ŠIKMÝ KOSTEL 3 konečně skladem! Vyzvednutí objednávky v prodejnách zdarma nebo s dopravou od 49 Kč

Recenze: Šeptuchy

„Představ si, že bychom všichni dostali to, co bychom chtěli. Umíš si představit to peklo?“

Román Šeptuchy je duševní sondou do života lidí ze zapomenutého kraje, kde má ještě magie a léčitelství tradici a kde je život tak trochu jiný, ale v něčem vlastně úplně stejný jako u nás.
 

Příběhem nás provází mladá vypravěčka, která společně se svou kamarádkou Dorotou (dcerou místního hrobaře) vyrůstá v prostředí malé dědiny v Podlasí, kde je vyrůstání docela dost specifické. Autorka Alena Sabuchová nám příběhem přibližuje oblast mezi Polskem a Běloruskem, ve které ještě dodnes fungují takzvané Šeptuchy – ženy, které umí léčit, hojit, přivolávat lásku a někdy i pomoct lidem s pomstou. Lidsky nám vypráví, na začátku útržkovitě, poté již celistvým dějem, o různých momentech, které se v této dědině odehrály.
 

Kniha se mi ze začátku četla těžce, poté jsem si ale zvykla na styl autorčina psaní a knihu jsem si pak dokázala vychutnat a užít naplno. Již od prvních slov jsem tušila, že čtu něco naprosto výjimečného, jediného svého druhu. U této knihy si zapřemýšlíte, ale taky si možná zapláčete, pochmurná atmosféra se této knize nedá upřít.
 

Rozhodně bych Šeptuchy doporučila těm lidem, kteří mají rádi hutný styl psaní, u něhož musíte přemýšlet a číst tak trochu mezi řádky. A také těm, které oslovila tematika žítkovských bohyní.

Autor: Sabina Burešová

Četli jste tuto knihu? Zanechte nám u ní krátké hodnocení a získáte body ve věrnostním programu. 

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Šeptuchy

5.0 2
od 209
Like

Latest articles

Možná že si někteří čtenáři, nadšení z prvních dvou dílů, začali říkat, co se to děje, že na ten třetí stále čekají. Nyní jsme se tedy dočkali, a jakmile se do té knihy začteme, zakrátko zjistíme, že Karin Lednická neprohloupila, když si dala se závěrečným dílem svého Šikmého kostela tak říkajíc načas. Je totiž evidentní, že si byla velmi dobře vědoma pravdivosti latinského hesla Finis coronat opus a chtěla před čtenářskou veřejnost předstoupit s dokonale vycizelovaným textem, který by důstojně zakončil její mnohaleté spisovatelské úsilí. Hned úvodem lze s potěšením konstatovat, že se jí to zdařilo na výbornou, a 18. duben 2024, kdy se kniha objeví na pultech našich knihkupectví, bude literárním svátkem!
Nenechte se zmást názvem, tohle je rozhodně kniha pro všechny děti – kluky i holky, sportovní nadšence i nenadšence. Najdete v ní dobrodružství, kamarádství, humor, ale i pořádné napětí či ponaučení. Za mě vše, co by měla skvělá kniha pro děti obsahovat.
Je tady soutěž o kuchařku, kterou připravila Tereza Langmajerová – blogerka, fotografka a foodstylistka. Kniha čeká na 2 výherce!
Prémiový obsah
číst více