Začít hrát
 
 

VÁNOČNÍ KNIHOHRANÍ: hádejte knihy, využijte speciální slevy a vyhrajte luxusní ceny

Recenze: Směle do školy

Která škola je ta nejlepší na světě? Pojďte se podívat spolu s námi, jak to chodí ve škole u zvířat. Nuda tady rozhodně nehrozí.
Hlavním hrdinou knihy Směle do školy je skřítek Pom. Všichni jeho zvířecí kamarádi mu vyprávějí o škole a on už se nemůže dočkat, až půjde příští rok taky do školy. Je tak nedočkavý, že to nevydrží a rozhodne se, že alespoň na jeden den se půjde do školy podívat. Strašně moc chce zažít to, o čem mu jeho kamarádi vyprávějí.
 

Nejprve jej čeká škola Hryzalková u myšek. Tam je živo! Samé myší hemžení a štěbetání. O přestávce vidličková či pravítková houpačka, ale v hodinách poctivá výuka. Co třeba probrat geometrické tvary na druzích sýrů? Po myškách je po cestě škola Hopsálková u králíčků. Tady se zrovna učí číst psát a počítat mrkve. K obědu se podává mrkvová polévka a někteří králíčci odchází na výlet do muzea mrkve. A dokážete si představit, jak to asi vypadá v žabí umělecké škole? Je libo zpěv, kreslení nebo hra na hudební nástroje? A po hodině se všichni těší na svačinu, až si uloví tu nejlepší mouchu, anebo zaplavou.
 

Jakmile skřítek Pom dorazí do liščí školy, probíhá tam zrovna tělocvik. Všichni tam běhají, skáčou, jezdí, hrají. Po takových výkonech by se hodil rozhodně dobrý oběd a také skřítkovi začne kručet v břiše. Ještěže když dorazí do školy medvědí, tak je zrovna oběd. Tam je dobrot! Zaplať pánbůh, že po škole medvědí dorazí Pom k lenochodům do školy, kteří poctivě dodržují odpolední klid.

Vypadá to, že ani po odpoledním odpočinku skřítkova dobrodružství nekončí. Pokud chcete vědět, co na skřítka čeká ve škole veverčí, vlčí či želví nebo ježčí, nezbývá než nakouknout do knihy Směle do školy. Nebojte, o zážitky není nouze. 😊


Knihu Směle do školy napsala francouzská spisovatelka a ilustrátorka Marianne Dubucová. Její knihy jsou překládány do mnoha jazyků a získala za ně již celou řadu ocenění.

Kniha je velkoformátová s pevnou vazbou. Stránky uvnitř jsou měkké, ale na kvalitním papíru. Přesto, že je kniha opravdu velká, je zároveň krásně lehoučká a dětem se s ní velmi dobře pracuje. Kniha je založena převážně na ilustracích. Lehce mi tento styl připomíná komiksy. Ilustrace jsou opravdu moc povedené. Je skvělé sledovat, jak autorka vše promyslela do nejmenších detailů. Díky tomu je možné s dětmi u knihy strávit hodiny a hodiny času a povídat si nad obrázky.

Autor: Míša


Máte doma malé zvědavé skřítky, kteří už se nemohou dočkat, až se brány školky či školy otevřou i pro ně? Nakoukněte spolu s nimi, jak to funguje u zvířátek, a napište nám hodnocení, jak se vám kniha Směle do školy líbila.Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Picture of Směle do školy
Čeština

Směle do školy

0.0 0
349 286
IHNED odesíláme
Čeština

Račte dál!

0.0 0
349 286
IHNED odesíláme
Čeština

Já nejsem tvoje maminka

0.0 0
295 242
Vyprodáno
Čeština

Pošťák Myšák doručuje

5.0 2
299 245
IHNED odesíláme
Čeština

Prázdniny pošťáka Myšáka

0.0 0
299 245
IHNED odesíláme
Like
Leave your comment

Latest articles

„Musí nám být jasné, že v německých dějinách byly Čechy a Morava srdcem Říše, srdcem, které bylo v příznivých dobách vždy pevností němectví, citadelou Evropy.“ – citace z knihy, str. 37 –
Pojďte se s námi podívat, jaké společenské hry měly u našich zákazníků největší úspěch. 💯
Ve čtvrtek 7. prosince zavítal do Ostravy Roman Vaněk, kde představil na besedě v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz svou nejnovější kuchařku Sváteční.
--> -->