Začít hrát
 

Recenze: Mercury a já

Nakladatelství Slovart vydalo knihu Mercury a já s podtitulem Můj život s Freddiem. Autorem vyprávění je Jim Hutton a usměrnění má na svědomí Tim Wapshott.

Knihu nejlépe popisují slova Tima Wapshotta z úvodu: „Jsou to upřímné a otevřené paměti a dojemný příběh lásky mezi muži z 80. let, kdy vrcholila epidemie AIDS a homosexuálové to v Británii neměli lehké.

Na čtenáře čeká celkem dvanáct kapitol, kdy se dozvídají, jak se dva protiklady daly dohromady. Freddie Mercury byl extravagantním showmanem, zatímco Jim Hutton byl tichý, zdrženlivý a plachý Ir. Přesto se do sebe zamilovali a klapalo jim to, i když je ze stránek patrné, že to Jim neměl vždy jednoduché. Freddie jej dokázal zahrnovat přízní i dárky, ale na druhou stranu jej od sebe dokázal i odhánět.

Prostřednictvím vyprávění Jima Huttona je možné sledovat, jak byl složitý život rockstar, ale také to, co vše se s ním pojilo. Především to, jaký byl Freddie Mercury člověk. Potrpěl si na party, toužil po dokonalosti, měl nákupní mánie, rád obdarovával své blízké, nebo například miloval kočky. Tento obrázek pomáhají dotvářet i fotografie, které ve většině případů pochází přímo z archivu Jima Huttona.

Do knihy Mercury a já jsem se hned začetla, bavilo mě dívat se, jak se vztah vyvíjí, kam se posouvá a moc se mi líbily pasáže o budování Freddieho domova – Garden Lodge, kde Jim Hutton dělal zahradníka a také kutila. Vyráběl věci, snažil se vyhovět Freddiho požadavkům a posléze se také musel vyrovnávat s ostatními obyvateli. Ke konci už jsem byla napjatá a v závěru jsem se při čtení neubránila slzám.

Mercury a já nabízí opravdu velmi upřímný a intimní příběh, který si rozhodně musí přečíst každý fanoušek skupiny Queen i ten, kdo se chce dozvědět něco o této době.

Hodnocení: 85 %
Autor: Jana Langerová

Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Mercury a já

4.1 90
od 249
Angličtina

Mercury and Me

0.0 0
456 374
Odesíláme do 15 dnů
Like

Latest articles

Šéfinspektor Robert Kett se dosud nevzpamatoval z tragických událostí, které postihly jeho rodinu. Když mu nadřízený nabídne dovolenou v domě na pobřeží, zprvu je nadšený. Ovšem to pouze do chvíle, kdy se dovolená změní v pátrání po únosci dětí. Po únosci, který miluje hry a dětské říkanky a vyloženě se baví tím, jaké utrpení působí.
„Náš život je souhrnem našich rozhodnutí.“ – citace z knihy, str. 33 –
Nenechte si ujít nejnovější díl podcastu "Z druhé stránky", kde není hostem nikdo jiný než Albert Čuba – herec, divadelní magnát, a také spisovatel, který je srdcem a duší spojen s městem Ostrava.