechno obtížnější, zároveň barevnější.

Ale hodnotím-li nápady, úkoly – pak skvělé! Rozhodně dobrá zábava!

Autor: Renata Petříčková 

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Únikové hry O králích a alchymistech (obtížnost lehká)
Čeština

Únikové hry O králích a alchymistech (obtížnost lehká)

4.6 5
129 106
Poslední kusy
Čeština

Únikové hry O pašerácích a objevitelích (obtížnost střední)

4.0 2
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O šamanech a městech duchů (obtížnost střední)

5.0 3
129 106
DOTISK připravovaný
Čeština

Únikové hry O mýtech a aztéckém zlatě (obtížnost těžká)

4.0 1
129 106
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry Bratři Grimmové (obtížnost střední)

0.0 0
149 122
IHNED odesíláme
Čeština

Únikové hry O hvězdopravcích a planetách (obtížnost těžká)

0.0 0
149 122
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

Druhý díl série Nemocnice Whitestone navazuje přesně tam, kde skončil díl první. Avšak hlavními postavami se v „Tonoucích duších“ stávají Mitch a lékařka Sierra. Právě proto, že na sebe díly volně navazují, je dobré pustit se do tohoto pokračování až poté, co si přečtete díl první s názvem „Velké naděje“.
Pokud jste četli autorčinu první knihu „Hory zpívají“ a byli jste z ní unešení stejně jako já, pak zbystřete! Nguyen Phan Que Mai vyšel v nakladatelství Jota nový titul s názvem „Dítě prachu“ a je FANTASTICKÝ!
V posledním dílu našeho podcastu Z druhé stránky jsme měli tu čest přivítat Vladimíra Kořena, známého českého moderátora, popularizátora vědy a životního prostředí, bývalého starostu Říčan a nyní také spisovatele. Kořen, který se narodil v roce 1973 v Teplicích, je známý svými aktivitami na poli vědy a ekologie, a to díky pořadu Zázraky přírody.