Čtení pro slečny: 2 + 1 ZDARMA na Lenčiny katastrofy

Recenze: Hon na Bubáka

Název hororového thrilleru zní podivně „dětsky“, ale nenechte se mýlit. Jedná se o vzrušující strašidelné čtení, jež umně protíná žánr true crime s hororem.
Příběh nás zavede do roku 1988, kdy se v dosud poklidném americkém maloměstě začnou ztrácet mladé dívky atraktivního vzhledu. Jejich následné objevení je bohužel definitivní. Těla mrtvých dívek jsou navíc zohavena a objevena na dosti nečekaných místech. Městečko je rázem jako na trní. Kdo může mít vraždy na svědomí? Je to snad některý ze sousedů, nebo se v jinak vlídném městě vyřádil okolo jdoucí sériový vrah? Všichni mají oči na šťopkách, nikdo si není nikým jistý, vrahem může být doslova kdokoli. Vraždy jsou natolik drastické, že se najdou i takoví, kteří nevěří, že by je mělo na svědomí cokoliv běžně uchopitelného. Neohrožuje město například nějaká nadpřirozená moc? Monstrum z jiných světů?

Jsou případy, kdy bychom dali nevím co, aby se nešťastné a bolavé věci vysvětlily něčím, co člověk sám nemůže ničím ovlivnit, ale bohužel, za většinou nehumánních okolností může vždy lidské pokolení.

Oceňuji autorovu snahu dílo tzv. oživit. Chtěl dát fiktivnímu příběhu reálné obrysy a tomu dopomohla nejen fotodokumentace z vyšetřování, jež Chizmar umístil na konci každé kapitoly, ale i zakomponování vzpomínek a zážitků z dětství, které autor sám prožil. Vše tak působí jako by se tento příběh doopravdy někdy v minulosti stal.

Richard Chizmar se netají svým obdivem k Stephenu Kingovi. S mistrem hororu měl dokonce čest spolupracovat na trilogii Gwendy. Čtení to bylo místy mrazivé a napínavé jako kšandy, netušila jsem vyústění, závěr byl pro mne osobně překvapující. True crime a horor patří mezi moje oblíbené žánry, ačkoliv jejich zpracování musí být opravdu na kvalitní úrovni. Zde se mi kýženého efektu dostalo. Jsem zvědavá na další plánované díly této série.


Autor: Denisa Šimíčková
Nenechejte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty

Hon na Bubáka

0.0 0
od 319
Like
Leave your comment

Latest articles

Už jste se dívali, jaké novinky pro děti a teenagery vycházejí v červnu?
Tato akce platí v e-shopu i kamenných prodejnách v období 20. 6.–7. 7. 2024.
S touto knihou otevřete vnitřní svět moderátora oblíbeného televizního pořadu Zázraky přírody Vladimíra Kořena. Pojďte si o ni zasoutěžit. 2 výherci získají knihu Řeka zázraků s podpisem autora.
Prémiový obsah
číst více