Recenze: Pompon se nudí

Benjamin Chaud je francouzský autor a ilustrátor dětských knih. Mezinárodně známou se stala jeho „medvědí série”, která čítá již pět dílů. Do ní patří i kniha Pompon se nudí. Vychází u nás poprvé a vydalo ji nakladatelství Host.

Nuda dokáže potrápit nejedno dítě. Známe to asi každý. Představte si, že dlouhou chvíli může mít i takový malý, chlupatý medvídek:

„V lese vládne klid… Medvědí rodina si užívá báječné odpoledne na mýtince… Jenže Pompon se strašlivě nudí.”

A tady pomalu a klidně začíná pohádkový příběh jednoho malého medvídka, který je vhodný pro děti od tří let.


Nuda, ale hlavně přání zažít velké dobrodružství, přesně takové, jaké zažívají malí kluci, odvede medvídka pryč. Daleko od medvědí rodiny. Co na tom, že potkává v lese své zvířecí kamarády, kteří ho lákají ke hře. Pompon si to štráduje rovnou z lesa ven. Dorazí až na jeho samotný okraj k červenému domu. Je to lidské obydlí a on ví, že do něj medvědi nesmějí, ale teď je přeci malý kluk. Rázným krokem vejde rovnou dovnitř. V domě je úplně sám, baví se a nadšeně ho prozkoumává kousek po kousku.
Náhle Pompona něco vážně vyděsí.

Co to mohlo být? Tříhlavá příšera? Co bude s malým medvídkem? Hledá ho jeho medvědí rodina? Jak to bude dál? Přečtěte si.

Knihu Pompon se nudí mohu směle doporučit. Vyburcuje pozornost vašich dětí, podněcuje jejich fantazii a rozvíjí řečové schopnosti. Neobvyklý formát knihy dává velký prostor vyniknout originálním ilustracím na celé ploše. Mohly by samotné rozvíjet celý příběh i bez textu. Každý obrázek vybízí naše ratolesti dopodrobna zkoumat, komentovat a vyprávět medvídkův příběh. Menší děti možná zatím nemusí zcela vstřebat pointu příběhu, ale ilustrace je strhnou zcela určitě. Medvídek své velké dobrodružství prožívá naplno stejně i naše malá medvíďata, a tak se s medvídkem mohou ztotožnit.

Děti zažijí jeden všední den, naprosto nevšedně s jedním malým medvídkem jménem Pompon. A nudit se rozhodně nikdo nebude.

Autor: Lada Vlčková 

 
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Pompon se nudí (4. díl)

0.0 0
349 286
IHNED odesíláme
Like

Latest articles

Hledáte program pro své žáky? Nabízíme zábavné exkurze pro děti v Ostravě, Praze, Brně a Novém Jičíně, které jsou přizpůsobeny věku dětí. Zjistíte, že kniha není nuda.
Jedním slovem: wow … Nádherný příběh plný partnerské i mateřské lásky, a přece tolik bolestný. Některé pasáže byly až k uzoufání smutné, braly mi dech, nutily mě číst dál a dál a doufat, že nakonec přeci jen vše dobře skončí. Jenže život je jeden obrovský boj a tento román je toho důkazem.
Pojďte si zasoutěžit o kuchařku, v níž na vás čeká lahodná nálož receptů pro pomalý hrnec od oblíbené food bloggerky. Knihu získají 2 výherci.
Prémiový obsah
číst více