Recenze: Narozen v modrý den

O poruchách autistického spektra se toho ví obecně ještě stále málo. Jak těžké je proto napsat knihu pro běžného čtenáře o někom, kdo myslí v číselných řadách, vyjmenuje vám 22 tisíc položek čísla pí a kdo se naučí cizí jazyk za týden?

Daniel Tammet píše svůj životní příběh ve strhující, nijak nepřibarvené podobě. Od osamělého dětství nejstaršího dítěte, stiženého epileptickými záchvaty, po zvláštní záliby, až k pubertě a rané dospělosti, kdy učinil největší krok svého života – opustil rodinu a vydal se vyučovat angličtinu do východní Evropy.

Aspergerův syndrom, o kterém Tammet píše, a který jej provází celým životem, se vyznačuje pro někoho možná zvláštním sociálním chováním. Autor knihy však svou odlišnost skvěle reflektuje, uvědomuje si ji především díky častému připomínání svého okolí, které jej naučilo se adaptovat. Svou odlišnost však vzal za dar a využil i svůj nadprůměrný intelekt k tomu, aby se naučil nejen respektovat soukromí druhých, ale také aby uspěl v praktických stánkách.

V knize Narozen v modrý den se autobiografické pasáže prolínají s autorovým popisem krajin, která vyjadřuje čísly. Fantastická čtenářská zkušenost, které nelze odolat.Autor: Ondřej Hložek

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Like

Latest articles

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.