Začít hrát
 
 

DNEŠNÍ AKCE: 1 + 1 ZDARMA únikovka + kniha kvízů

Recenze: Nakup a uvař na 2 dny

Knihy tohoto autora znám, ráda podle nich vařím a jídlo mi chutná. Před dvěma lety jsem podle jeho plánu na 29 dní zhubla za dva měsíce 10 kg. Byla jsem fakt sama se sebou spokojená. Jenomže postupně jsem upouštěla od pravidel a přecházela na stravu, co jsem jedla před tím, a 5 kg bylo ke konci roku 2021 zpět.

Říkala jsem si, že od ledna zase najedu na jeho recepty. A tak nějak tomu osud chtěl, že mě přesně na silvestra chytil akutně žlučník, podstoupila jsem operaci a nyní jsem na žlučníkové dietě. Tzn. co nejméně tuku, nekořenit a nejíst nadýmavé potraviny. Postupně už přecházím na normální stravu, ale chci tím říct, že nyní je pět kilo dole a s touto novou kuchařkou jsem dostala podnět ke zdravému vaření.
 

Jsem z ní nadšená a těším se, až najedu na vaření bez omezení, ale ve zdravějším rytmu, což mi tato kniha umožňuje. V práci nemáme jídelnu, a tak si nosím obědy z domu. Uvítala jsem systém těchto receptů, že vařím na dva dny, ale pestře.

Je tu několik receptů na vhodné snídaně a svačiny. Již z dřívějška mi na svačiny vyhovují polívky. Toho se budu držet i nadále. Dále tu máme 19 variací na dva dny, kdy využíváme společné ingredience na více pokrmů. Ušetří nám to čas a hrnce.

Je tu třeba paprikové menu s grilovaným sýrem nebo boloňské dny.
 
Já jsem si pro vás vybrala na úkazku bramborový nášup, poctivě jsem to odvařila a již i snědla. Bramborový nášup obsahuje tyto recepty: dušená mrkev s máslovými bramborami, poctivá bramboračka, zapečené brambory s houbami a jako bonus je tu mrkvová pomazánka. Brambory jsem uvařila pro recept s mrkví a zapečené. Mrkev jsem využila i do pomazánky. Zeleninový základ jsem použila do polívky a do zapečených brambor. Uvařila jsem to vše za hodinu a patnáct minut. Mám z toho dva obědy a dvě večeře a pomazánku na snídani, kterou jsem namazala na proteinový toust. Nejvíc mě překvapila pomazánka, protože takto jsem ji ještě nedělala. A je výborná. Ostatní recepty mi taky moc chutnaly, ale už jsem tu chuť znala, takže jsem věděla, co z toho asi bude.
 

Na začátku každé variace je rozpis, co všechno potřebujete nakoupit, což je super. Je to ulehčení práce s psaním nákupního seznamu. Jela jsem podle receptu a třeba vím, že příště dám více mrkve, protože mi trochu pochyběla. Netrklo mě, že musím brát v potaz i velikost. Ale jinak mi tento styl vaření vyhovuje a těším se na únor, kdy mám v plánu vařit dle této knihy. Věřím, že vaření je jednodušší a také zdravější. Tím pádem počítám, že váha půjde dolů, protože jsem měsíc odpočívala a nyní najedu pomalu na pohyb, což je u mě hlavně chůze.

Kuchařku Nakup a uvař na 2 dny vřele doporučuji a přeji, aby se zdravější stravou šla i ta kila dolů nám všem.


 

Hodnocení: 90 %
Autor: Jana Dořičáková

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština

Nakup a uvař na 2 dny

2.9 36
399 329
IHNED odesíláme
Čeština

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma

4.6 15
349 297
IHNED odesíláme
Čeština

Máme to rádi zdravě

4.6 18
349 297
Poslední kusy
Čeština

Břicháč Tom a Lucie

4.8 73
349 297
IHNED odesíláme
Čeština

Nejjednodušší plán 29 dní

4.5 37
299 254
Vyprodáno
Like

Latest articles

„Musí nám být jasné, že v německých dějinách byly Čechy a Morava srdcem Říše, srdcem, které bylo v příznivých dobách vždy pevností němectví, citadelou Evropy.“ – citace z knihy, str. 37 –
Pojďte se s námi podívat, jaké společenské hry měly u našich zákazníků největší úspěch. 💯
Ve čtvrtek 7. prosince zavítal do Ostravy Roman Vaněk, kde představil na besedě v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz svou nejnovější kuchařku Sváteční.
--> -->